Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, milyen tapasztalatait...

Anyukák, milyen tapasztalataitok vannak, a fogzáskor erős orrfolyással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A kislányom 9hós,egy hete erősen folyik az orra..eleinte vizes áttetsző volt,most már sűrűbb fehér a váladék.Elég gyakran kell tísztítani.

Sterimárt használunk és porszívós orrszívót 4 foga jön fent ,szinte egyszerre!

Ez lehet az oka???

Ugyanis sem köhögés,esetleg 1 nap ha egyszer eltüsszenti magát,sem hőemelkedése nincs!

Beszéltem védőnővel és persze orvossal is,akik mind a fogzás számlájára írják a tüneteket.

Csak nem tudom,hogy tarthat e egy hétig vagy akár tovább is???

Tudnátok tanácsot adni,vagy esetleg megnyugtatni,hogy ez "normális" jelenség lehet???

Előre köszönöm!


2012. jan. 1. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez érdekelne engem is. Ugyanezzel küzdünk. Erős, sűrű, de fehér orrváladék, semmi láz, 37,1 volt egyszer a hője, egy-két tüsszentés és ennyi. És már tart jó egy hete. Mellette nyálzik és rág ezerrel...
2012. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor hasonló cipőben járunk.

Az a gáz,h kérdeztem én orvost is de csak ennyit mondott,h ezekkel a tünetekkel a fogzás is járhat.

azt mondta adjak cebiont,tisztitsam az orrát a babónak és passz.

De hogy ez ,meddig megy igy arra senki(orvos,védőnő) egy értelmes választ még nem adott.Vagyis nem is arról van szó,hogy nem értelmes válasz,hanem választ egyáltalán:(

2012. jan. 1. 16:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak meglepő dolgok, amiket okoz a fogzás. A fiamnak már 16 foga van és még csak 15 hónapos. Az utolsó 8 foga 2 hónap alatt jött ki, szóval volt ám szenvedés.:) Viszont egyiknél sem folyt az orra, viszont torokgyulladása 2 fog kijövetelénél is volt. Semmi baci, semmi vírus, csak a fogától. Szóval elképzelhető, ha ebben orvos is megerősít. De lehet ám egy szimpla nátha is, ami max. másfél-2 hét alatt elmúlik. Addig, amíg nincs láz, nem köhög és nem sűrűsödik be teljesen az orrváladék, vagy nem lesz zöldes vagy sárgás a színe, addig nem kell aggódni. Tudom hosszú idő a "takonykór", de el fog múlni.:)
2012. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tart még nálatok a dolog? Nálunk igen, voltunk dokinál ma, de semmi. Nem piros a torka, semmi baja. Úgyhogy csak a fogára tudok gondolni, bár látni sajnos nem látok semmit. :( A doki persze nem erősített meg a fogzással kapcsolatban, nem mondott semmit. :( Kb. annyit, hogy majd elmúlik...
2012. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia..

Igen,csak sajnos nálunk tovább romlott a helyzet..

Bepirosodott a torka,köhécsel és persze az erős orrváladék is jelen van.fenistil cseppet és fluimucilt kaptunk a doktortól.

Csodálkoztam,h antibiotikumot nem írt fel.

És "fogzunk" továbbra is ezerrel.

Láza még nem volt szegény kismanómnak és remélem nem is lesz..

Jobbulást Nektek!!!

2012. jan. 4. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!