Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van a nőknek ez a diploma mániájuk, amikor Magyarországon egy átlag ételfutár 8 általánossal több pénzt keres mint egy átlag mérnök?

Figyelt kérdés
Mégis az van, hogy már nem csak hogy nem írnak vissza a nem-diplomás férfiaknak, ennél rosszabb a helyzet. Egyre több nő - ahol van rá lehetőség - beállítja hogy csak diplomás férfiak tekinthessék meg egyáltalán az adatlapját... Minek? Amikor már akkora túlképzés van diplomásokból ebben az országban, hogy kevesebbet keresnek mint egy melós.
2023. okt. 10. 01:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
93%

Ezt egy itt kommentelő anyukától olvastam, arra a kérdesre, hogy gyereket erre a világra!


változtatás nélkül másolom ide:


"Ide, erre? Gyereket? Minek???

Nekünk kettő van, de ha most lennék 25, egy se lenne.

Nincs szülészorvos, gyerekorvos, örülsz, ha életveszély esetén van aki ellát. Bölcsi nincs, ovi nincs, most mennek szélnek a tanárok, a felsőoktatás egy vicc.

A fizetések csapnivalók, mikor lesz önálló felnőtt egy gyerek? Mikor lesz saját lakása, kocsija, családja? Ja, hogy azt nekem kéne megteremteni. Ó, persze. Megteremtettem előbb magunknak, nulláról, semmilyen támogatást nem kaptunk. Még nem járt le a 20 éves lakáshitel! De mire a két kölyök betölti a 18-at, rakjak össze még két lakást hitel nélkül, mindezt úgy, hogy őket is el kell tartani. Ami rohadtul nem merül ki abban, hogy van fedél a feje felett, van rajta ruha, és van mit ennie. A nagy 💩! Ilyen cipő, olyan mobil, mozi, pizza, táborok, külföldi nyaralás, és ez ugye csak az alap, emellett még simán a fejedhez vágja, hogy minek szülted, ha ilyen 💩 élet jut neki. De jó, hogy nekik is elérhető az internet és tudnak tájékozódni! Aztán betölti a 18-at, és nem teszem utcára, mint anyámék engem, merem, mert én hülye vagyok! Megy a gyerek egyetemre, ami rohadtul nincs ingyen. Meg kollégium, utazás, kaját csomagolni a hétre, péntek estéről szombat estig megy a mosógép, és a sírás, mert minden NORMÁLIS családnak van szárítógépe, neki meg nem száradeg a kedvenc farmere vasárnap estig, és ugye apu "eldobja" a koleszba, mert 140 km oda-vissza belefér, úgyse akart hétvégén pihenni, és a dízel is ingyen van.


Ma szülőnek lenni rosszabb, mint rabszolgának. Ráadásul mindenért te vagy a hibás, hiszen ha az életed vagy TE elcseszett lett, az biztos, hogy anyád hibája. De ha a csillagokat lehozod, az is természetes.


Mit kapsz érte cserébe? Lógó melleket. Semmi mást.

Rohadtul nem éri meg.

Potyogtassanak az arabok, a cigányok, legyen AI meg robotika. Nem érdekel. Jó eséllyel az 55-öt nem érem meg, elvisz a stressz a pokolba. Hol leszek én nyugdíjas? Sehol. Vigasztaljon, hogy a felmenőim többsége meg se élte azt a kort, ami pár év múlva a nyugdíjkorhatár lesz."

2023. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom nem írtam semmit GYESről, másik válaszoló talán.


Ez nem rólam szól, de ha tényleg ennyire érdekel téged: nem keresek közel sem annyit, és nem is volt ilyen célom soha, kevés órát dolgozok, mivel a szabadságom többre értékelem, DE én nem is akarok családot, gyereket. Attól még támogatom azt, és belátom hogy az lenne a normális és egészséges. Ez a különbség... Nem hangoztatom hogy milyen jó ha férfi és nő utálja egymást, inkább egyedül élnek, nincs család, gyerek... Semmi jó nincs ebben.

És nem az önző céljaimnak meg élvezkedésnek élek, hanem azt tartom szem előtt hogy értéket nyújtsak sok más ember számára...

2023. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
100%

71: Hát azért ez kicsit eltúlzott. OK brutál a gyereknevelés, anyagilag meg más szempontból is, de azért eltúlzott na.


"Potyogtassanak az arabok, a cigányok"

Hát inkább ne...

2023. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
100%
Én is az egyenjogúság híve vagyok. Nem vagyok anyatípus, sem házitündér, a férjem nem is várta el ezt tőlem. Egy úgynevezett hagyományos értékrendet képviselő férfival nem tudnék leélni egy életet, és ő sem velem. De ez a stílus, ahogy itt a sűrűn kommentelő "hölgy" megnyilvánul, nekem is sok. Nem vagyunk egyformák, van, akinek a család, gyerekek az élet értelme, másnak ez rabság. Olyannak kell elfogadni egymást, amilyenek vagyunk.
2023. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
84%

74: Van férjed, de nincs gyerek, és nem is terveztek? Jól vettem ki a leírásból?

Akkor mi a terv a jövőre nézve? Életcélok, jövőbeli elképzelés?

Komolyan kérdezem, kíváncsi vagyok.

2023. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
100%
#75 Már nem vagyok fiatal. Özvegy vagyok, gyerek nincs, nem is akartunk soha. Tökéletesen kielégített bennünket egymás társasága, egyszerűen nem fért volna el egy harmadik/negyedik. Életcélok? Semmink sem volt, meg kellett teremteni a lakást, ami nem volt könnyű. Szép lassan mindent megszereztünk, de volt életünk is, voltak barátaink, moziba, színházba, nyaralni jártunk. Elég ennyi?
2023. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
100%

"A nők folyamatosan figyelik a jobb opciót, ilyen a természetük. Ezt nyíltan be is vallják sokan. Bocs ha számodra ez hatalmas újdonság."

