Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért jelent ekkora hátrányt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jelent ekkora hátrányt a társkeresésben, hogy utálom a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szép dolog ilyet mondani, de ez az igazság, az érzéseimet nem tudom megváltoztatni. Barátnőim közül többnek van gyereke, velük is lazult a kapcsolatom, mióta szültek. Nagyon szívesen találkozom velük, de akkor, ha nem hozzák a gyerkeket. Tesómmal is ugyanez a helyzet, pedig vele korábban nagyon szoros kapcsolatban voltunk, szinte ikrek vagyunk (13 hónap van köztünk). Ismerkedésnél már előre rettegek, hogy mikor hozza fel a pasi, hogy mikor szeretnék családot. Ha azt válaszolom, hogy 2-3 éven belül, majd hozzáteszem, hogy nekem egy francia buldog és egy ragdoll macska lenne az álomcsalád, természetesen egy férfival, akkor komolytalannak vagyok tartva.

2023. máj. 11. 11:02
 31/98 anonim ***** válasza:
76%

"Írtam én olyat, hogy „csak” a szaporodásért, gyerekcsinálásért? Én azt írtam, hogy a társkeresésnek „az lenne a burkolt célja”."


Ami ugyanaz. Burkolod vagy nem, azt írod le, társat gyerekcsináláshoz keres az ember.

2023. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
94%

"A társkeresésnek nem pont az lenne a burkolt célja, hogy a számodra a lehető legmegfelelőbb kvalitásokkal rendelkező partnerrel közösen hozzatok össze legalább egy saját gyereket?"

Nem, nem az lenne sem a burkolt, sem a nyílt célja. Számomra legalábbis biztosan nem és sokan másoknak sem. Az lenne a célja, hogy - téged idézve - a számomra lehető legmegfelelőbb kvalitásokkal rendelkező partnerrel éljünk boldog és tartalmas, mindkettő számára kielégítő életet. Nem, ebbe nem tartozik bele kötelezően a gyerek, az max egy plusz annak, aki vágyik rá.


"Ha ez nem így lenne, akkor aki csak társat akar, de gyereket már nem, az simán, válogatás nélkül jöhetne össze bárkivel."

Hogy mi a franc? Normális ember, hogy írhat le komolyan ilyet? Miért kéne válogatás nélkül minden jött-ment alá befeküdnöm pusztán amiatt, mert nem óhajtok szülni?! Aki nem akar gyereket azt már nem is illeti meg, hogy egy számára vonzó, szimpatikus, normális értékrenddel és személyiséggel rendelkező társsal legyen kapcsolatban?? Ő már nem vágyhat arra, hogy a társa ne legyen pl egy ordas nagy bunkó? Vagy hogy ne legyen bántalmazó/mérgező? Hogy ne taszítsa külsőre? Hogy meglegyen a vonzalom? Ezek szerinted csak a gyerekesek kiváltsága? No komment.

2023. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
94%

"Ha ez nem így lenne, akkor aki csak társat akar, de gyereket már nem, az simán, válogatás nélkül jöhetne össze bárkivel."


Ezt logikailag hogy raktad össze?

2023. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 Mathus ***** válasza:
14%
Szerintem ez az evolúció, aki nem akar gyereket, lehet van nála vmi difi, tudattalanul sem akarja a rossz géneket továbbadni. Jól teszi, mert így nem a társadalmat terheli a döntése következményeivel. Nekem aki barátnőim voltak, mind kicsit outsider, egyiknek sincs gyereke, és jobb is, mert mostanra, a negyvenes éveikre mind kattos.
2023. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
90%
Én esküszöm nem értem miért nem lehet felnőtt emberek döntését tiszteletben tartani anélkül, hogy mindenféle defektesnek bekategorizálnánk. Egyszerűen nem akar, mert: nem szereti őket, idegesítik, nem bírja a hisztit, a sírást, nem akar évekig éjszakázni, szaros pelenkát cserélni, nincs hozzájuk türelme, másra költené azt a rengeteg pénzt, nem akarja feladni a szabadságát, beáldozni 18-20 évet az életéből stb stb. Tök mindegy mi az ok, szíve-joga és ettől még nem lesz difis, sem defektes, sem más.
2023. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
90%
Ezen logika alapján nem léteznének betegségek, mert csak az egészséges génekkel rendelkező emberek lennének szülők. Azt is jelenti, hogy nem léteznek kattos szülők.
2023. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
26%
Azzal ha valaki nem akar, nincs probléma. De így lekommunikalni?! Wtf? A családban több párnak nincs gyereke,de soha nem beszéltek tiszteletlenul a gyerekekről. Simán nem akarnak és kész, mi elfogadtuk, ők is, hogy nekünk van. De ha így nyilvánulna meg mellettem egy "ilyen barát" meg csaladtag, hát valószínűleg elkuldenelek a budos picsbe. Szóval rakd rendbe magad, minden téren, mert sok férfi nem akar saját gyereket, de attól lehet nagybácsi, meg keresztszulo, és ilyen kijelentéssel, hogy utalod a gyerekeket, eléggé hátránnyal fogsz indítani. Bőven elég a nem akarok gyereket, nem még mellé utalni. Valami mentális probléma ninca nálad?
2023. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
0%

#29, „Neked csak és kizárólag azért kell társ, hogy legyen aki adja a spermát a "gyerkőchöz"?”

