Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért jelent ekkora hátrányt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jelent ekkora hátrányt a társkeresésben, hogy utálom a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szép dolog ilyet mondani, de ez az igazság, az érzéseimet nem tudom megváltoztatni. Barátnőim közül többnek van gyereke, velük is lazult a kapcsolatom, mióta szültek. Nagyon szívesen találkozom velük, de akkor, ha nem hozzák a gyerkeket. Tesómmal is ugyanez a helyzet, pedig vele korábban nagyon szoros kapcsolatban voltunk, szinte ikrek vagyunk (13 hónap van köztünk). Ismerkedésnél már előre rettegek, hogy mikor hozza fel a pasi, hogy mikor szeretnék családot. Ha azt válaszolom, hogy 2-3 éven belül, majd hozzáteszem, hogy nekem egy francia buldog és egy ragdoll macska lenne az álomcsalád, természetesen egy férfival, akkor komolytalannak vagyok tartva.

2023. máj. 11. 11:02
 51/98 anonim ***** válasza:
8%

#44,-re. Akkor bontsuk le a dolgokat!

„Rengeteg ember számára a társkeresésnek NEM az a burkolt/nyílt/akármilyen célja, hogy megfelelő spermát, khmm elnézést férfit kerítsen a közös gyerek legyártásához, mivel 1) rengetegen egyáltalán nem akarnak gyereket soha, …”

Érdekes kifejezés ez a „rengeteg”. Mihez képest? Szerinted a Föld populációja talán emiatt a „rengeteg” gyereket NEM akaró ember miatt növekszik, VAGY talán ez a „nemköll gyerek trend” csak az emberek elenyésző halmazára igaz? De ebből megint felvetődik az a kérdés, hogy akkor szerinted mi a célja a társkeresésnek, ha nem az, hogy olyan számodra megfelelő partnert találj, akivel közös gyereket akarsz?

„2) rengetegen pedig még nem akarnak, majd csak sok-sok évek múlva. Szerinted nekik is ez a burkolt céljuk, miközben az első kategóriába tartozók közül sokan a világból is kiszaladnának a gyerek bőgéstől? Vagy a fiatal, huszonpáréveseknek, akik előtt ott az egész élet, szerinted nekik is az a burkolt céljuk, hogy megfelelő spermát kerítsenek ahhoz a közös gyerekhez, akit lehet majd csak 10 év múlva szeretnének vagy még akkor sem?”

Te is odaraktad, hogy „még”. Ebben az esetben már ott lebeg az a bizonyos burkolt cél. Vagy nem?

„Te sem gondolhatod komolyan, hogy mindenkinek célja gyereket vállalni, márpedig ezzel a kijelentéssel pont ezt mondod.”

Nem azt mondtam, hogy mindenkinek az a célja, hogy gyereket vállaljon. Én azt írtam, hogy a társkeresésnek ez a burkolt célja. Ezt indokoltam a legelső, 20-as hozzászólásomban is.

„Gyerekvállaláshoz fontos, hogy a férfi legyen pl normális, segítőkész, őszinte, intelligens, talpraesett, önálló, legyen megtakarítása, normális munkája, ellenben ha nem akarok szülni, épp "csak" az életemet tervezem leélni vele, akkor ezek a tulajdonságok hirtelen már lényegtelenek vagy mégis hogy képzeled ezt el?” „nem sűrűn lesz boldog és tartalmas életed, ha válogatás nélkül bárkivel összejössz, mert egy rakás idiótába belefuthatsz, akik nem építik az életed, csak rombolják”

Ez így önmagában tök jól hangzik, hogy ilyen meg olyan férfivel tervezed az életed, meg szerinted ettől meg attól jó egy kapcsolat. De továbbra is nyitva marad az a kérdés, hogy mi is a célja az életednek a számodra tökéletes férfivel? Mi okból van szükséged a társaságára?

„Senki nem állított olyat, hogy a szex csak az élvezetért van, de nem is csak a gyerekcsinálásért, nem véletlen van millió és egy fél fogamzásgátló módszer.”

