Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem értik meg egyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg egyes férfiak, hogy irreleváns érv ez, hogy "kedves, rendes, normális vagyok"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy itt sok pasi írja, hogy ő milyen kedves, rendes, udvarias, mégsem sikeres a nőknél. Szerintem ez rossz érv, mert ha CSAK A BELSŐT NÉZZÜK, akkor sem elegendő adat. Tekintsünk el attól, hogy az állítás igaz-e. (Itt jegyezném meg, hogy én már utasítottam vissza férfit azért, mert gyűlölködő volt, és szerinte mindenkit Dunába kellett volna lőni. Velem kedves volt, de szerintem az nem nagy cucc, hogy kizárólag velem embereli meg magát, az is számít, hogy másokkal kedves-e.)


Szóval: tegyük fel, hogy az állítás igaz, ezek a kérdező férfiak valóban kedvesek, udvariasak stb. (Tekintsünk el attól is, hogy szerintem ez amúgy alap, olyan, mintha én azért várnék hátba veregetést, mert reggel mosok fogat.) De ez mindösszesen 2-3 tulajdonság. Egy ember személyiségét rengeteg dolog meghatározza. Én nem állítom, hogy a külső ne számítana, de a kedvességen, udvariasságon kívül azért számtalan dolog létezik, ha ez igaznak bizonyul is. Pl. simán lehet, hogy ők valóban kedves, udvarias, lovagias férfiak, csak közben szemetelnek az utcán, vagy mindig késnek, esetleg álomvilágban élnek (ismertem ilyen srácot, aki színésznek készült, és semmi de semmi más nem érdekelte, és azt se vette észre, hogy már 10 perce máshol kéne lennie, mert a színházról beszélt), lehet rendetlen, élhet koszban (és nem a lakás minőségre gondolok), lehet, hogy affektál, vagy nem akar gyereket, vagy dohányzik, vagy mondjuk mindig kioktat, vagy pl. azt hiszi magáról, hogy tud énekelni, és leégeti magát az X Faktor válogatón (ilyen pasit is ismerek: tisztában van vele, hogy nem tud énekelni, de szerinte vicces, hogy szerepelt a tévében - egyszer nőnek öltözve is bement). Az, hogy valaki kedves, rendes stb. az csak 2-3 tulajdonság, és ha tényleg így is van, attól még számtalan tulajdonság lehet elriasztó. És ha megfigyelitek, nem is beszéltem még a külsőről, szexről stb.-ről.


2016. máj. 14. 20:20
 71/91 A kérdező kommentje:

68-asnak ment, nem az utolsónak.


Utolsónak nem ment a szöveg értelmezése, mert sehol se mondtam, hogy a kedvesség, rendesség nem elvárt. Épp azt mondtam, hogy az alapvető, és ettől nem fog vonzódni hozzád senki, nem pedig kiválóság. A kedvesség j tulajdonság, de a szomszédom is kedves, meg a néni a boltban, mégse kérem meg a kezüket.

2016. aug. 5. 21:46
 72/91 anonim ***** válasza:
De most pl. miért ne lehetne egy mozgássérült/vak is szemétláda? Ezt úgy írtad, mintha a betegség és a rossz jellemvonás összehasonlítható lenne egymással. Nyilván nem azt mondtam, hogy bármit/bárkit pontozni kellene, de igenis lehet súlyozni a tulajdonságok között, pl. a szemetelés még mindig elnézhetőbb, mint a gerinctelenség. Nem hinném, hogy téged bárki és bármi meg tudna győzni arról, hogy a szőrszálhasogató kukacoskodásod mennyire félrevisz, és hogy mennyire nem jó az, ha állandóan csak a hibákat keresed másban, és kapásból kiszórsz mindenkit a kisebb-nagyobb hibái miatt. De ez végül is a te életed, úgy cseszed el, ahogy akarod, én tutira menekülnék előled, meg valószínűleg még sokan mások is, eléggé riasztónak tűnik az, hogy neked ennyire nehéz megfelelni, mert nem úgy tűnik, hogy te bárkiről is tudnál úgy beszélni, hogy bármilyen apróbb hibája fölött is szemet hunyj, hanem mintha direkt arra mennél rá, hogy kiben milyen rosszat tudsz felfedezni, és hogyan tudod kapásból kiszórni az illetőt. Őszintén szólva nem hiszem, hogy ilyen hozzáállással sikeres párkapcsolatot tudnál összehozni, ha én ismerkedni akarok valakivel, akkor nem hibalistát állítok össze róla, hogy esetleg milyen apróságokon akadtam fenn, és most nem a bunkóságról vagy az önismeret hiányáról beszélek. Az élet nem arról szól, hogy a tökéletes embert keressük, ezek alapján akkor kb. gépek lennénk, mert az egyik ember dohányzik, a másik lusta, a harmadik beképzelt, a negyedik hazug stb., így akkor soha senki nem találna magának párt. De te tudod, hogy neked megéri-e ennyire szőrszálhasogatóan listát készítened arról, hogy milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy férfinak. Tévét vagy kocsit lehet venni úgy, hogy összeírod, milyen tulajdonságokkal rendelkezzen, viszont az élet nem így működik, nem vehetsz így magadnak férfit.
2016. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 A kérdező kommentje:

