Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szülés után semmire nem lesz időm egy jó darabig?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallom, hogy használd ki amíg nem születik meg, mert utána nem lesz időm elmenni még kozmetikushoz, fodrászhoz se. A férjem egész nap itthonról dolgozik, ő osztja be az idejét, Anyukámékkal egy udvarban lakunk, mindenben segít, akkor miért ne tudnék elmenni itthonról amikor akarok?
júl. 13. 13:14
 71/108 anonim ***** válasza:
100%

“ nekem furcsa hogy itt csak a negatív megy, de amúgy minden témában”


Hát nem bonyolult ràjönni, hogy nagyobb rèszt azok írnak ide ilyen vagy hasonlò kèrdèseket akiknek gondjuk van, nehèzsègük ès tapasztalatot segítsèget szeretnènek.

Annak mi lenne az èrtelme ha kiirna bárki olyat hogy “álombabám van pont olyan mint a nagykönyvbe annyira hipiszuper minden segítsetek most mit csinàljak?” Akinek ilyen babàt dobott a gèp az nincs itt a gyereknevelès tèmában àltalàban.

júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/108 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után arra se lesz időd, hogy ilyen kamu kérdéseket kiírj, nemhogy még körmös.


Előbb elmentél táppénzre, hogy így unatkozol?

júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/108 anonim ***** válasza:
100%

51-es vagyok. Kérdező, nem akarod érteni, hogy mi a különbség aközött, hogy a gyerek bent alszik a szobában és ti kint beszélgettek vagy a szülők ott hagyják 10 percre, míg cigiznek* és aközött, hogy te órákra elmész.


Amiket példaként írsz a 65-ös kommentedben, azokat az én iszsz babámmal is meg lehetett csinálni már pár hetesen is, de most tartok ott, hogy el tudok menni 1-2 órára, ha előtte megszoptatom. De ilyenkor pl. kutyát sétáltatok vagy elmegyek sütiért a barátaink szülinapjára vagy gyógyszertárba stb., hogy egy kicist levegyem a férjem válláról a terhet, aki 3 hónapja kb. kinyalja a fenekem, hogy csak a babára és a szoptatásra tudjak koncentrálni és minél előbb jól legyek. Vagy pl. most kezdjük a lakásfelújítást az üresen álló lakásomban, míg felmértük, megbeszéltük férjemmel, hogy mi hogy legyen addig a babát anyukámnál és nagynénémnél hagytam, kb. 1,5 órára, részben aludt, részben tutujgatták, de tudtam hogy jó kezekben van és ha nagyon kellek 5 percre van és tudok menni bármikor.


De én pl. nem fejek, mert az elején voltak nehézségeim a szoptatással, most beállt a rendszer, nem szeretnék belekavarni (ezért is írtam, hogy olvass utána pl. az lll.hu-n, hogy működik a szoptatás, mert nem triviális, hogy tudsz/akarsz majd fejni), tehát az etetés szabja meg elsősorban mennyi időre tudok elmenni. Majd lehet, sőt valószínű, hogy ez is változni fog, de kb. 6-8 hétig e köré szerveződött az életünk kb., hogy a baba egyen és hízzon. És 2 hetes korában nem babafotózásra meg kozmetikusra vágytam, hanem hogy legyen már egy pár óra, amikor semmim nem fáj és a gyerek alszik és nem rajtam.


Tehát mégegyszer: HA tápszerezni fogsz és HA nem igény szerint eteted (ami káros módszer hosszútávon) és HA nem lesz semmi gond a babával és HA a gyereked nem csak rajtad hajlandó aludni és HA nem lesz matrica gyerek és HA nem ordít órákat, mondjuk mert hasfájós, és ezért a férjed nem tud vigyázni rá, mert egy ordító csecsemőt ringatva nem tud dolgozni stbstbstb. akkor mehetsz bármikor bárhova.


Azt értsd meg, hogy van sok árnyalat és lehetőség a két végleg között (évekig nem mehetsz sehova vs 2 hetes gyerek mellől feltétlenül kozmetikushoz akarsz menni), de tudatlanságra vall kerek perec kijelenteni, hogy te így és így fogod csinálni.


*Akinek gyereke van és dohányzik, az nem a gyerek érdekét helyezi előtérbe, nem az ő igényeit nézi, így egyéb nevelési elvei sem feltétlenül egyeznek az enyémmel, de hát te tudod, neked mi a fontos.

júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/108 A kérdező kommentje:
Nyugati város, nem nyugati ország
júl. 14. 09:57
 75/108 anonim ***** válasza:
100%
Mi itt a hanyatló Budapesten sajnos igény szerint szoptatunk. Győrben ez már nem divat?
júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/108 anonim ***** válasza:
52%

Hát lehet nálam van a gond.

3 hetes babával hordtam a nagyot fejlesztésekre amik 1 órának voltak.voltam a babával kozmezikusnál,fodrásznál....

Mivel körmös vagyok így nálam is ültek sokszor pár hetes babákkal.


Könnyebb lett volna ha itthon tudtam volna hagyni míg megoldom amcsik gyereket vagy elintézem a dolgomat. De így is megoldottuk.


Kérdező ha akarod még fogjátok oldani csak matekosabb lesz

júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/108 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha azt írod, hogy nyugati nagyváros, mindenki külföldre gondol.
júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/108 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor biztos neked is csudajo babad lesz mint az ismerosodnek, és szivhatod mellette te is a cigit.


És azért írunk mi itt teljesen mást mint amit te olvasol, meg látsz, mert mi TALASZTALATBOL írjuk azt amit írunk.

júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/108 anonim ***** válasza:
100%
Hát de attól mert nekik a babájuk olyan mikor ottvagy az nem biztos hogy olyan 0-24ben hogy csak alszik eszik játszik és sose sír.
júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/108 anonim ***** válasza:
100%

76#


Az én körmösömnél meg ki van írva, hogy gyerekkel nem lehet menni.

júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!