Oké, akkor máshogy teszem föl a kérdést. Szerinted a szexnek mi lehet az elsődleges természeti célja? Mi miatt alakult ki, mint evolúciós sajátosság? Azért, hogy az ember feltalálja a fogamzásgátló lehetőségeket és csak az örömöket hajkurássza?

„Én viszont, mint gyereket nem akaró nő KIZÁRÓLAG élvezetből szexelek, ahogy a férjem is. A kölcsönös élvezetért, mert jó érzés, ennyi.”

Hát ez aztán érv a javából! …fogd meg jól!

„Soha az életben nem késztetett a szex gyerekcsinálásra, sőt. De igen, biztos burkoltan azért szexelek, hátha mégis…”

Akkor itt vissza is ugorhatunk az előző, 38-as válaszom végére. A szex nem késztet. A szex csak egy eszköze a természetnek, hogy legyen utód, így az evolúció működhessen. Az már más kérdés, hogy az ember igyekszik kijátszani, de ettől az eredeti cél, ösztön még nem múlik el… 🙄

2023. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
94%

"akkor szerinted mi a célja a társkeresésnek, ha nem az, hogy olyan számodra megfelelő partnert találj, akivel közös gyereket akarsz?"


Olyat találni, akivel közös életet akarok. Gyerekek nélkül.

2023. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
5%

#52, „Olyat találni, akivel közös életet akarok. Gyerekek nélkül.”

Oké, és mi lesz a célja a közös életeteknek, amihez neked szükséged van egy számodra legmegfelelőbb partnerre, ha nem az, hogy legyen közös gyereketek?

2023. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
95%
Érezzük jól magunkat, élvezzük az életet és egymás társaságát.
2023. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
67%

Minden rosszindulat nélkül, mintha galambbal sakkoznék..

Ne szavakon pörögjünk már, ha egyszer te döngeted itt legjobban a mellkasod az érvelésen, ez ugyanis csak kötekedés. A mi környezetünkben pl az idő múlásával feltűnően egyre több és több tudatosan gyerektelen van/lett. Írhattam volna azt is, hogy koránt sem akar mindenki vagy azt is, hogy sokan nem - ha ez így jobban esik a lelkednek -, a lényeg továbbra is az, hogy bőven vannak az ellentáborban is, innentől kezdve pedig elég ostoba dolog azt állítani, hogy számukra is mind egytől-egyig a gyerekvállalás a társkeresésük burkolt célja. Ezt tényleg nehéz értelmezni? Vagy azért, mert a többség akar gyereket, már el lehet bagatellizálni a másik oldal álláspontját, véleményét, érveit, csak mert kevesebben vannak? Szép. Manapság amúgy egyre többen vállalják fel, hogy nem akarnak gyereket, de valójában ennél többen vannak, csak még mindig vannak, akik ugyan tudják, de felvállalni sem merik, mert a környezetükből sokan egyből "meglincselnék".

"Én azt írtam, hogy a társkeresésnek ez a burkolt célja. Ezt indokoltam a legelső, 20-as hozzászólásomban is."

Mi pedig, vagyis én azt írtam, hogy nem ez a társkeresés burkolt célja és veled ellentétben, valóban indokoltam is, miszerint nem akar mindenki gyereket, tehát nem lehet kijelenteni teljes mellszélességgel, hogy ez a társkeresés bárminemű célja. Max vannak olyanok, akiknek az (de emellett még egy rakás másik dolog is). És vannak olyanok, akiknek kicsit sem. Nem mindenkinek feltétlen ugyanaz a célja az életben, ez számodra újdonság?

Az ember társas lény, elsősorban azért akar társat maga mellé, hogy legyen valaki, akire kölcsönösen támaszkodhatnak, akire kölcsönösen számíthatnak, akivel kölcsönösen szeretik egymást, akivel együtt, közösen oldják meg a felmerülő nehézségeket, akivel jól érzik magukat és élvezik az életet stb stb. Hihetetlen, hogy ezt nem vagy képes ésszel felfogni és megérteni. Ehhez nem kell egy gyerek sem, erre a többségnek gyerektől függetlenül is igénye/szüksége van.