#30, „Magyarul szerinted csak azért járnak az emberek egymással, hogy szaporodjanak.”

Még mindig nem írtam olyat az első válaszomban hogy csak.

#31, „Ami ugyanaz. Burkolod vagy nem, azt írod le, társat gyerekcsináláshoz keres az ember.”

Szóval szerinted egy burkolt cél az minden mást kizár. Érdekes… Ezek szerint, ha te valakivel ismerkedsz, randizgatsz, akkor annak csak az a célja, hogy csak szexelni akarsz vele. Az pl. hogy megismered-e közben, az már számodra mellékes.

#32, #33, -ra

„A társkeresésnek nem pont az lenne a burkolt célja, hogy a számodra a lehető legmegfelelőbb kvalitásokkal rendelkező partnerrel közösen hozzatok össze legalább egy saját gyereket? Ha ez nem így lenne, akkor aki csak társat akar, de gyereket már nem, az simán, válogatás nélkül jöhetne össze bárkivel.”

Azért az ugye még megvan, hogy ez a 2 mondat összetartozik… Ha szerintetek ez nem igaz, akkor indokoljátok meg! Mert az addig tök jó, hogy a #32-es leírta:

„Az lenne a célja, hogy - téged idézve - a számomra lehető legmegfelelőbb kvalitásokkal rendelkező partnerrel éljünk boldog és tartalmas, mindkettő számára kielégítő életet.”

… de mi az, hogy boldog, mi az, hogy tartalmas, és ezért ez mitől érv, mit támaszt alá? Attól, hogy nem magyarázol vele semmit és még csak nem is tudtad megcáfolni az állításomat?

Szintén vicces, hogy a kiragadott indoklásom („Ha ez nem így lenne, akkor aki csak társat akar, de gyereket már nem, az simán, válogatás nélkül jöhetne össze bárkivel.”) alá meg csak kukacos kifogásokat keresel, de ettől függetlenül nem érvelsz semmivel. Ezzel szintén nem cáfoltad meg se az állítást, se az indoklást.

A #33 meg a #32-höz hasonlóan csak a kiragadott mondatba akar belekötni, de neki sem sikerült észre vennie az összefüggést a legelső válaszom kontextusát illetően.

A #34-es jól írja, evolúció. Talán ezért nem tetszik egyeseknek a legelső válaszom, mert ez a „kulcsszó” kimaradt belőle. Ugyanis a társ-/párválasztás nem feltétlenül logikus, mert olykor inkább ösztönös. És egyeseknek tetszik vagy sem, eredetileg, BURKOLTAN bizony a szex sem CSAK az élvezet miatt alakult ám ki. A természetnek, evolúciónak, géneknek, vagy ahogy tetszik nem az az elsődleges célja, hogy te, mint „felhasználó” élvezd az életet, hanem, hogy továbbadd. A szex is ezért alakult ki, mint élvezeti forrás.

Ja és az élvezet, az megint egy vicces fogalom. Miért élvezed a szexet? Azért, hogy neked jó legyen, vagy azért, hogy BURKOLTAN „gyerekcsinálásra” késztessen? 🤔

2023. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem miért gond ez. Ha szereted a szexet, csak gyereket nem akarsz, akkor engem nem zavarna. :D
2023. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
67%

Én is nehezen jövök ki más gyerekével, pedig nekem van is sajátom 😅 de azért ellökni magadtól barátokat, főleg testvért, mert gyereke van, elég erős. Oké, vannak emberek akik a szülőségtől kifordulnak önmagukból és/vagy olyan módon nevelik a gyereküket, hogy egyszerűen kellemetlen a társaságuk, de tán csak akad olyan ismerős, aki képes ember maradni a gyermeke közelében is...


A többiekkel értek egyet, a szöveged gáz. Felnőttebb kerek-perec közölni, hogy nem szeretnél gyereket (mert csak).


Illetve a francia bulldogot jól gondold meg, állati alacsony az átlagéletkoruk, nagyon gyakoriak az emésztési problémák, a lágy szájpadlásuk egy vicc, plasztikázni kell, hogy kapjanak levegőt, meg hasonló finomságok. Életképtelenek, ahogy minden nyomott orrú fajta.

2023. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!