Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban milyen kételyeid vannak? Megengeded, hogy megpróbáljam eloszlatni őket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy van most itt kint egy ilyen témájú kérdés, annak kapcsán jött az ihlet, hogy kiírjam ezt a kérdést.


A másik: végigolvastam a korábbi ilyen kérdéseket és sajnos az a meglátásom, hogy sokszor teljesen téves elképzelések keringnek ezzel kapcsolatban, ezeket szeretném eloszlatni. Remélem partnerek lesztek benne :)


2012. jan. 6. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
Anyukám nálam és a tesómnál használt textil pelenkát. Akkor nekik még nem volt mosógépük, csak egy centrifugájuk!! Mesélte, hogy áztatgatta, meg kifőzte, stb. Le a kalappal azok előtt akik ezt a megoldást választják, de hálát adok az égnek, hogy van eldobható pelenka megfizethető áron. Ikreim vannak és képtelen lennék naponta 8-10x kakit vakarni a pelenkáról. Így meg csak kidobom, este leviszem a kukába az összegyűlt pelusokat.
2012. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
Nagyon nem higénikus, ha nem főzöd ki a rongypelenkákat.
2012. jan. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Most van időm megint írni. Megint próbálok sorban válaszolni:

28. válaszolónak. Ha bármilyen szinten is, de érdekel a téma (gondolom, hogy igen, mert válaszoltál :)), akkor érdemes a régieket is átfutni.

A pelusmosásra több verzió lehetséges, attól függ, kinek mi az elsődleges szempont:

- Ha nagyon zavar valakit a tárolásuk akkor, igen, be lehet indítani napi fél töltettel a mosógépet, bár ez tényleg nem a leggazdaságosabb. (de még akkor is kevesebbel dobja meg a számlánkat, mintha a legolcsóbb eldobható pelenkát vásárolnánk)

- amit én szoktam csinálni (kicsit lehet, hogy félreérthető volt): leöblítem (jó esetben ki lehet borítani a tartalmát) annyira, hogy már nem tiszta kaki és így megy az áztató vízbe (ami ecetes víz. ecet fertőtlenít és szagtalanít). Ha valaki még mindig fél, hogy büdös lenne a lakásban, egyszerűen csak le kell fedni a lavórt, vagy amiben a mosásig várnak a pelenkák. Így már be merem rakni a többi ruha közé, mert nem lesz kakis tőle a ruha. Teljesen tiszták szoktak lenni. De ha valaki aggódik emiatt, egyáltalán nem kötelező egybe rakni őket. Csak írtam, hogy én így is szoktam. (ha épp úgy jön ki a lépés)

2012. jan. 9. 10:09
 34/89 A kérdező kommentje:

29. válasz: elfogadom, de hátha mégis kedvet kapsz majd

30. válasz: erre a 28-ban válaszoltam

2012. jan. 9. 10:10
 35/89 A kérdező kommentje:

31. válaszolónak

Én is beszélgettem erről anyukámmal. Ő nekik volt mosógépük és azt mondta, hogy egyáltalán nem volt bonyolult dolog, csak többet ment a mosógép, mint máskor. Volt kb. 40-50 tetra pelenkájuk és pár naponta mosta őket. Érdekes, de már ő sem főzte ki őket. Azt lehet, hogy régebben csinálták csak? Ebben én se vagyok benne.

Ha kézzel kell sikálni és utána kifőzni, vasalni, az tényleg bonyolultabb. De azóta annyit fejlődött a technika, még szárítógépek is vannak. Ha valaki nem akar, még teregetni se kell őket.

2012. jan. 9. 10:15
 36/89 A kérdező kommentje:

32. válaszolónak:

Te válaszod kapcsán jutott eszembe, hogy sokan nem is tudják, hogy létezik más fajta mosható pelenka is a tetra pelenkán kívül. Én nem arra gondoltam! :) Mindjárt keresek neked (meg aki esetleg még nem hallott erről) képeket, hogy miről beszélek.

Ezeket tényleg nem kell főzni, a tájékoztatóban se írják, hogy kell. Higiénikusnak kell lennie, hiszen ha nem lenne az, akkor ilyen formában nem engedélyeznék a forgalmazásukat.


Megjegyzés: lehet, hogy páran félreértettétek a kérdést, de én elsősorban segíteni szeretnék annak akit érdekelne a kipróbálása, csak valami miatt nem meri. (nem azokat várom akiknek esze ágában nincs kipróbálni, viszont nekem megmondaná a frankót)

2012. jan. 9. 10:28
 37/89 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen pelenkákra (meg még sok féle van, csak nekem ez az egyik kedvencem, mert akár eldobható betéttel is lehet használni, (utazásokor hasznos) illetve nem kell olyan óriási készletet bevásárolni belőle).

De ha pl. beírod a keresőbe, hogy washable nappy, akkor nagyon sok képet találsz még

2012. jan. 9. 10:38
 38/89 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én hosszan próbálkoztam 2 éve a mosható pelussal, de nem lett a szívem csücske. Több problémám is akadt vele.

1. Az ára. 24 db-ot vettem, 40000Ft-ba került.

2. A mérete. Persze állítható, de mikor pici a baba, akkor bufla rajta, aztán max. 10 kilósan kinövi, és még akkor is bufla.

3. Éjszakára tökéletesen alkalmatlan volt, de ha úton voltunk, sem mertem rá adni. Erre több okom is volt. Nem volt kedvem egy esetleges balesetnél az egész ruhát lecserélni mondjuk a vonaton, és a kakis pelust sem szívesen cuccoltam magammal egész nap.

4. Bizony gyakran kifolyt belőle a kaka, sőt a pisi is, mert a kislányomnak igencsak vékonyka combocskái voltak.

5. A kakifogó gyakran becuffolódott a baba fenekébe, és feszengett miatta, így inkább nem is használtam, hanem ha bekakált, azonnal kimostam a nagyját hideg vízben, és utána ment a pelus a vödörbe.

Nálunk mondjuk a tisztítással nem volt gond. 2 naponta mostam, addig ecetes vízben várt a sorsára egy fedeles vödörben. Így nem volt büdös, és nem is kellett magas hőfokon mosni, mert az ecet is fertőtlenít.

Összességében nem kedveltem meg igazán.

2012. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:

Szia!A kérdés ötlete nagyon jó. Én is gondolkodok rajta hogy veszünk mosható pelust mert már elegem van abból h mindig szólni kell a páromnak h tele a kuka és vigye reggel ki. Mert én nem nagyon tudom kivinni.

Csak azt olvastam róla.hogy van akinek a babájának a bőre nem szereti igy kiüti. Meg az a bajom hogy mire megtalálom hogy melyik a jó,elmegys több havi pelus adag. Egyébként én is ilyen minden egyben tipust akarok venni mert egyszerűbb. Szerintem ha tavasz lesz és kevesebb lesz a fűtés számla akkor beruházok egy pár darabra. De ugye ha naponta mosnám(amit nem szeretnék) akkor kell legalább 5-6db. Ha 2-3 naponta akkor 10-15 db is...

2012. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:

Csak nekem nem tűnik fel, vagy tényleg nem beszélsz a "kezdeti költségekről"?

Neked milyen van? Hol vetted?

Én is kacérkodtam a gondolattal (igen, nálunk is szelektív hulladékgyűjtés van), de összességében nem jött ki olcsóbban, mint az eldobható pelus. De lehet, hogy én már régen számoltam.



Egyébként én úgy tudom, hogy Németországban van olyan erőmű, ami kakis pelusokkal üzemel :)

2012. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!