Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szülés után semmire nem lesz időm egy jó darabig?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallom, hogy használd ki amíg nem születik meg, mert utána nem lesz időm elmenni még kozmetikushoz, fodrászhoz se. A férjem egész nap itthonról dolgozik, ő osztja be az idejét, Anyukámékkal egy udvarban lakunk, mindenben segít, akkor miért ne tudnék elmenni itthonról amikor akarok?
júl. 13. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 anonim ***** válasza:
96%
Én se értettem, amíg nem született meg a gyerek :D 2 hónapos koráig kb megállás nélkül szoptattam, nem tudtam letenni egy percre se, senkivel sem maradt meg, ha sírni kezdett, csak nálam nyugodott meg. Negyedik trimeszter. Mikor vége lett, kb egy csapásra megváltozott, de két hónapig nélküle a lépcsőházban se voltam, nem hogy kozmetikusnál.
júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 anonim ***** válasza:
95%

Jujjj de kapni fogsz, már most làtom előre 🤣


Azért mondjàk, mert nem mindenki ilyen szerencsés, mint te. Sok-sok anyukának dolgozik a férje reggeltől-estig és más segítsége (pl.nagyszülő,testvér,stb) sincs, így csak ők vannak a babával egész nap. Sokszor úgy van az ember lánya, hogy inkább meg se indul, minthogy húzza szegény babát magával oda is, ami nem is lenne életbe vágó. (Pl fodrász)

júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/108 anonim ***** válasza:
92%
Úgy nyilván el fogsz tudni. Azért mondják, mert a legtöbb ember nem kommunában él manapság, hanem legfeljebb a férj van még a közelben. És azok közül sem home office-ban dolgozik a legtöbb. Egyéb kérdés?
júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 A kérdező kommentje:
Tudom, ezért sokan fognak támadni, de nem tervezek igény szerint szoptatni, hanem fix időközönként, az interneten kívül mindenki azt mondja, hogy sokkal praktikusabb, illetve ha lesz annyi tejem akkor fejni fogom, hogy cumisüvegből más is tudja etetni
júl. 13. 13:20
 5/108 anonim ***** válasza:
88%
A fix szoptatás működik mondjuk 1 hónap után. Az első hetekben sosem fogod tudni, hogy 3 órát lesz csendben, vagy 5 percet. És van gyerek, aki csak akkor van csendben, ha be van dugva a szája. És lehet, hogy a férjed se lesz olyan lelkes, hogy elengedjen bárhová is, ha neki kell munkaidő közben ringatnia az üvöltő babát. :)
júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/108 anonim ***** válasza:
88%

Sok ész kell ennek a megértéséhez, de tényleg.

Nyilván aki mondja, az nincs tisztában a kivételezett helyzeteddel és az átlag felállásból indul ki, ami úgy néz ki, hogy:

- nem az anyjuk/anyósuk mellett laknak

Vagy ha igen se nekik szülnek.

- a férjük eljár dolgozni, nem HO-ban van.

Egyébként hátránya is van ennek a fene nagy kivételezett helyzetnek: sokkal később leszel önálló. Nem lesz akkora önbizalmad a gyerekkel, mert mindig lesz ott valaki. Nem olyan csudajó az.

júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 A kérdező kommentje:
5ös saját vállalkozás amiben együtt dolgozunk, így a gyerek is felváltva lesz hol vele, hol velem. Amúgy meg nem olyan életképtelen, mint a legtöbb pasi, a házimunka nagyrészét is megcsinálja, vagy bármit amire megkérem
júl. 13. 13:27
 8/108 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem mindenki szül mami szoknyája mellé azért...és nem tudom a férjed mit dolgozik, de az enyém is sokat van home officeban és bizony a tárgyalásról nem jöhet ki csak mert nekem időpontom van a szoliba.


Na ez a gyerek is tápszeres lesz 1 hós korára mert a kérdező lusta lesz szoptatni

júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 anonim ***** válasza:
95%
Előre nagyon nehéz bármit mondani erre. A legtöbb anya szülés után tényleg nem tud elmenni fodrászhoz se egy darabig. Nem tudhatod, hogy milyen lesz a baba, hogy fogsz viselkedni te magad. Most csak képzelsz valamit, hogy milyen lesz, aztán lehet magadon is meglepődsz, hogy egyáltalán nem is akarod majd lepasszolni senkinek, vagy ő nem hagyja magát. Ugyanez az igény szerinti szoptatásról is a véleményem. Hiába tervezed el, hogy te majd 3 óránként teszed mellre, ha amúgy 2 óra 40 percig ordít, majd úgyis rájössz, hogy mi a jó nektek. Kár ezeken előre lamentalni.
júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/108 anonim ***** válasza:
94%

A fix szoptatás+kiegészítés se jobb. Én 3 napig próbáltam 0-24-be szoptatni, de csak fogyott a baba, úgyhogy vegyes lett, cici+tápszer. Na ez úgy nézett ki, hogy 15 perc egyik cici, 15 perc másik cici, majd fél óra-45 perc tápszer. Egy újszülöttnek a 0-ás cumi ól ez a tempója, talán 3 hónapos volt mire eljutottunk oda, hogy 100 ml tápszer lement 20-25 perc alatt. Közben persze böfiztetni is kell, meg utána cumisüveget mosni. Nyugodtan lehet mondani, hogy egy etetés 1,5 óra volt. Mindezt 3 óránként ismételve napi 8-12 órát csak etettem úgy is, hogy időre etetett babám volt.

Ezen kívül igyekeztem szaporító fejni, ami 30 perc fejést jelent (30 perc alatt tudtam 30 ml-t fejni...), kész a fejes el kell mosogatni a mellszívó összes kis bisz-baszát, sterilizálni kell, szóval ez egy olyan 45 perces mulatság. Jó ha napi 1x sikerült, pedig minden etetés után kellett volna, ha igazán küzdöttem volna.

Na vegyük az optimistább verziót, amikor már "csak" napi 8 óra volt a gyerek etetése. Marad a napból 16 óra, amiből 8-át aludni kellene (és én voltam is olyan jófej magammal, hogy ha 100 részletben is, de aludtam 7-8 órát) A maradék 8-ból 1 órát altatod este, 2 órát az éjszaka közepén, 2 órát meg napközben. Marad 3 óra, amiben pelenkát cserélsz, öltöztetsz, eszel, zuhanyzol, ügyet intézel, mert mindig van valami, eleinte hetente jön a védőnő, 4 hetente gyerekorvoshoz kell menni, neked nőgyógyászhoz kell menni, szülés után nem árt egy nagylabor, hogy minden rendben van-e, a gyereknek személyit kell csináltatni, babakötvényt nyitni, vagy csak újabb ruhákat vásárolni, mert 2 hét alatt kinőtte az előzőt, és akkor még a házimunkáról nem beszéltem...

Nem véletlenül, hiszen az volt az, amit az első 6 hetet itthon töltő, majd heti 3 napot home officeban dolgozó férjem átvetted tőlem szinte egy az egyben. Meg a baba fürdetése, de amíg ő fürdetett addig se malmoztam, addig tettem rendbe a szobáját...


Szóval igen, home officeozó férj és időre etetés mellett sincs a kisbabám anyukának szórakozni való ideje...

júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!