Alapvetően a te válaszod értelmesnek tűnik, de egyes helyeken elcsúszik. Pl. nem mondtam sehol, hogy a mozgássérült ne lehetne egy féreg. Hogy ne lehetne? De most tulajdonságokat kellett mondani, és azt, hogy féreg-e, majd megtudom, ha randiztunk. Arról volt szó, hogy ez rossz tulajdonság-e, nem az hogy lehet-e neki további, vagy hogy külön a mozgássérültek tetszenének.


Összehasonlításról sincs szó, hiszen nincs kihez, leírtam korábbi válaszban, hogy nincs ideálom, de felsoroltam pár olyan dolgot, ami vonzó számomra, valahol az eleje felé, olvasd el, ha érdekel.


Ezt még nem mondta nekem senki korábban, amit te. Értem a gondolatmenetedet, köszönöm a válaszod. csak azt nem értem, hogy meglátásom szerint az összes többi ember is így gondolkodik, mint amit itt felvázoltam. Ezért is furcsállom a kérdéseket, amikre utaltam.

2016. aug. 5. 22:14
 74/91 A kérdező kommentje:
(Félreértések elkerülése végett: a mozgássérültes példával nem akartam senkit megsérteni, de van aki nem járna ilyen illetővel.)
2016. aug. 5. 22:17
 75/91 anonim ***** válasza:

"Én például szívesebben randiznék egy mozgássérült vagy siket férfival, mint egy olyannal, aki szemetel." Ez olyan, mintha két teljesen különböző dolgot akarnál összemérni. Olyan, mintha azt akarnád mondani, hogy a beteg ember nem lehet rosszindulatú, nem lehetnek hibái, vagy hogy a betegség és a rossz tulajdonság összemérhető lenne, és ezek alapján lehetne válogatni, hogy kit/mit fogadok el. Ha valaki mozgássérült, attól nem lesz automatikusan jobb/értékesebb ember, mert a kettő nem összemérhető. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy inkább vennék egy fekete autót, mint egy kevés lóerőset, holott a feketének is lehet kisebb a teljesítménye.

Egyébként nem tudom, ki hogyan gondolkodik, nem ismerem az összes embert a világon, de még a többségüket sem, viszont azt hiszem, hogy általában nem szokás kiszórni másokat mindenféle kisebb-nagyobb hiba miatt, hiszen ha így gondolkodsz, akkor a végén senki sem fog neked megfelelni, hiszen mindenkiben van hiba. Én úgy érzem, hogy te nem elfogadni próbálod a többi embert, hanem mindenkiben a hibákat igyekszel keresni, és kidobálni őket, hogy ki mért nem elég jó neked. Gyanítom, nem is volt még barátod, de bocs, ha tévednék. Nyilván mindenkiben vannak taszító tulajdonságok, de egy ismerkedésben/kapcsolatban éppen arról szól az egész - legalábbis szerintem -, hogy a felek hogyan tudnak egymáshoz csiszolódni, hogyan tudják egymást elfogadni az esetleges hibáikkal együtt. Soha nem fogsz olyan embert találni, akinek csak jó tulajdonságai vannak, és akinek az esetében ne lehetne belekötni valamibe. Viszont ez olyan, mintha egy számítógépbe betáplálnád az elvárásaidat, és létrejönne egy tökéletes ember, ami pedig képtelenség. Ha társat akarsz magadnak, akkor előbb-utóbb kénytelen leszel megalkudni, olyan ember nincs a világon, akiben ne találhatnál valami rosszat.