Értelmezd akkor így amit írtam. De, akkor szomorú, hogy a jobb opció az egyedüllét nem?

A túl nőttem rajta nem karriert jelent. Olyan szakmám van, amit nem a karrier jellemez, pedagógus vagyok. Egyszerűen én haladtam a céljaimmal, ő meg megrekedt. Én nap nap után tudtam mit akarok, ő belekapkodott mindenbe és semmit nem csinált végig. Én tudtam félre rakni a fizetésemből, ő a lényegesen magasabb pénzéből sem. Az egynlőség a kapcsolatban (tudom, szerinted ördögtől való, de én elvárom) lassan eltűnt én meg mindig is tudtam, hogy nem leszek a tűzhely melege. Mint írtam, viszonzás nélkül, egyoldalúan nem látok el felnőtt embert. Persze, a szavak szintjén tartotta magát az eredeti felálláshoz, ahol kölcsönösen segítettük egymást és elláttuk a feladatokat. Szomorú.

Szerettem. Nagyon, de nem adom fel a boldogságom egy fakuló érzelem miatt. Én felnőttem, ő nem. Van ilyen.

Én egyébként adtam választ, a te életedhez semmit nem tudnék hozzátenni, mert nem vagyok hajlandó behódolni. Egyenlő fél vagyok egy kapcsolatban, azonos kötelezettségekkel, feladatokkal, felelősséggel, jogokkal. Ha ezt egy férfi biztosítja, akkor teljes értékű társ vagyok. Adom, amit egy kapcsolatban szokás, időt, figyelmet, szeretetet, törődést. Továbbra se konkretizáltad mire vagy kíváncsi, szerinted mit kéne adnia egy nőnek.

Én nem várok el nagyon magas fizetést, saját ingatlant, vagy más anyagi juttatást. De azt igen, hogy ne legyen rosszabb a pasival, mint nélküle. A párommal rosszabb volt a végén, mint most nélküle.

2023. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
19%

76: Értem, köszönöm a választ. Özvegy... egyedül? Nem faggatni akarlak, de hát anonim úgyis.

Elég ennyi? Elég lehet, ja... Én elfogadtam már, hogy másképp alakult az életem, nem a család/gyerek-ről szól.


77: Így már kicsit tisztább a kép. Lehet hogy nem konkrétan karrier, de azért anyagiakról is szó esett ugye. Tehát ezt pontosan nem értem, hogy mi volt az 'a viszonzás nélküli ellátás', de ok, lehet hogy tényleg jó okkal hagytad ott. Tényleg van ilyen.



Nem az én életemhez, hanem általában értettem, mert jönnek itt sokszor a nők a hatalmas elvárás listával, hogy legyen magas, szép arcú, lakás, kocsi, magasabb fizetés, így meg úgy. És akkor kérdem, ok, mit nyújtasz? Erre hebeg-habog.

Viszont valamit nagyon félreérthettél, mivel nem akarom hogy bárki behódoljon, és párkapcsolatban én is kizárólag úgy képzelem hogy egyenrangú felek.

A modern nők itt sokszor hangoztatják hogy diplomásak, és milyen jól keresnek tehát minimum ezt vagy ennél jobbat várnak, mert hogy ezt ők is nyújtják. És akkor erre mondtam, hogy a férfiakat ez teljesen hidegen hagyja.

Én személyt szerint amit keresnék: kedves, feminin, képes szeretni. Nem fontos hogy ő legyen a legokosabb, de kellőképp intelligens, hogy tudjunk beszélgetni bármiről szinte, ilyen téren is stimuláljon engem. Kompromisszum-készség, problémák higgadt megbeszélése, megoldás-orientáltság. Igényekre kölcsönösen odafigyelni - beleértve a szexualitást - tiszteletben tartani ezeket és a határokat. Értékrend és elvek terén legyen akkora egyezés, hogy működőképes legyen, állandó konfliktusok helyett. Szóval karakterre, személyiségre vonatkozó dolgok... Ne legyen kövér, ne dohányozzon (de nem kizáró ok, ha hajlandó változni!). Ne legyen nagyon ronda, én sem vagyok, de ez is olyan, ha beleszeretek, 'megszépül'. Hozzon békességet, nyugalmat, jó érzést az életembe, dráma, káosz, nyomorúság, vitatkozás helyett. Hagyjon vezetni amikor nekem kell vezetni, dönteni. (nem diktálni)



Igazából teljesen fair és korrekt amiket leírtál most. Úgyhogy bocsánatot kérek ha előítéleteim voltak irányodba.

2023. okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
17%

Előzőhöz még addendum:

Ja és a bejárónő/cseléd/szolga szerepet sem várom el (nők ezt a vádat felemelik néha), mivel felnőtt férfiként képes vagyok elintézni a háztartást, és az ennivalómat is. Így az is közömbös számomra pl. hogy otthonosan mozog-e a konyhában vagy sem.

2023. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
100%
#78 A családi állapotom özvegy, de nem vagyok egyedül. Férjhez már nem megyek, élettársi kapcsolatot sem akarok. Megvan a saját életem, vannak különböző programok, koncert, mozi, színház, nyaralás. A gyerek, a családos élet soha nem volt vonzó számomra, most meg már végképp nem az. Ezt a barátom is elfogadta. Vannak barátnőim, velük is járunk ide-oda.
2023. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!