Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejjel kapcsolatban...

Anyatejjel kapcsolatban kérdezek?!

Figyelt kérdés

Hűtőben meddig áll el a lefejt anyatej? Szigorúan kell venni az 1 napot ?

Honnan lehet tudni, hogy már "rossz", szóval nem lehet odaadni?

Régebbi anyatejre (pl. 4 órája van a hűtőben) lehet frisset önteni?


2011. dec. 31. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet frisset önteni de csak ha kihűlt, tehát hideg tejre meleg (frissen lefejt tejet) ne önts, mert felmelegszik a már lehűlt is és szaporodnak a bacik (ahogy többször melegíteni se lehet, csak egyszer).

Én nem venném szigorúan az 1 napot ha sterilen fejted. Amikor tejadó anya voltam a tejgyűjtő központ csak minden másnap jött ki a tejért, és az is csak hűtőben volt tartva, de ott steril üvegekbe tettem a tejet naponta kifőzött mellszívóval.

2011. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Teljesen sterilen fejem, mindig kifőzöm a mellszívót és az üvegecskét is, amibe teszem.

Tényleg, és csak egyszer lehet akkor melegíteni az anyatejet?

2011. dec. 31. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha egyszer felmelegítetted de nem ette meg, azt már nem lehet visszahűteni és ismét felmelegíteni. Ki kell önteni.
2011. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
8 hónapig voltam tejadó a Heim Pál kórháznál Bp-en. Hozzám hétfő-szerda-péntek de. 10-re jött a sofőr, aki elvitte az üvegekbe fejt tejet. Így szerda 10-től péntek 10-ig fejtem, péntek 10-től hétfő 10-ig fejtem, hétfő 10-től szerda 10-ig. Ezek szerint nemcsak 1 napig jó a tej. A lefejt tejet 3 dl-es üvegekbe kellett töltenem (az üvegeket ők adták), az üveget ezután betenni a hűtőbe, ahol stabilan 4 fok van. Hűtő ajtajában tilos a tejet tárolni, mert ott ingadozik leginkább a hőmérséklet. A 3 dl-es üvegekbe addig kellett hozzáönteni az újabb fejéseket, amíg meg nem telt az üveg. A hideg tejre lehetett önteni a frissen fejt tejet.
2011. dec. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, csak még azt nem tudom, hogy honnan lehet tudni hogy úgymond "rossz" az anyatej már? (sokat állt)"szagáról"? Lehet buta kérdés, csak érdekel.....
2012. jan. 1. 13:32
 6/7 ekeke ***** válasza:

"rossz" a bomlástól lesz. Ezért vannak érzékszerveink, melyek kémiai analizálólaborok, hogy szagra-ízre azonnal megkülönböztessük az ehetőt a nem ehetőtől.


Mi azonnal a mélyhűtőbe tettük a tejet bébiételes üvegbe, a már fagyottra is ráöntöttük a következő fejést. Kifogástalanul bevált, asszonyka el főiskolára, én meg olvasztgattam:)

2012. jan. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

Köszi, de nem biztos hogy az anyatej "szaga" helytálló, mert igazándiból mindig olyan illatú,a mit eszik a mama.

Mélyhűtött tejre meg semmikép nem öntenék rá frisset, annál is inkább, mert 1. kémiailag egy nagy kutyvasz lesz 2. egy jéghideg részre olvad rá a friss tej, hááááááát.....

Ha még csinálja asszonyka, ne tegye inkább,- azt csinálhatja, hogy egy nap alatt összegyűjti bébiüvegekbe a tejet, aztán azt teszi be a frigoba, az úgy oké.

Na. Bocs, csak tanácsolom.

2012. jan. 2. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!