"De továbbra is nyitva marad az a kérdés, hogy mi is a célja az életednek a számodra tökéletes férfivel? Mi okból van szükséged a társaságára?"

Hány milliószor kell még neked leírni, hogy végre el is jusson a tudatodig? Legalább 5x írtuk már le, többen, többféleképpen, de te egyszerűen meg sem akarod érteni, akkor minek kérdezed? Mi az, hogy mi okból, mi célból? Értelmes felnőtt ember ilyet nem kérdez, mert magától is tudja rá a választ. De oké, hát akkor leírom újra, hátha ezúttal átmegy: azért, mert mint már ezt is írtam, egyrészről társas lények vagyunk. Vagy te ellennél egyes-egyedül, magányosan életed végéig? Igen, vannak barátok, rokonok, de ez nem mindenkinek elég ám, sőt sokaknak nem is feltétlen vannak, de egy baráti/rokoni viszonyt össze sem lehet hasonlítani egy kapcsolattal.

A többség vágyik a szerelemre, a törődésre, arra, hogy legyen az életében valaki, akivel egymás támaszai lehetnek a nehézségekben, akivel együtt élnek meg sok boldog és kevésbé boldog pillanatot az életben, akivel megnevettetik egymást, akivel jobban érzik magukat a mindennapokban, akivel van egy kielégítő szexuális életük, akihez este odabújhatnak az ágyban, aki megöleli és megvigasztalja, ha épp maga alatt van ésatöbbi ésatöbbi. Napestig lehetne sorolni, de mélységesen elszomorító, hogy valakinek halál komolyan sokadjára kell elmagyarázni mi is az a párkapcsolat, miért akarnak az emberek társat maguk mellé és aki csak addig lát, hogy gyerek nélkül értelme/célja sincs semminek, úgy minek társ vagy miért nem jó bármilyen jött-ment.

"Nem azt mondtam, hogy mindenkinek az a célja, hogy gyereket vállaljon." vs "Oké, és mi lesz a célja a közös életeteknek, amihez neked szükséged van egy számodra legmegfelelőbb partnerre, ha nem az, hogy legyen közös gyereketek?" vs "mi is a célja az életednek a számodra tökéletes férfivel? Mi okból van szükséged a társaságára?"

Nem kicsit vagy ellentmondásban. Te aztán nem állítod azt, hogy mindenkinek az a célja, hogy gyereket vállaljon, de ha valaki leírja, hogy ő biza nem akar, ettől még vágyik társra, akkor nekiállsz értetlenkedni, hogy na jóva' de akkor mi a franc célja van mégis a közös életeteknek és mi a francnak akarsz te egyáltalán társat. Egyáltalán hogy jössz ahhoz, hogy bárkit is kérdőre vonj és elszámoltass, hogy miért akar kapcsolatot?! Egy meddő nőtől vagy steril férfitól is megkérdezed értetlenkedve, hogy ugyan minek nekik társ vagy miért nem jó az akár betegesen féltékeny, súlyosan mérgező Józsika/Julika, ha gyereket úgy sem tudnak szülni/nemzeni? Az 50-es, már 25 éve házas párt is kérdőre vonod, hogy ugyan minek vannak még együtt, ha a gyerekük már úgyis felnőtt és különálló életét él, tőlük messze? Átestél a ló túlfelére. Minden embernek jogában áll kapcsolatra vágyni egy számára is kívánatos, vonzó, külsőre-belsőre legmegfelelőbb társsal, független a gyerekvállalási szándékaitól!

"Oké, akkor máshogy teszem föl a kérdést. Szerinted a szexnek mi lehet az elsődleges természeti célja? Mi miatt alakult ki, mint evolúciós sajátosság? Azért, hogy az ember feltalálja a fogamzásgátló lehetőségeket és csak az örömöket hajkurássza?"

