Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem értik meg egyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg egyes férfiak, hogy irreleváns érv ez, hogy "kedves, rendes, normális vagyok"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy itt sok pasi írja, hogy ő milyen kedves, rendes, udvarias, mégsem sikeres a nőknél. Szerintem ez rossz érv, mert ha CSAK A BELSŐT NÉZZÜK, akkor sem elegendő adat. Tekintsünk el attól, hogy az állítás igaz-e. (Itt jegyezném meg, hogy én már utasítottam vissza férfit azért, mert gyűlölködő volt, és szerinte mindenkit Dunába kellett volna lőni. Velem kedves volt, de szerintem az nem nagy cucc, hogy kizárólag velem embereli meg magát, az is számít, hogy másokkal kedves-e.)


Szóval: tegyük fel, hogy az állítás igaz, ezek a kérdező férfiak valóban kedvesek, udvariasak stb. (Tekintsünk el attól is, hogy szerintem ez amúgy alap, olyan, mintha én azért várnék hátba veregetést, mert reggel mosok fogat.) De ez mindösszesen 2-3 tulajdonság. Egy ember személyiségét rengeteg dolog meghatározza. Én nem állítom, hogy a külső ne számítana, de a kedvességen, udvariasságon kívül azért számtalan dolog létezik, ha ez igaznak bizonyul is. Pl. simán lehet, hogy ők valóban kedves, udvarias, lovagias férfiak, csak közben szemetelnek az utcán, vagy mindig késnek, esetleg álomvilágban élnek (ismertem ilyen srácot, aki színésznek készült, és semmi de semmi más nem érdekelte, és azt se vette észre, hogy már 10 perce máshol kéne lennie, mert a színházról beszélt), lehet rendetlen, élhet koszban (és nem a lakás minőségre gondolok), lehet, hogy affektál, vagy nem akar gyereket, vagy dohányzik, vagy mondjuk mindig kioktat, vagy pl. azt hiszi magáról, hogy tud énekelni, és leégeti magát az X Faktor válogatón (ilyen pasit is ismerek: tisztában van vele, hogy nem tud énekelni, de szerinte vicces, hogy szerepelt a tévében - egyszer nőnek öltözve is bement). Az, hogy valaki kedves, rendes stb. az csak 2-3 tulajdonság, és ha tényleg így is van, attól még számtalan tulajdonság lehet elriasztó. És ha megfigyelitek, nem is beszéltem még a külsőről, szexről stb.-ről.


2016. máj. 14. 20:20
 61/91 anonim ***** válasza:
30%

"További válaszaidat ignorálom"


Dicső kommunista hozzáállás, Rosenfeld is megdicsérne. Aki nincs velünk az ellenünk van, és aki el mer térni a Szent Szózattól az hülye vagy nem tudja mit beszél.

2016. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 ittittitt ***** válasza:
semmi harag nincs bennem ,babuska :-p azt csinálsz amit akarsz.nem voltam alpári,a párodat is úgy válaszd ahogy akarod,ha a belső szerveit is le akarod mérni azt tedd!én a kérdésedet így láttam aztán ennyi,csokolom a kezseidet én kívánok elnézést,további jó kutakodást ellemzést találjon meg a gyorsvonat :)
2016. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a leszóló válaszokat, nem nagyképű max igényes.
2016. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
9%
Ritkán látok ennyire semmire kellő kérdést és ilyen szinten semmit sem kifejtő véleményt.
2016. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Továbbra is várom a kérdésre relevánsan válaszoló, akár velem egyet nem értő válaszokat.
2016. máj. 20. 22:11
 66/91 A kérdező kommentje:

"Ritkán látok ennyire semmire kellő kérdést és ilyen szinten semmit sem kifejtő véleményt."


Én a kérdező vagyok. A válaszoktól várom a véleményt, ahol reakcióként én is írtam olyat.

