Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szülés után semmire nem lesz időm egy jó darabig?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallom, hogy használd ki amíg nem születik meg, mert utána nem lesz időm elmenni még kozmetikushoz, fodrászhoz se. A férjem egész nap itthonról dolgozik, ő osztja be az idejét, Anyukámékkal egy udvarban lakunk, mindenben segít, akkor miért ne tudnék elmenni itthonról amikor akarok?
júl. 13. 13:14
 81/108 anonim ***** válasza:

80


Persze mert macera és szett basszák az üzletet....


De valaki ezt vállalja valaki nem!


76

júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/108 anonim ***** válasza:

“Persze mert macera és szett basszák az üzletet....”


Mondjuk egy babakocsiba fekvǒ baba nehezen fogja .

Sokkal inkàbb zavaró a körmösnek, szempillàsnak az üvöltô síró baba munka közben, az àllandóan felugràló anyukàról màr ne is beszèljünk

júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/108 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem mit aggódsz, meg kombinálsz hogy jaj nem tudsz majd körmöshöz meg fodrászhoz szaladni.Ott vannak anyukádék és a férjed is.Nekem nulla segítségem van nappal, a férjem 17hra ér haza, ekkor megyek körmöshöz.Ennyi. Amúgy meg egy újszülött alszik állandóan nappal jobbik esetbe nem rajtad, rosszabbikba meg le se tudod majd tenni. Minden baba más.Majd meglátod milyen igényei lesznek a TE BABÁDNAK. Az hogy a körmösnek, a szomszédnak milyen babája van énis voltam már olyan embernél ahol a gyerek 3 hósan elvolt a játszószőnyegen magába vagy megült a pihenőszékébe, meg olyat is akit lese lehetett tenni az első 3 hónapban.Kislányomat az 1 hónapban nem igazán lehetett lerakni 10 percnél tovább ha fennvolt. 3 hósan már elvolt 10-15 perceket a ĵátszőszönyegén..
júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/108 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a negatívat akarod olvasni, ez a legnagyobb gond, mellesleg azt kérdezted, így nyilván mindenki erre válaszol. A válaszok nagyrészében egyébként benne van, hogy BABAFÜGGŐ. Az csak amolyan anyai jótanács, hogy ne éld bele magad, hogy te egy nugis babát kapsz, aki mindenkivel is elvan, a szoptatás csettintésre menni fog és a család is áll rendelkezésedre bármikor. Magas lóról lehet nagyot esni és bizony amikor 5 hét után is sírva zuhanyzol, mert a gyereked abban a 10 percben is ordít nélküled, akkor nem az lesz a legfontosabb, hogy milyen a körmöd, vagy hogy áll a szemöldököd. Ez nem negativizmus, ez a realitás és erre próbálnak itt felkészíteni sokan.

Én nem traktállak a saját sztorimmal, szülésélménnyel, nehézségekkel. Annyi elég, hogy a kislányunk 8 hetes koráig a szomszéd utcában lévő boltba sem tudtam jó érzéssel elmenni, mert tudtam, hogy a babám addig is utánam üvölt otthon. Kb. 4-5 hónapos lehetett, amikor először otthonhagytam 2-3 órára és már nem volt semmi gond. Addigra beállt a kaja, az alvás és megnyugodott másnál is, nem csak nálam. Pedig a férjem mindenből kivette a részét, de a kislányunk 2,5 éves és a mai napig van, hogy az apjánál utánam sír, vagy nálam az apja után. Ez ilyen. Gyereket vállalni lemondásokkal jár, az ember élete megváltozik. Ez nem azt jelenti, hogy borítékolhatóan sz*r lesz, nehezen fogod bírni és körmösre sem lesz időd évekig, de sajnos jelentHETI és erre is fel kell készülni valahogy lélekben, mert ha csak a jót hallod és neked nem lesz ilyen egyszerű, az bizony komoly pofára esés tud lenni. Tapasztalat. Veheted ezt úgyis, mint károgás, meg úgyis, mint jó tanács olyantól, aki már átment ezen.

júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/108 anonim ***** válasza:
54%
Aki azt mondja az igény szerinti szoptatásra hogy baromság, az szokta azt is mondani hogy jajjjj nem volt elég tejem.🤷🤷 Pedig rohadtul lett volna csak basznak utána nézni a dolgoknak. Azt se tudják miért jó az iszsz. Csak azt látják hogy jajj nehogy már nekem itt úgy kelljen ugrálni ahogy a baba akarja. 🙄🙄
júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/108 A kérdező kommentje:
Azóta megszületett a baba, remekül elvan az apukájával meg amúgy bárkivel, cumisüvegből jobban szeret enni, én fejem a tejet. Igazából el tudok menni amerre csak szeretnék, már van időpontom is kozmetikushoz. Szóval ennyit erről :)
júl. 30. 18:28
 87/108 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, maximum 2 hetes a gyereked... gyere vissza egy hónap múlva :-)
júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/108 anonim ***** válasza:
80%

Akkor menj amerre csak szeretnél, kozmetikushoz meg az anyám kinjahoz is

Neked sem kellett volna szulnod, ha a vakolat a szádra, meg a műszempilla, szemöldök fontosabb mint a max két hetes gyereked....

júl. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/108 A kérdező kommentje:
88 nem értem ezt a mártír szöveget, miért is ne hagyhatnám a gyerekemet az apjára másfél, 2 órára? Ő is ugyanolyan szülő, nem a szomszédba viszem át
júl. 30. 20:46
 90/108 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes a babám. Első 2 hétben semmi nem volt, 3. héttől hasfájos lett és letenni se tudom sokszor. Kérlek majd pár hét után nyilatkozzál, hogy mi a helyzet, mert az első 2 hete kb az alvásról szól. Bár itt mindig az ilyen emberek mint te pökhendi, bicskanyitogatóban stílusban jönnek és próbálják előadni, hogy igazam lett aztán közben a fele se lehet igaz.
júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!