Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szülés után semmire nem lesz időm egy jó darabig?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallom, hogy használd ki amíg nem születik meg, mert utána nem lesz időm elmenni még kozmetikushoz, fodrászhoz se. A férjem egész nap itthonról dolgozik, ő osztja be az idejét, Anyukámékkal egy udvarban lakunk, mindenben segít, akkor miért ne tudnék elmenni itthonról amikor akarok?
júl. 13. 13:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/108 A kérdező kommentje:
20as oké, hogy első helyre teszem, ez teljesen alap, viszont azt nem tudom elképzelni, hogy mondjuk 1 évig ne tudjak még nyugodtan lefürödni se, mert a gyerek nincs el senkivel, azért azzal muszáj valamit kezdeni szerintem
júl. 13. 15:45
 22/108 anonim ***** válasza:
100%
Az igény szerinti szoptatást meg nem a praktikum hanem a gyerek érdekei miatt ajánlják.
júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/108 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy szokták megoldani h vagy hallgatják a sírást fürdés közben vagy megvárják míg alszik a gyerek. Azt muszáj, de egy körmös nem létszükséglet
júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/108 anonim ***** válasza:
100%

Hiaba hatarozol ugy, hogy fix idokozonkent szoptatod, egy ujszulott nem igy mukodik.

Sajat babambol kiindulva (nem volt pedig regen, most 5 honapos) az elso 2 honapban csak etetesbol es fekvesbol allt a napom, mert csak rajtam, mellettem tudott aludni, amint levettem magamrol, vagy elmentem mellole egybol felebredt. 3., de inkabb a 4. honap hozta meg az attorest mikor beindult a mozgasfejlodese es elkezdett kicsit levallni rolam, azota jobban van idom magamra is.


Az elejen nagyon sokszor van novekedesi ugras, ha nem igeny szerint kerul mellre a baba, hanem a te altalad meghatarozo idopontban, akkor nagyon hamar el fog apadni a tejed. Vagy lehet olyan tipus leszel mint en, akinek abszolut nincs tejleado reflexe egyik fejogepre sem, igy a fejes nem lesz megoldas, csak az hogy a baba kiuriti a melledet. A tapszerrel sincs semmi gond, de ahogy lattam tapszeres ismerosok koreben, ugyanugy az elso ket honap nem allt masbol mint etetesbol es baba mellett fekvesbol. Es egy etetes ha cici ha cumisuveg atlag 1,5 oraig tart, es akkor meg nem egy besargult babad van, akit folyamat keltegetni kel mert elalszik etetes kozben es igy egy etetes 2 ora hosszusagura nyulik.


Viszont nagy elonye ennek az idoszaknak hogy nem zavarjak a babat a kulso ingerek, igy az elso ket honapot vegig tudod sorozatozni, mert amint beindul a mozgasfejlodes es kinyilik a figyelme, nem fogsz tudni tv elott ulni, mert egybol ratapad a tekintetuk minden kijelzore.

júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/108 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyit hozzateszek hogy 2 honapos koraig egy agyban aludtam a babammal mert annyit szopizott este is, es nem tudtam letenni kisagyba mert egybol felebredt, majd 3 honaposan elkezdett a sajat kisagyaban aludni, en mellette a kanapen es 4,5 honaposan koltoztem ki tole. Most mar siman alszik, megetetem, kicsit megringatom es mar le is tudom tenni az agyba. Ezt csak azert irtam ha ugy alakul ne tarts attol, hogyha veled alszik az elejen akkor nem tudsz tole majd szabadulni. :)
júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/108 anonim ***** válasza:
100%
Az apukas kommentedre pedig annyit, hogy a ferjem vegig home officeban volt itthon az elso 3 honapban, maximalisan kivette a reszet a gyerek apolasabol, meg hordozta is rugalmas kendoben amikor en mar nem birtam. Megis kb 4 honapos volt mikor elfogadta hogy az apja is letezik, es eljutottunk odaig, hogy cumisuvegbol a ferjem is meg tudja etetni. Pedig ugyanannyi idot van vele egy legterben mint en. Viszont az en illatomat szokta meg 9 honapon keresztul es ilyenkor meg azt hiszik hogy az anya is o, hogy egy test vagytok. Ezt vagy elfogadod vagy nem, de ha harcolsz vele, akkor csak nektek lesz nehezebb. Nekem is voltak napirend elkepzeleseim, gorcsosen ragaszkodtam alvasi idopontokhoz is, majd elengedtem az egeszet, hagyom, hogy a baba vezessen ra arra mik az igenyei, es azota lett egy teljesen nyugodt, kiegyensulyozott kisfiam. Nem azt mondom, hogy ne fordits magadra idot, de az elejen tenyleg a baba az elso, amit ki is fog maganak harcolni. 5 honapos babam mellett most mar siman le tudok lepni itthonrol 4 orara is, mert elfogad masokat. Viszont ehhez kellett az is, hogy az elejen figyelembe vegyem az igenyeit.
júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/108 anonim ***** válasza:
Az én babám két hónapos volt mikor elmentem körmöshöz és baromira lefárasztott. Ebben az időszakban egy kád fürdő ami kikapcsolja az embert, vagy egy kis jóga/meditáció, de az, hogy még egy plusz emberrel interakciót kell folytatni úgy, hogy egész nap agyilag egy kifacsart zokni az ember... Hát nem tudom. Biztos van akit feltölt, az én ismerősi körömben mondjuk senkit nem töltött fel a 4.trimeszterben egyik szépségápolási szolgáltatás sem, csak plusz stresszt generált a szervezés miatt - mert ugye egy nem kialakult napirendnél, ahol az időjárás, hasfájás, fogzás, bármi miatt borulhat az egész nap, legyen okos két héttel előtte az ember időpontot szervezni. Nekünk sokszor a kötelező védőnői vizsgálatra is egy kész tortúra volt elmenni az elején.
júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/108 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem is lett semmilyen gátsebem, szóval nem fizikailag voltam szarul. De nem mindenki ilyen szerencsés, egy rosszabb gátszakadással, császár heggel nem hiszem, hogy a baba napi cipelése mellett vígan ugrál az ember. Ha a körmösöd házhoz tud jönni azt még elképzelhetőnek tartom, hogy működhet. De hidd el, semmi lelki energiád nem lesz egy ilyet leszervezni.
júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/108 A kérdező kommentje:
Hát olyan hú de nagy szervezést nem igényel, mert a barátnőm a körmösöm, szóval elég rugalmas és kocsival kb 5 percre van
júl. 13. 16:23
 30/108 A kérdező kommentje:
Egyébként a pillásom meg a körmösöm is azt mondja, hogy pár hetes csecsemő mellől minden vendég ment hozzájuk ugyanúgy
júl. 13. 16:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!