Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért jelent ekkora hátrányt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jelent ekkora hátrányt a társkeresésben, hogy utálom a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szép dolog ilyet mondani, de ez az igazság, az érzéseimet nem tudom megváltoztatni. Barátnőim közül többnek van gyereke, velük is lazult a kapcsolatom, mióta szültek. Nagyon szívesen találkozom velük, de akkor, ha nem hozzák a gyerkeket. Tesómmal is ugyanez a helyzet, pedig vele korábban nagyon szoros kapcsolatban voltunk, szinte ikrek vagyunk (13 hónap van köztünk). Ismerkedésnél már előre rettegek, hogy mikor hozza fel a pasi, hogy mikor szeretnék családot. Ha azt válaszolom, hogy 2-3 éven belül, majd hozzáteszem, hogy nekem egy francia buldog és egy ragdoll macska lenne az álomcsalád, természetesen egy férfival, akkor komolytalannak vagyok tartva.

2023. máj. 11. 11:02
 41/98 anonim ***** válasza:
59%

Értelmes férfinek, aki egészséges lélekkel, mentalítással és érzelmi EQ-vl bír, ezt igy mond meg ahogy leírtad itt. És azonnal tudni fogja a helyes irányt az életében.


Ne tegyél tönkre mást, és ne akard másnak mutatni magad, mint aki vagy. Ellenben ha így érzel szerintem tényleg a legjobbat akkor teszed, ha elkerülöd a gyermekeket. Ha pedig a szakmád gyerekekhez kapcsolódik, akkor válts.

2023. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akarok gyereket, bár én nem utálom őket, csak nem kifejezetten érdekel ez a gyerek nevelősdi.

De sztem nincs is ezzel semmi baj, nem kötelező gyereket szülni, csak olyan társat kell találni akit ez nem zavar.

2023. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan félreértettétek azt, amit leírtam. Nem szakítottam meg, nem is szándékozom senkivel sem megszakítani a kapcsolatot, csak jobban szeretem, ha csak kettesben, hármasban, a lényeg, hogy gyerekmentesen találkozunk. Fárasztanak, felmérgelnek a gyerekek, semmi türelmem hozzájuk, utána egész nap ingerült vagyok. Egyébként a világ legnyugodtabb, legtürelmesebb embere vagyok. Edzőként dolgozom, több csoportos edzést is tartok, képes vagyok sokadjára is ugyanazt elmondani, megmutatni, ez cseppet sem fáraszt le. A kutyával, macskával arra akartam csak utalni, hogy nemcsak a szülő, gyerekek lehet egy család, hanem egy nő és férfi egy vagy több háziállattal is, a szememben ez is ugyanúgy család.
2023. máj. 11. 14:08
 44/98 anonim ***** válasza:
85%

Te amúgy miről hadoválsz 38?

Azt kérdezted nem-e az a burkolt célja a társkeresésnek, hogy a számodra megfelelő emberrel közös gyereket hozzatok össze, mi pedig válaszoltunk, hogy nem! Rengeteg ember számára a társkeresésnek NEM az a burkolt/nyílt/akármilyen célja, hogy megfelelő spermát, khmm elnézést férfit kerítsen a közös gyerek legyártásához, mivel 1) rengetegen egyáltalán nem akarnak gyereket soha, 2) rengetegen pedig még nem akarnak, majd csak sok-sok évek múlva. Szerinted nekik is ez a burkolt céljuk, miközben az első kategóriába tartozók közül sokan a világból is kiszaladnának a gyerek bőgéstől? Vagy a fiatal, huszonpáréveseknek, akik előtt ott az egész élet, szerinted nekik is az a burkolt céljuk, hogy megfelelő spermát kerítsenek ahhoz a közös gyerekhez, akit lehet majd csak 10 év múlva szeretnének vagy még akkor sem? Te sem gondolhatod komolyan, hogy mindenkinek célja gyereket vállalni, márpedig ezzel a kijelentéssel pont ezt mondod.

De kérlek áruld már el mik azok a tulajdonságok, amik fontosak a gyerekvállaláshoz, ellenben totálisan lényegtelenek egy "sima" kapcsolatban vagy épp házasságban, ezáltal nyugodtan összejöhetünk válogatás nélkül bárkivel?! Gyerekvállaláshoz fontos, hogy a férfi legyen pl normális, segítőkész, őszinte, intelligens, talpraesett, önálló, legyen megtakarítása, normális munkája, ellenben ha nem akarok szülni, épp "csak" az életemet tervezem leélni vele, akkor ezek a tulajdonságok hirtelen már lényegtelenek vagy mégis hogy képzeled ezt el?