2016. aug. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
Hogy érthetőbb legyen a választás dolgával kapcsolatos megnyilatkozásom: logikai szempontból teljesen értelmezhetetlen az inkább beteg, mint rossz ember kitétel. Ugyanis a szemetelő embert "rossznak" tartod, a betegről viszont nem tudhatod, hogy jó-e vagy rossz, hiszen lehet bármelyik. Ha viszont nem tudod róla, hogy milyen, akkor evidens, hogy nem azonos kategóriák alapján döntesz a beteg vs. "rossz" választás kapcsán. Logikailag úgy lenne értelme a dolognak, hogy inkább beképzelt, mint szemetelő, hiszen mindkét dolog egy-egy jellemvonás, így a kettő összemérhető, és mivel mindkét emberről tudod, hogy "rossz", választhatsz. Viszont míg a szemetelőről már eleve tudod, hogy "rossz", addig a betegről nem, így az inkább beteg, mint szemetelő ember elv alapján történő választás szerintem téves premisszákből kiinduló látszatválasztás, mivel egy rossz és egy ismeretlen (aki szintén lehet jó vagy rossz) között kellene döntened, egymással összemérhetetlen tulajdonságok alapján.
2016. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 A kérdező kommentje:

A példában igazad van, de írtam a betegséges példa után zárójelben, hogy hirtelen nem jutott eszembe jobb ötlet, de igen, a beképzelt példa jobb lett volna, azt viszont sehol nem állítottam, hogy az ilyen ember automatikusan jobb. Viszont hidd el nekem, bármennyire is nem helyes, sok ember rossz tulajdonságnak tekinti a betegséget, ezért írtam, hogy ezt pl. én nem. Én nekem is mozgásszervi betegségem van, és sok ember rossz tulajdonságnak tartja, ettől függetlenül értem a meglátásodat.


Nem hiszem, hogy ne lehetne nekem megfelelni, én csak néhány tulajdonságot említettem. Egy tulajdonságokról szóló kérdésnél lehet hogy úgy érzed, válogatós vagyok, de ez olyan, mint egy betegségekről szóló oldalnál hipochondernek lenni. Itt persze, hogy így érzed, hiszen erre van kihegyezve a téma. Minden esetre mindez idáig csak néhány tulajdonság hangzott el, és nem érzem őket szigorúaknak. A szemetelés megítélés kérdése, de a többit nézd meg: mások talán nem szűrik ki azt, aki mindenkit Dunába lövet, vagy aki az X Faktorba jár leégetni magát? A késés és a szemetelés ezek közül az csak, ami relatív, szerintem.


Nem kell velem egyetérteni, de azt túlzásnak tartom, hogy jaj mi lenne vele,d ha a kezeim közé kerülnél. Semmi. Legrosszabb esetben is csak nem jönnénk össze, és akkor mi lenne?

