Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szülés után semmire nem lesz időm egy jó darabig?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallom, hogy használd ki amíg nem születik meg, mert utána nem lesz időm elmenni még kozmetikushoz, fodrászhoz se. A férjem egész nap itthonról dolgozik, ő osztja be az idejét, Anyukámékkal egy udvarban lakunk, mindenben segít, akkor miért ne tudnék elmenni itthonról amikor akarok?
júl. 13. 13:14
 51/108 anonim ***** válasza:
81%

Már megint te vagy az? Én nem tervezem elásni magam 3 évig a gyerekkel, nem vagyok egy "ősanya" típus, de basszus még meg sem született a gyerek, és neked ez a legfontosabb kérdés? Már másodszor írod ki. Az időre etetés meg már olyan elavult, hogy nem is tudom mikor hallottam utoljára, hogy valaki azt alkalmazta volna - ahogy a másik kérdésednél is jelezték, ha a gyereked 1,5 óra után enni akar, de a te naptáradban 3 órás etetés van betervezve, akkor még 1,5 órán át hagyod, hogy sírjon? Nem tudom ki mondja, hogy sokkal praktikusabb, de eláshatja magát, főleg ha szakmabeli (70 éves nagymamának még elnézhető, bár anyám idősebb és nem a modernség mintaképe, de már ő is igény szerint szoptatott minket anno). Arra sincs garancia, hogy tudsz majd fejni, ne is menjünk bele, olvass utána, hogy működik a szoptatás. Arról nem is beszélve, hogy különösebb komplikációk nélkül sem biztos, hogy fizikálisan leszel olyan állapotban, hogy bárhová menni akarj eleinte. Én is mázlista vagyok, a férjem 2,5 hónapot itthon volt velünk apaszabadságon, pont hétfőn megy vissza dolgozni, de én szoptatok, és így egyelőre 1-2 órára tudok elszabadulni biztosan, de ez csak pár hete van így. Eddig nagyjából örültem, hogy luk van a fenekemen, mostanában merült fel bennem először, hogy jó lenne elmenni venni pár ruhát pl. Mondjuk fodrászhoz pont együtt mentünk, mert a férjem is oda jár, vittük a gyereket is.


Ha jól leszel és csak tápszerezed és apuka aktívan részt vesz a baba életében akkor persze, nyugodtan mehetsz kozmetikushoz a szülés után 2 héttel, ha az olyan borzasztó fontos.

júl. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
100%

5,5 hóbapos a babám, nagyon kevés tejem volt, igény szerinti tápszeres. Semmire nincs időm, konkrétan semmire, matricababa, folyamatosan ölben akar lenni.

Ne nagyon tervezz előre, nekem semmi nem jött be, alkalmazkodni kell a helyzethez. Sosem tudhatod előre milyenek lesznek a körülmények, milyen lesz a baba személyisége. Aludj sokat, amíg lehet!

júl. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 anonim ***** válasza:
100%
En csak azt nem értem, hogy ha te ennyire biztos vagy magadban, és itt mindenki ennyire hülye, akkor miért kerdezel itt újra és újra...?
júl. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/108 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként egyik szavaddal ütöd a másikat. A kérdésben mindenki aztmondja hogy nem lesz időd semmire, itt a kommentszekcióba meg azt hajtod hogy mindenkinek arany élete van és mindenre jut idő...eldöntöd? 🤣
júl. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg ne kérdezz ezen az oldalon ha hülyeségnek tartod a válaszokat..Majd megtudsz mindent ha lesz gyereked..Bár szegény gyereknek ilyen anyát...
júl. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/108 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ismerősi köre a szűk 3%-ba tartozik, vagy vettek valahol egy játékbabát.


Az ismerősöd meg örülhetett is neki, ha nem b*szta meg a NAV, hogy szülés után 2 héttel már dolgozott CSED mellett.

júl. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 anonim ***** válasza:
91%

Ugye kinek mi a fontos és mibe fekteti a szabadidejét.

Én is jártam gyakran körmöshöz, azonban szülés után jobban zavart az alakom, így azt az időt amit az extra szépségápolásba tettem volna (körmös is nekem mindig volt 1 óra elfoglaltság), inkább a testem regenerálódására fordítottam (gyógymasszázs), valamint edzésre.


És igen most full natúr körmeim vannak, sminket nem hordok mert lenyal rólam mindent a lányom, de legalább a 7 hónapos babám mellett úgy nézek ki, mintha nem is szültem volna. Valahogy ez nekem több önbizalmat ad, mintha semmi kontrollom nem lenne a testem felett, de legalább a manikűröm jó 😅😅🤣

júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/108 anonim ***** válasza:
100%

Hiába irtok neki bármit.

Ő okos, és tapasztalt, pedig még nincs is megszületve a gyereke.

Neki letszukseglet a köröm, pilla meg a jó isten is.

Csak azt nem értem minek ír ki kérdést, ha után kiosztja az anyukákat, hogy mindenki hülye, mert bizony az ő gyereke nagyon jó lesz.

Oké, majd írd ki ide, de őszintén, hogy milyen a gyerek ha majd elmúlik mondjuk 1 hónap a születése után.

júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván el lehet menni, azért anyának is kell kikapcsolódás. De én pl az első 6 hétben szinte egész nap szoptattam. More kikavarodtunk az egyik növekedési ugrásból, addigra kezdődött a következő. Konkrétan a kanapén ültem és sorozatokat néztem egész nap mert letenni nem lehetett. Aludni is csak rajtam tudott nappal. Szóval az elején mindenképpen nehezebb. De olyan 3 hónap után könnyebb lesz és simán kivitelezhető szerintem 1-2 órára elmenni valahová. Előtte is lehet, de nekem nem olyan volt a babám.

Amúgy nagy körmöt baba mellett elképzelni sem tudok. Nekem viszonylag hosszú volt a természetes körmöm és erős is, de egy idő után le kell vágnom kert gyerek mellett nekem a hosszú köröm kivitelezhetetlen lett volna.

júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/108 A kérdező kommentje:
Nyugi, több kérdést nem fogok kiírni, csak tényleg arra próbàltam volna rájönni, hogy mi lehet az oka, hogy teljesen mást írtok itt, pl másokat olvasok Facebook csoportokban is, na meg az ismerősök is teljesen máshogy mesélik meg nem is azt látom, hogy bezárkóznának hetekre. Egyáltalán nem akartam senkit megbántani, csak ahogy írtam, nekem furcsa hogy itt csak a negatív megy, de amúgy minden témában
júl. 14. 08:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!