Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban milyen kételyeid vannak? Megengeded, hogy megpróbáljam eloszlatni őket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy van most itt kint egy ilyen témájú kérdés, annak kapcsán jött az ihlet, hogy kiírjam ezt a kérdést.


A másik: végigolvastam a korábbi ilyen kérdéseket és sajnos az a meglátásom, hogy sokszor teljesen téves elképzelések keringnek ezzel kapcsolatban, ezeket szeretném eloszlatni. Remélem partnerek lesztek benne :)


2012. jan. 6. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:

Egyrészt én lusta vagyok, és undorodom is ettől. A belem forog a pelenkázáskor is, nemhogy még ezt vakargassam.

A másik dolog meg az, hogy akkor napi 2-3 db pelenkával megy a mosógép? Nem hiszem, hogy ez gazdaságos. Más ruhákkal nem mosnám össze.

És ha kifolyik? Nálunk néha kakis a body, és ha nem áztatom be azonnal, akkor ki sem jön.

És ha úton vagytok? Kicseréled, és viszed magaddal a kakit egy szatyorban? Az nem ciki, hogy mi bűzlik?

Mellesleg nem fázik meg benne a baba? Anyu mesélte, hogy az unokahúga egyszer jól megfázott, mert nedves pelenkában vitte ki az anyja télen.

Mellesleg, ha valaki eldobható pelenkával kezdte, nehezen hiszem, hogy a baba átállna rá.

Nekem konkrétan akkor javasolta a védőnő, amikor a gyerekem 2,5 évesen hallani sem akart még a szobatisztaságról. De az ő méretében a világon nem volt gumibugyi, szóval letettem róla.

Egy biztos mellette szól, ezek a babák sokkal hamarabb szobatiszták.

2012. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:

Akinek nem tetszik a kérdés és a válaszok, annak nem kötelező olvasnia...

Nem erőltetik, hanem megpróbálják a "téveszméket" eloszlatni. Nekem pl. hasznos volt egy-két válasz/komment, mert én úgy tudtam, hogy magas hőfokon kell ezeket a pelusokat mosni, többek között ezért sem használunk ilyeneket.

2012. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:

3 naponta mosás gazdaságos, addig vödörben gyűlik a szennyes. Kakit egy kis epeszappan gyönyörűen kiszedi, ez minimális tétel, 200ft dmben.

És tapasztalatom szerint sokkal kevésbé folyik ki belőle a cucc, mint az eldobható társában, mert erőseb a gumija.

2012. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
Ja, ez hogy ha elmegyünk valahova és visszük magunkal a kakis pelust. Ha babakocsival megyünk akkor simán elfér az aljában egy-két használt pelus, van erre külön kis vízhatlan cipzárral záródó zsákocskám. Ezt is árulják a pelus boltokban.
2012. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
46%
El tudom képzelni,milyen állapotban lehet az a mosható pelenka,amibe a gyerek napi 2-8- szor belekakál,belepisil,használja mondjuk 2 éven keresztül,majd rajta kívül tovább használja MÉG 4 évig a két tesó is(tehát összesen 6 éven keresztül áztatta a széklet),durva számítások szerint.Még egy body is elhasználódik egy fél év alatt,pedig abba még csak nem is kakál bele a baba.Kövezzetek meg érte,de nekem baromira nem lenne gusztusom ráadni azt a pelenkát már az első 2 év felénél sem..Az pedig hogy látom hogy vki használt mosható pelenkát vesz pl. a vateráról a gyerekének...hát no comment..
2012. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 Kerria ***** válasza:

Huhh, még csak a 3. oldalon járok, érdekes a téma.


Nos, emlékszem, a terhességem 3. hónapjában kezdtünk el azon gondolkodni, hogy milyen legyen a pelenka. Akkor úgy gondolkodtam, hogy 80% textil, és 20% eldobhatós. Most szülés után 6 héttel csak annyi textilpelenkánk van, ami leterítéshez, büfiztetéshez szükséges.


1. Abszolút vevő lettem volna a textílpelenkára, lévén nem egy babában gondolkodunk, tehát 2-3 Babóca esetén úgy gondolom megéri a textil. Rengeteg boltot bejártunk, nagyon-nagyon kevés helyén lehetett textilt kapni. Ahol kaptunk, ott vettem is 1-1 db-okat. De egyik sem volt olyan minőségű, mint amibe anno engem is 'csomagoltak'. Olyan ritkás volt az anyag, hogy azon még a keményebb kaki is vígan átfér.