"de mi az, hogy boldog, mi az, hogy tartalmas, és ezért ez mitől érv, mit támaszt alá"

Hát, ha valakinek ezt felnőtt ember létére külön magyarázni kell, ott nagy bajok vannak. Mi az, hogy ez mitől érv és mit támaszt alá? Talán attól és azt, hogy nem sűrűn lesz boldog és tartalmas életed, ha válogatás nélkül bárkivel összejössz, mert egy rakás idiótába belefuthatsz, akik nem építik az életed, csak rombolják?? Meséld már el, hogy lehet valaki boldog egy olyan ember mellett például, akit ugye a nagy "válogatás nélkül összejövök bárkivel" mentalitás mellett kiválasztott és aki végső soron pl egy alpári proli és/vagy erőszakos és/vagy nárcisztikus és/vagy erősen korlátozó, féltékeny típus és/vagy erősen taszítja a külseje, 0 vonzalom van irányába? Látszik, hogy fogalmad nincs a kapcsolatokról, máskülönben nem értetlenkednél itt azon, hogy milyen egy harmonikus, kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolat, se azon, hogy mi az oka, hogy a gyerektelenek sem jönnek össze bárkivel, aki épp az útjukba kerül. Szóval de, rád lett cáfolva és meg is lett indokolva, hogy miért egetverő baromság a kijelentésed.

Egy párkapcsolat ALAPJA a kölcsönös vonzalom, az őszinteség, a bizalom, a másik iránti tisztelet, a kölcsönös szeretet, de szerintem fontos az is, hogy hasonló értékrendje/elképzelése legyen az életet illetően a két félnek, máskülönben folyamatosan ellentétekbe kerül(het)nek stb. Nekem ezek és még számos tényező együttes meglététől boldog és harmonikus a házasságom a férjemmel. Eleve ha nincs meg a kémia a két fél között, nincs vonzalom, akkor nem fog működni a szex sem, márpedig egészséges szexualitással rendelkező emberek párkapcsolatában nagyon is fontos szerepet játszik a szex. Nem a legfontosabb, de nem egy elhanyagolható tényező. Tehát már itt is bukik az, hogy válogatás nélkül bárkivel össze kéne jönni pusztán amiatt, mert nem akar gyereket.

Senki nem állított olyat, hogy a szex csak az élvezetért van, de nem is csak a gyerekcsinálásért, nem véletlen van millió és egy fél fogamzásgátló módszer. Én viszont, mint gyereket nem akaró nő KIZÁRÓLAG élvezetből szexelek, ahogy a férjem is. A kölcsönös élvezetért, mert jó érzés, ennyi. Soha az életben nem késztetett a szex gyerekcsinálásra, sőt. Egyszer kiszakadt a gumi, azóta inkább duplán védekezünk, csak hogy véletlenül se csússzon be nem kívánt terhesség. De igen, biztos burkoltan azért szexelek, hátha mégis...🤦🏻‍♀️

2023. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
26%
Az, hogy nem akarsz oké, de utálni őket annyira gáz, mint amikor valaki utál egy adott népcsoportot.
2023. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
73%

De miért. Kicsik, neveletlenek. Ez nem kritika, ez tény.


Utálom a hangzavart. Utálom, amikor tömegközlekedésen felnőttek ordítanak. Utálom, mikor a gyerekek ordítanak. A különbség az, hogy a gyerekekre jellemzőbb az ordibálás. Megint mondom, ez így normális, de attól még zavaró. A kakilás is normális, de a szarszag zavaró.

2023. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 anonim ***** válasza:
35%

Bármit utálsz, az hátrány. Sokan akarnak gyereket, szerintem a többség ide tartozik, tehát ők eleve kiesnek. Aztán ott vannak azok, akiknek van unokahuga, vagy saját gyereke, de nem akar többet. Viszont gyerekek vannak a közeli környezetében. Szintén kiesnek. Meg az összes gyerekorvos, ovóbácsi stb.


Nem egy szimpatikus hozzáállás utálni egy jelentős csoportját az embereknek, úgy, hogy nem tehetnek róla. Így emiatt megintcsak hátrány.


Ellenben előnyöd nincs pl azzal szemben, aki nem akar gyereket, de nem utálja őket. Náluk mind rosszabb helyzetben vagy mindenkinél.

2023. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
78%

"Jajj egyszer ti is voltatok kolkok, és sirtatok,hangosak voltatok."


Bizony. És egyszer hulla is leszek, azzal sem szeretnék együtt buszozni.


"ellustult libák, csak a kényelem, meg se keljen moccani"


Egy férfi gyerekvállalása miben merül ki? A nő neveli fel a gyerekét. Úgyhogy libuska, előbb a tükörképeden nevess.

2023. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
85%
Igen 47, és? Ez talán azt jelenti, hogy innentől akkor senkit nem zavarhat a sírás meg senkit nem idegesíthetnek?! Bizony voltam én is gyerek (bár engem és a húgomat anyumék sosem hagytak artikulálatlanul, fejhangon visítozni a bolt közepén fetrengve vagy egy étteremben/szállodában stb..), attól még nagyon is idegesít és ahol csak lehetőségem van rá, kerülöm is őket, pl gyerekmentes szállodák stb. Nem, nem utálom őket, szerintem vannak köztük cukik, akikkel el is vagyok kb 1-2 órát max, de összeségében nincs türelmem hozzájuk és nem igazán vagyok oda értük, irritál a hisztijük, bömbölésük meg az óbégatásuk. Nem igazán látom hol az összefüggés eközött meg a lustaság között, feltételezhetően azért mert nincs, de mindegy is.
2023. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező!remélem nem gyerekeket edzel.
2023. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!