Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van a nőknek ez a diploma mániájuk, amikor Magyarországon egy átlag ételfutár 8 általánossal több pénzt keres mint egy átlag mérnök?

Figyelt kérdés
Mégis az van, hogy már nem csak hogy nem írnak vissza a nem-diplomás férfiaknak, ennél rosszabb a helyzet. Egyre több nő - ahol van rá lehetőség - beállítja hogy csak diplomás férfiak tekinthessék meg egyáltalán az adatlapját... Minek? Amikor már akkora túlképzés van diplomásokból ebben az országban, hogy kevesebbet keresnek mint egy melós.
2023. okt. 10. 01:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
0%
Diploma nélkül csak fogyatékos emberek léteznek. Kevesebbet érő rabszolgának való csicskák.
2023. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
93%
#11 Akkor az én diplomás pasim egy fogyatékos nőt választott?
2023. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
85%

Soha nem értettem. Ha szerinted nem kell egyetlen diplomás nőnek se, nem diplomás férfi, akkor keress nem diplomás nőt. Meg van oldva az életed.

Nekem fontos a diploma, tanultság, mert más hozzáállást, szociokultúrális hátteret jelent általában. És ez számít nekem, nem a pénz. Ha valaki teszem azt mester ember, saját vállalkozással, értelmiségi barátikörrel, olyan viselkedési és norma rendszerrel, ami szerintem normális stb. akkor semmi problémám nem lenne vele.

Láttam már lecsúszott diplomást és nagyon tiszta, értelmes, normális szakembert is. De, arányaiban azért a diplomások közt jellemzőbb az, amit elvárok.

2023. okt. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
5%

"arányaiban azért a diplomások közt jellemzőbb az, amit elvárok."


Elvárás az van, de te mit nyújtasz cserébe?

2023. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
100%
A diploma csak egy merfoldko, amit vagy teljesit valaki, vagy nem. Nekem nem volt nagy kunszt megcsinalni. A mernoki melle a gazdasagival is szemeztem korabban, de aztan elengedtem. A kulonbseg az, hogy en nem melos alkeszok kozott dolgozok nap, mint nap, es nem ok teszik ki a barati tarsasagom. Nem volna kepem a felesegem bevinni egy ilyen unintelligens tarsasagba, hiaba lennek magasabb szinten naluk.
2023. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
0%

Elég vicces ahogy a nők itt próbálják kimagyarázni, túlbonyolítani.

A válasz hihetetlenül egyszerű: hipergámia. Ennyi...

2023. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
92%
14, azt, amit elvárok. Egy hozzám hasonló partnert keresek.
2023. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
0%

"azt, amit elvárok."


Igen? Az úgy érdekes lesz. Az megvan hogy a férfinak teljesen másra van szüksége? És véletlenül se érdekli őt a te végzettséged, jövedelmed?

Szóval mit nyújtasz? Hogy férfias vagy? Feminista agymosás áldozata?

2023. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
100%

18, nem tervezem tele spammelni a kérdést, úgyhogy itt rövidre is zárom. Ha egy férfit nem érdekel mit csinálok a nap nagy részében, kikkel vagyok körülvéve, mennyire vagyok kitartó, jó abban, amit csinálok, mi érdekel, akkor nincs igényem rá, tehát, bizony a végzettségem és a munkám fontos kérdés. Akárcsak a másiké.

Amit elvárok, az az én dolgom, ha nem találok megfelelő társat, az az én bajom. Neked biztos nem lennék megfelelő társ. Nem is igénylem, hogy mindenkinek jó legyek.

A hagyományos női erények többségét nem tartom erénynek. Gyanítom erre utaltál a feminizmus kapcsán és ebben igazad is van.

Nincs azzal baj, ha valaki másképp él, másképp gondolkodik, de szerintem érthető miért nem működne a kapcsolat egy merőben eltérő gondolkodású, életmódú emberrel.

Ezért, egy hozzám hasonló társat keresek. Olyat, akivel egyezik a normarendszerünk, hasonlóak a szokásaink, a már emlegetett szociokultúrális hátterünk, a kommunikációs stílusunk és szintünk stb.

Nem gond, ha szerinted ez hiba, nem képezi vita tárgyát, mert nem vagyunk hatással egymásra. Mint két külön pályán mozgó égitest, hála az égnek, nem kell közös nevezőre jutnunk. Én így csinálom, te meg másképp. Így a magam részéről a vitát berekesztem.

2023. okt. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
34%

Diplomás mérnök vagyok, de soha nem kezdenék már egy diplomás nővel. Volt tanult barátnőm és nagyon okosnak hitte magát olyan témákban amihez valójában semmi köze nem volt.


Köszönöm nekem ez nem hiányzik.


Nekem van annyi önkritikám hogy nem nyilvánítok véleményt olyasmiről amihez nem értek megfelelően. Tisztelet a kivételnek de egy diplomától értelmes ember nem száll el és nem hiszi magát felsőbbrendűnek senkinél. Tapasztalatom szerint ezt a diplomás férfiak nagy része megérti, felfogja, illetve hogy emberek vagyunk ugyanúgy szükség van a pék, autószerelő munkájára, stb.. Addig a nők nem és túl sokat képzelnek bele egy papírba és nem magát az ember veszik alapul.


Abban egyet tudok érteni, hogy nagyon nem mind1 hogy ki milyen közegben mozog, de ez egyáltalán nem papír/tanultság kérdése. Sz*r emberek mindenhol vannak. Természetesen a nagy számok törvénye itt is érvénesül, de nekem nincs jó tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Nekem nagyon sok jó barátom van akinek nincs diplomája, viszont széles látkörűek, nyelveket beszélnek és nyitottak a világra, ellenben pár beszűküld ámde diplomás ismerősömmel ellentétben.


Itt is érvényes a szabály hogy nem szabad általánosítani, aki ezt megteszi magát hozza hátrányos helyzetbe szerintem.

2023. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!