Nem kell csűrni-csavarni, egyetlen szóval nem állított itt senki olyat, hogy a szexnek az élvezet lenne az elsődleges, evolúciós célja, attól még ez is szorosan hozzátartozik és bizony, aki nem akar gyereket, annak az élvezet és az öröm "hajkurászása" a lényeg, plusz a megfelelő védekezés, ha tetszik ez neked, ha nem. Akik gyereket vállalnak sem hagynak fel (jobb esetben) a szexuális életükkel onnantól, hogy megszületett(ek) a gyerek(ek). Pont azért, mert ÉLVEZIK. Úgyhogy igen "Hát ez aztán érv a javából! …fogd meg jól!", ez valóban érv a javából, csak kell hozzá minimális intelligencia. :) Te miért eszed/nem eszed meg a tökfőzeléket, brokkolit, spenótot stb-t? Mert szereted vagy mert épp nem szereted, ilyen egyszerű. Miért a zöld/kék/piros/akármi a kedvenc színed miért nem a narancs/lila/fehér? Azért, mert az tetszik, azt szereted. Miért szexelnek az emberek a "gyerekgyártást" leszámítva? Azért, mert élvezik és szeretik csinálni. Ne legyél már ennyire korlátolt. Van, ami nem szorul magyarázatra és nem is kell vagy lehet körbemagyarázni. Bár, akinek valaha volt már élménye jó szexben, annak kétlem hogy nagyon magyarázni kell, hogy az miért is élvezetes....

"Az már más kérdés, hogy az ember igyekszik kijátszani, de ettől az eredeti cél, ösztön még nem múlik el"

Először is nem állatok vagyunk, akik nem tudnak uralkodni az ösztöneiken, elnézést, ha feltételeztem, hogy ez egyértelmű. De azt hiszem értem, tehát akkor szerinted az lenne a helyes, hogyha mindenki csak gyereknemzés céljából szexelne, más különben kijátssza az "eredeti célt"? Hát ezt ha nem haragszol inkább nem kommentálnám. Minden újabb irományoddal teljesen azt sugárzod, hogy szerinted a szex és a párkapcsolat egy normális társsal kizárólag azoknak a kiváltsága, akik gyereket akarnak, a többiek csak ne is merészeljenek rágondolni sem, nemhogy még élvezni, hát mégis mit képzelnek magukról, az bizony nem arra van kitalálva. Nos akkor javaslom szeretettel, hogy te élj eszerint, ne szexeljél ám senkivel a saját magad élvezetére, csak ha gyereket akartok és miután megvan, tessék szépen elfeledkezni róla, különben irgum-burgum, viszont a többi normális embert leszel szíves békén hagyni és nem beleokoskodni a magánéletükbe, ugyanis semmi közöd nincs hozzá. :)

2023. máj. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
87%
Megint csak az derül ki, ami ilyen vitáknál szinte mindig: hogy pont abban nincs empátia, aki gyereket akar. Pont az csodálkozik rá tátott szájjal, hogy "jééé, nem belőlem indul ki minden ember", aki utána létrehoz egy másik embert, aki más lesz, mint ő.
2023. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 Mathus ***** válasza:
15%
#54: 40-50 évig? good idea.
2023. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
7%

A nőknél működik az anyai ösztön, mégha nincs is gyerek.

Pacsi, amúgy én is ilyen vagyok.

2023. máj. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
13%

Kérdés: Utálom a gyerekeket.

56 válasszal később:

"pont hogy abban nincs empátia, aki gyereket akar.

😃

2023. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 anonim ***** válasza:
79%

34#

"Nekem aki barátnőim voltak, mind kicsit outsider, egyiknek sincs gyereke, és jobb is, mert mostanra, a negyvenes éveikre mind kattos."

Lehet, hogy abba őrültek meg, hogy meghallgatták az agymenéseidet...

2023. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!