2016. aug. 5. 23:35
 78/91 anonim ***** válasza:
Soroljam? "gyűlölködő volt", "szemetelnek az utcán, vagy mindig késnek, esetleg álomvilágban élnek", "lehet rendetlen, élhet koszban (és nem a lakás minőségre gondolok), lehet, hogy affektál, vagy nem akar gyereket, vagy dohányzik, vagy mondjuk mindig kioktat, vagy pl. azt hiszi magáról, hogy tud énekelni". Hát ez valóban csak "néhány" tulajdonság, amit megemlítettél, és nekem úgy tűnik, hogy valójában csak a rosszat akarod látni mindenkiben, mert mindenen fennakadsz. Túlagyalod a dolgokat, és azt hiszem, folyamatosan ebben a hibakereső üzemmódban működsz. Ha férfit akarsz magadnak, akkor vagy képes leszel megalkudni, vagy végleg egyedül maradsz. Nem azt mondom, hogy mindent és mindenkit el kell fogadnod, de ha kb. halálos bűnnek tekinted azt is, ha valaki szemetel, vagy nem akar gyereket, akkor ne csodálkozz azon, hogy semmi nem jön neked össze. Előbb-utóbb szerintem te is be fogod látni, hogy az életben ez a strigulázgatás nem működik, az ember nem egy tévékészülék, hogy ha nem 28 centis a képernyője, meg nem lehet rajta 200 csatornát befogni, csak 100-at, akkor már nem is jó. Nekem van egy olyan megérzésem, hogy te valójában nem is akarsz magadnak senkit, ezért gyártottál egy ideológiát magadnak, és inkább mindenre ráfogod, hogy rossz, amit képtelen vagy másokban elfogadni, legyen az bármilyen pitiáner dolog is. Ahogy már korábban is írtam, tökéletes férfit soha nem fogsz találni, készíthetsz "bevásárlólistát" is magadnak, hogy ki miért nem felel meg neked, viszont így elszalad majd melletted az élet, és a férfiakat elhappolják előled azok, akik képesek kevésbé merev módon gondolkodni. Az élet nem olyan, hogy nekiállok ismerkedni valakivel, és nézem, hogy kedves, pipa, értelmes, pipa, szólt egy csúnya szót, vagy eldobott egy csokipapírt, akkor puff, már ki is p*csáztam a jelentkezők közül, mert égbekiáltó bűnt követett el. Nekem az az érzésem, hogy te nem elfogadni akarod a hús-vér embereket, hanem teremteni akarsz magadnak egy nem létező tökéletes férfit, aztán meg csodálkozol, hogy a túlagyalásaid miatt nincs sikerélményed. Olyan soha nem lesz, hogy valakiben csak jó tulajdonságok legyenek, rosszak meg nem, így akkor ítéletnapig is keresgélhetsz, és megpróbálhatod mindenkire ráhúzni az elképzeléseidet, mintha gépek lennénk. És nem sértésből írom, de olyan, mintha valami saját belső elégedetlenséget vagy frusztráltságot akarnál kivetíteni magadból, én azért nem hiszem, hogy a legtöbb ember ennyire kekeckedő lenne minden rossz (vagy annak vélt) tulajdonsággal kapcsolatban. Hogy nem szeretnék a kezeid közé kerülni, azért írtam, mert számomra eleve frusztráló lenne pl. egy szemtől szemben történő beszélgetés is olyan valakivel, akiről tudnám, hogy alapból a hibáim feltárására koncentrál, és valószínűleg kényelmetlenül érezném magam. Jó, nyilván más, ha valaki nem tudja ezt rólad, de hidd el, hogy félelmetes és taszító tud lenni, ha valaki rászáll az összes többbi ember "hibáira". Nem azt mondom, hogy tapsolni kell, ha valaki hazug vagy beképzelt, de az se jó, hogy folyton csak a hibákat nézed mindenkiben, és hogy ennyire nem vagy nyitott arra, hogy akár a legapróbb hibákat is elfogadd. Amit írtam, abszolút nem rosszindulatból írtam, csak arra akartam rávilágítani, hogy szerintem rossz irányból közelíted meg a dolgokat, hiszen ha pl. a filmeket is úgy nézed, hogy na, itt nem illik a színész a szerephez, itt rossz a vágás, itt rossz a szinkron, itt túl sötét a kép stb., akkor soha egyetlen filmmel sem leszel elégedett. Nem azt mondom, hogy fogadj el mindent és mindenkit, de így el fog menni melletted az élet, és odalesznek a lehetőségeid.
2016. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 A kérdező kommentje:

Ezt a választ ost nem volt időm végigolvasni, de azt hadd előlegezzem meg, hogy te számtalan olyan dolgot mondasz, amut nem tudhatsz:


"Túlagyalod a dolgokat, és azt hiszem, folyamatosan ebben a hibakereső üzemmódban működsz."


Honnan vonsz le következtetést a mindigre vonatkozóan?

2016. aug. 7. 23:36
 80/91 anonim ***** válasza:
Pl. onnan, hogy valószínűsítem, nem egyetlen emberben találtál ennyi hibát, mint amennyit felsoroltál. Plusz úgy tűnik, senkiben sem láttad meg a jó dolgokat, vagy ha igen, akkor ezek nem tudták kompenzálni a szerinted rosszakat. Legalábbis egyetlen szóval sem írtad, hogy bárkit is el tudtál volna fogadni a hibáival együtt, pedig szerintem nem egy vagy két sráccal ismerkedtél életed során. Ebből pedig szerintem logikus módon következik az, hogy hibakereső módon működsz, az írásaid alapján is látszik, hogy rendszerint az egyes emberek vélt vagy valós rossz tulajdonságaira hegyezed ki a mondanivalódat, kevés jót mondasz róluk, és nem alkalmazkodni próbálsz másokhoz, hanem csak a "rossz" dolgokra koncentrálva kiszórsz mindenkit, aki megítélésed szerint nem tökéletes, hibátlan embert viszont soha nem fogsz találni.
2016. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!