2016. máj. 20. 22:12
 67/91 anonim ***** válasza:
Én már rég megértettem, hogy ezek sajnos negatívumok a nők szemében.
2016. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
100%
Ha most megfordítva nézzük az egészet, miért hiszi sok nő magáról azt, hogy elég, ha átlagos külsejű, és máris automatikusan többet ér a "plázanőknél"? (Ne adj' Isten még azt is elhiszi, hogy magától be is fog kopogtatni hozzá a szőke herceg.) Vagy amikor azt hiszi egy-két nő, hogy elég annyi, hogy ő okos, csendes, szolidan öltözött, és máris a világ legjobb pasijai fognak a lábai elé borulni. Kedves kérdező, amiket mint negatívumokat felsoroltál, azokat ugyanígy meg lehet említeni a nőknél is, ráadásul gyakran hatványozottan (mert simán lehet egy nő egyszerre ribis viselkedésű, beképzelt, flegma, buta stb.), szóval ezen az alapon rengeteg nőt is ki lehet(ne) szórni az ismerkedés során. Én azt szoktam mondani, az ismerkedés nem a hibakeresésről szól, de nem is arról, hogy a tökéletes férfit/nőt keressük, hanem arról szól az egész, hogy hogyan tudod elfogadni a másikat a hibáival együtt is. Kedves kérdező, biztosan fájni fog, amit most írok, és nyugodtan le is pontozhat engem bárki, de azt hiszem, te nem párt keresel, hanem egy tökéletes férfit, így te magad is álomvilágban élsz. Őszintén szólva nem szeretnék a "kezeid közé" kerülni, mert az a benyomásom, hogy te mindenkiben csak a hibákat keresed, viszont így akkor rohadt nehéz lesz párt találnod magadnak. Akit te elképzeltél magadnak, olyan férfi nincs a világon, viszont akkor ezen az alapon neked sincs jogod bírálnod senkit, aki "álomvilágban él", hiszen te is ezt csinálod, és a legapróbb dolgokért (késés, szemetelés) is máris kiszórod a jelentkezőket. Nem azt mondom, hogy késni vagy szemetelni jó dolog, de ha minden kis szarságon fennakadsz, akkor irreális elképzeléseid vannak a valóságról.
2016. aug. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:

Ha neked ezek irrelevánsak, akkor próbálj föl egy olyan fickót, aki bőven megfelel a releváns kritériumaidnak, viszont se nem kedves veled, se nem rendes és általában véve nem normális.


Remélem hosszú, boldog, mindkettőtök számára tartalmas, építő jellegű párkapcsolat lesz belőle.


(Csak nem számítok rá.)

2016. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a véleményed. Igen, néhány nő hozzáállása is vitatható, de én nőként értelemszerűen a férfiakról tettem fel a kérdést, ha gondolod, tedd fel ugyanezt fordítva, ha érdekel annyira a téma, ha meg nem, nem.


A másik meglátásodra: nem értek egyet azzal, hogy a kését meg a szemtelést kis dolognak minősíted. Itt amúgy nem csak sima késésről volt szó, ki akarták csapni a suliból eminens tanuló létére (ez még gimnáziumban volt). Úgy késett el az órákról, hogy bent volt a gimnázium épületében, csak elfelejtett bemenni órára. Nem arról van szó, hogy elkésett, mert elaludt.


Visszatérve az eredeti gondolatmenethez: ki dönti el, hogy a késés kis hiba-e vagy nem? Ez nem dolgozat, hogy ez a hiba 2 a másik 3 pontot érjen. Én például szívesebben randiznék egy mozgássérült vagy siket férfival, mint egy olyannal, aki szemetel. (Nyilván a betegség nem is az ő hibájuk, csak akartam valami súlyosat mondani.) Ez, amit alkalmazol, olyan logika, mint hogy ha pl. egy nő azt mondja, neki nem tetszik Brad Pitt, akkor biztosan nagyon igényes. Pedig lehet, hogy olyanok tetszenek neki, akik szerinted csúnyábbak Brad Pittnél. Nincs egy egyértelmű rangsor. Nem hiszem, hogy ne lehetne nekem megfelelni, márpedig azért nem, mert minden általam ismert hús-vér ember, aki nem itt ír, hanem a valóságban ismerem, mind ugyanígy gondolkodik. Férfiak is, nők is. Persze tudom, ez csak az én ismeretségi köröm, amire alapozni kevés, de én még olyan emberrel nem találkoztam, aki egy-két dolgot ne zárt volna ki egyből.

2016. aug. 5. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!