Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szülés után semmire nem lesz időm egy jó darabig?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallom, hogy használd ki amíg nem születik meg, mert utána nem lesz időm elmenni még kozmetikushoz, fodrászhoz se. A férjem egész nap itthonról dolgozik, ő osztja be az idejét, Anyukámékkal egy udvarban lakunk, mindenben segít, akkor miért ne tudnék elmenni itthonról amikor akarok?
júl. 13. 13:14
 61/108 A kérdező kommentje:
Amúgy a mindenki alatt most pont az itteni embereket értettem, mert valahogy itt még senki nem írta, hogy nyugi, lehet tök jó babád lesz és lesz mellette egy csomó szabadidőd (hozzáteszem nem ez a cél).
júl. 14. 08:42
 62/108 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az az oka, hogy itt arc meg név nélkül könnyebben elmondja az ember az igazat, mint ott, ahol fel kell vállalni magad.
júl. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/108 anonim ***** válasza:
100%
Na hát lehet hogy lesz egy tök jó babád. De lehet hogy nem. 90%ban egy baba sír mert hasfájós, mert új neki a külvilág, sír mert minden órában az anyja karjaiban akar lenni mert ott érzi magát biztonságban.
júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/108 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, lehet kicsit korai neked ez a gyerekvállalás. Olyan nincs hogy rossz baba. Minden baba jó, csak van aki jobban igényli a közelséget, amit, ha nem kap meg, akkor sírással jelzi.
júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/108 A kérdező kommentje:
62 de amúgy szted a legjobb barátnőm is hazudik? Egyébként meg voltunk is nála babalátogatóban, mi kint beszélgettünk, a gyerek bent aludt a szobában. Voltak nálunk rokonok pici babával, én vigyáztam rá amíg a szülők kint cigiztek. A másik barátnőm rendszeresen vigyáz a férje haverjának gyerekére, ő is tök nyugis baba. Erről az iszszről meg annyit, hogy nyugati nagyvárosban lakok, több embert is kérdeztem, mindenki azt mondja baromság
júl. 14. 09:21
 66/108 anonim ***** válasza:
jó, akkor csináld ahogy akarod. Majd gyere vissza pár hónap múlva és számolj be a dolgokról
júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/108 A kérdező kommentje:
66 akkor meg azt fogjátok írni, hogy szerencsém volt vagy hogy hazudok :D
júl. 14. 09:33
 68/108 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk is, hogy milyen a környezeted, ha pici baba mellett cigizik mindkét szülő. Remélem legalább nem anyatejes.
júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/108 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én kint élek Koppenhágában és minden ismerősöm fél évig minimum szoptatta a babáját, az első hónapokban igény szerint, utána 3 hónapos kor körül pedig folyamatos fejés mellett táplálták. 10 ismerősömből csak 1 tápszerezte fél éves kor előtt de ő sem azért mert nem akart igény szerint szoptatni. Légyszíves ne általánosíts, azért mert te olyan körben mozogsz, nyugati országokban is bőven megy az ISZSZ már csak azért is mert a WHO ajánlása a minimum 6 hónapos korig kizárólagos anyatejes táplálás, amit máshogy nem is lehet kivitelezni. Vagy persze etetheted X időnként az elején ha nem zavar, hogy az éhségtől állandóan sír.
júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/108 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy meg nem hiszem hogy nyugati országban laksz, abból kiindulva, hogy egy udvarban laktok a szüleiddel. Mert itt a több generációs együtt élés abszolút nem divat. Kár a ferdítésért.
júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!