2. Pelenka betétet talán még nehezebben találtunk, mint textilpelust. Az eldobhatós nem nyerte el a bizalmamat. Tény, használni nem használtam, de úgy tűnt első nézésre hogy nem marad ott ahol kell lennie. Moshatót pedig nem találtunk :(


3. Védőnőt kérdeztem, mi a véleménye. Azt a választ kaptam, hogy mindkettőnek megvan az előnye-hátránya, nekem kell dönteni, de... :) a textilpelenkához több krémet kell majd használni, mert abban hamar kikészül a baba bőre.


Nos, ezek után az utolsó hónapban megvettünk 100-110 db eldobhatós pelust (36.-/db áron), és azóta is ezt vesszük.

Mostani ésszel örülök neki, mert:

- babám hasfájós, a durvábbik fajtából, este fél 9-től hajnal 1-2-ig megy a keserves sírás, ami inkább ordításnak felel meg, így napközben örülök, ha alszik mert én is alszom, így az eldobhatós pelust csak cserélem, és kész, mehetek aludni. (ha ezt lustaságnak könyvelitek el ám legyen, de sajnos aludni mindenkinek kell, és mivel én az éjszakát járkálással töltöm, kezemben ringatom a babát, így kevésbé sír, és így a család többi tagja tud aludni, hogy másnak tudjanak dolgozni)

- nagyon érzékeny a bőre, így örülök, hogy a pelenka olyan szinten elszívja a nedvességet, hogy ez nem 'mindig' okoz gondot

- terigetést nem tudom még a normál ruháknál sem mindig megoldani (hely hiány)

- a lakásban a szellőztetés, a pára lekötők ellenére a sarkok nagyon hamar penészednek

- a szárítógép 3 óra alatt szárít, nagyon sok energiát fogyasztva

Nah, hát ez az én esetem. Én sajnálom, hogy ezt a témát most hoztad fel, mert ha abban az időben találok itt ilyen segédletet, akkor most lehet textilpelusunk lenne, bár mint írtam a jelen gondokkal, nem bánom hogy eldobhatósaink vannak. (a környezetet persze sajnálom, így a többi dologgal védem, ami jelen esetben nem okoz gondot)

2012. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
36%

Látom már le is lettem pontozva :)

Szuper, biztos elégedetten ül most az aki ezt csinálta, bár szerintem elég hasznos oldalakat írtam ki a témával kapcsolatban.

Amúgy eddig itt senki sem pontozott le senkit, gratula neked, ez is meg

2012. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
54%

Látom már le is lettem pontozva :)

Szuper, biztos elégedetten ül most az aki ezt csinálta, bár szerintem elég hasznos oldalakat írtam ki a témával kapcsolatban.

Amúgy eddig itt senki sem pontozott le senkit, gratula neked, ez is megmutatja milyen is ez az oldal, és egyes anyukák. De mindegy, ha nem tetszik ez a topik minek vagy itt? Azoknak szólt a kérdés akiket egy kicsit érdekel ez a téma, nem azoknak akiknek eszük ágában sincs kipróbálni valami mást.

A kérdező tök kedvesen tette fel a kérdést, nem térített senkit, csak válaszokat adott.

2012. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a téma időről időre mindig felmerül ebben a topicban,és mindig vita lesz a vége,ill. a két tábor tiszteletlenkedése egymás ellen.Már tudtam,mikor kiírta a kérdést a kérdező (aki amúgy jót akart),csak hát szerintem akit érdekel a mosható pelus,az úgyis magától is utánanéz,akit pedig nem érdekel,azt úgysem lehet meggyőzni.Mindig vannak és lesznek agresszív,saját-maga-igazáról teljes mértékben meggyőződő anyukák,akik szerint az ,aki eldobhatóst használ,az effektíve mérgezi a gyerekét.Meg olyan is,aki csudabogárnak tekinti azt,aki moshatót használ.Tisztelni kellene a két tábort,kinek ez válik be,kinek amaz.És örülni annak,hogy a mai kor édesanyáinak már van választási lehetőségük,hogy mit használjanak.Szerintem,ha nem állna ott a háttérben biztonságosan megbújva a könnyebb eldobható pelenka alternatívája,közel nem lennének ennyire oda az anyukák a moshatóért,ahogyan régen sem voltak oda,nemigen találkoztam még olyan anyám-korabeli asszonnyal,aki azt mesélte volna,hogy szeretett a sz.ros textilpelenkákkal naphosszat "bíbelődni"..
2012. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 A kérdező kommentje:

Most, hogy kiemeltem, megint jó sok válasz jött és örülök, mert látom, hogy van akinek tudtam újat mondani. Tehát már volt értelme ezzel töltenem az időm.


Megint sorrendbe, kérdéssorszámmal írom. Talán úgy a legáttekinthetőbb, bár már egyre kevésbé :)

2012. jan. 10. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!