Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szülés után semmire nem lesz időm egy jó darabig?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallom, hogy használd ki amíg nem születik meg, mert utána nem lesz időm elmenni még kozmetikushoz, fodrászhoz se. A férjem egész nap itthonról dolgozik, ő osztja be az idejét, Anyukámékkal egy udvarban lakunk, mindenben segít, akkor miért ne tudnék elmenni itthonról amikor akarok?
júl. 13. 13:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 anonim ***** válasza:
100%

Na az első gyermekem bárkivel elvan és akkor is elvolt amikor kicsi volt(4,5 éves). Simán tudta apa is etetni és igen eltudtam menni a körmöshöz és a fodrászhoz.

A második 3 hete született. Kb semmit nemtudok mozdúlni. Bárki átveszi lilára sírja magát még az apját se fogadja el. Ahogy átveszem egy hangja sincs. Se cumit se semmit nem fogad el csak a cicit, de azon egész nap lóg(3 hét alatt 800g-ot hízott, szóval tejem az van). A vacsorámat úgy tudom megenni, hogy vagy a kezemben van vagy az apja kezében ordít. A fürdést sírás nélkül még nem oldottam meg oda nemtudom bevinni magammal.

Szóval lehet kifogni nyugodt gyereket aki bárkivel elvan és lehet olyat is aki csak az anyját fogadja el. Én tapasztaltam mind a 2 végletet. Próbáltuk, hogy nem vettem át a páromtól, de addig nem hagyta abba amég nem vettem át.

júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/108 anonim ***** válasza:
34%
Jajj ez fodrász kozmetikus kormos szentháromság. Aki szép, annak ezekre nincs szüksége. Aki nem szép, az még feleslegesen jár. Nézz tükörbe és döntsd el. Ha havi 40 ezerbe kerül hogy vállalhatón nézz ki, akkor inkább hagyd.
júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/108 anonim ***** válasza:
23%
12es és neked ez miért fáj? te maradj otthon nyugodtan szoptatva a kis 16 évesedet. Vagy az fáj hogy a te férjed nem ad erre neked zsebpénzt?
júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/108 A kérdező kommentje:
12es először is nem kerül havi 40ezerbe, de pl a köröm nekem létszükséglet, a sajátom annyira gyenge, hogy szó szerint fáj ha nincs rajt valamilyen erősítés, ezen kívül pilláshoz járok aki be is festi és ki is szedi a szemöldököm, nekem erre szükségem van. Fodrászhoz meg jó ha félévente megyek. Nem hiszem hogy ezek ne férnének bele
júl. 13. 14:35
 15/108 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül amiket már leírtak

-lehet nem tudsz fejni, mert nincs annyi. Van, hogy akkor sem, ha a feje tetejére áll az anya akkor sem tud pluszt lefejni (mondjuk erre ott a tápszer... De ha van tej és valaki szoptatni akar akkor jobb nem belekavarni)

-ha nem vagy otthon hol fejsz? A fodrásznál? Baromira tud ám feszülni és fájni akkor is, hamár beállt a kereslet-kínálat, de kimarad egy szoptatás és nincs lefejve. Apró kereslet-kínálat: Ha nincs lefejve/szoptatva akkor elkezd csökkeni a mennyisége, mert nem éri inger a mellett.

-nem biztos, hogy elfogadja a lefejt tejet. Az enyém sem ette meg, inkább kiköpte és ordított

-lehet neked sem lesz kedved elmenni. A kisbabás korszak elején egy teljesen normális dolog, hogy az anya a kisbabája mellett akar lenni. Terhesen mondhat bármit, ha a szüléssel járó hormonfröccs miatt átkattan az agyában ez. Vagy csak simán egy sírósabb babát dob a gép és napi pár óra darabokban alvás után annak is örül, ha letud dőlni aludni, nemhogy elmenni.

A kisbabás korszakban a baba igényei az elsők, pláne ha nincs még napirend. Ami ráadásul folyamatosan változik, mert más az igénye egy 2 hetesnek, egy 2 hónaposnak meg egy 6 stb hónapos babának. Lehet időre etetni, már akinél beválik, mert ha a baba 2 óránkét enne mondjuk 60ml-t, mert annyit bír a gyomra. Nem fog többet megenni és kivárni a 3-4 órát. (Hozzáteszem: igény szerinti szoptatásnál is beáll a napirend magától is, hogy kb mikor lesz éhes. )

júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 anonim ***** válasza:
100%
Oké, és ha sír mert te 3 óránként akarod szoptatni, akkor hagyod üvölteni? Látszik hogy nincs gyereked. Igen ezt én is elterveztem hogy cumisüvegből majd apuka megeteti, 10 cumisüvegböl egyikből se akart enni, üvöltött mig nem volt a mellem a szájában. Nekem is voltak elképzeléseim, majd lett egy gyerekem. Persze nem minden baba egyforma, de jobb a rosszabbra is felkészülni( ahol a gyerek nem akar cumisüvegből enni meg nem marad meg apánál 15 percnél tovább)
júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 A kérdező kommentje:
Oké, azt elfogadom, hogy nem fogadja el a cumisüveget, de azt nem hogy nincs el az apjával. Ugyanolyan szülő ő is, olyan nincs hogy sír mikor az apja fogja, majd megszokja
júl. 13. 15:06
 18/108 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezt tapasztaljuk.


Az sem mindegy, hogy milyen gyereket dob a gép!


Az egy dolog, hogy ki van még ott rajtad kívül, ha a gyereknek TE kellesz...

júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/108 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez tipikus első gyerekes elképzelés. A cicizés nem úgy megy, hogy kap, amikor idő van. Az első pár hónapban le sem tudtam tenni a gyerekeimet. Senkivel nem voltak el, csak anya kellett. Pici babával egyáltalán nem olyan egyszerű, ahogy elképzeled. Az elején alszik, mert kipihenni a szülést és azt fogod gondolni, hogy ez így marad, de erre nem sok esély van. A végig aludni fog éjszaka is szép álom. Pici a gyomruk, nem tudnak sok időre jóllakni. Éjjel is sokszor a cicin fog lógni. A fáradtság erősebb lesz nálad, mint az előre eltervezett szoptatási idő. Lassan 3 gyerekes anyukaként nekem már semmilyen fix elképzelésem nincs. Mindkét gyerekemmel nehéz volt az első pár hónap, de ez ezzel jár. A fogzás lesz még szép menet. Na akkor örülsz, ha képes leszel megnyugtatni.
júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 anonim ***** válasza:
94%

"olyan nincs hogy sír mikor az apja fogja, majd megszokja"

Majd megszokja. Aha. Csak úgy mondom van olyan baba aki lilára, hányásig vagy ájulásig sírja magát ha nem érzi magát komfortosan. Ezt te hagynád?

Remélem tényleg egy kis szoba növény gyereket kapsz, mert én már most sajnálom szegényt ha nem. Oké hogy nem a gyerek körül forog a világ, de normál esetben egy anyukának amíg egy magatehetetlen baba addig mégiscsak. Aki nem tudja pár hónapig max 1-1,5 évig az első helyre tenni a gyerekét az inkább ne is szüljön. Mert nem tudhatod előre milyen lesz az a gyerek

júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!