Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Tegnap kiderült, hogy történt egy tragédia a családunkban. Engem borzasztóan megviselt.

A férjemnek délután volt programja, egy baráti foci. Szóval nem meccs, nem olyan, aminek tétje lenne.

Kértem, hogy ne menjen, szeretném, ha maradna, mert szükségem van rá.

Ő elment. Nekem meg ez borzasztóan rosszul esett.

De szerintem túlreagálom, csak másfél óra volt, és hogy miért ne mehetett volna el.

Nem tudom, lehet, hogy én vagyok rosszul bekötve, de én úgy gondoltam, hogy én fontosabb vagyok.

Vagy rosszul látom?


tegnap 09:01
 81/130 A kérdező kommentje:

Nem arról szól a dolog, hogy éppen tegnap 2 és 3 között szerettem volna feldolgozni. Nem is lehet ezt sokáig.

De nyilván rossz lelkiállapotban voltam, rossz kedvem volt, szerettem volna, ha velem marad és beszélgetünk. Vagy elmegyünk sétálni. Vagy a gyerekkel játszótérre.

De nyilván én vagyok a hisztérika.

Azért is lett volna jó beszélni, hogy ő mit érez, hogy ő mit gondol. De nyilván ez nem sikerült.

És nem azt mondta, hogy elmegyek focizni, mert nekem arra van szükségem. Hanem csak elment. Nem mondott semmit.

tegnap 16:05
 82/130 A kérdező kommentje:

#80 Anyámat nem tudom felhívni, mert meghalt.

Barátnőmmel beszéltem nap közben 1x. De azért nehogy már ti szabjátok meg nekem, hogy kivel kell erről beszélnem. Miért baj, ha egy szar helyzetben egy szar napon vele akarok lenni? Nem gondoltam, hogy ekkora szar vagyok.

Nem mindennapos dolog. Nem heti rendszerességgel fordul ilyen elő.

1 kezemen meg tudom számolni, hogy az ÉVEK alatt hányszor kértem ilyet tőle.

tegnap 16:07
 83/130 A kérdező kommentje:

Amúgy nem a rokona. A rokona felesége.

És ha elolvastátok volna amiket írtam,ott van, hogy nem igazán a nő halála az elsődleges trauma. Hanem a 2 pici gyerek további sorsa. Hogy velük mi lesz? Nyilván az ember egyből kattog, hogy lehetne segíteni, mit lehetne segíteni? Mit tudnánk tenni?

tegnap 16:14
 84/130 anonim ***** válasza:
65%

Te ezt szeretted volna (vele lelkizni), ő meg azt (focizni, aztán egész este a családdal telefonálni). Ezen te meg megsértődtél. Kb. ennyiben összefoglalható a lényeg.

Ez az ő családi tragédiájuk, valahol érthető, hogy egymást hívogatják, tájékoztatják, stb., és te kívülállónak érezheted magad, de ez most szerintem nem az a volumenű dolog, amin érdemes sértődőset játszanod. Ha téged megrázott, képzelheted, hogy azt, aki közvetlen rokon, környezet, hogy megdöbbentette a dolog, és most ők, ROKONOK is vsz, ezen tanakodnak, ezeket beszélik meg. Kár ebben a helyzetben magadat sajnálni, a te lelked elhanyagolásának problémáját vizionálni, mert eléggé önzőnek tűnik...majd beszámol a férjed neked is, aztán mondhatod a magadét mellé.

tegnap 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/130 A kérdező kommentje:

Főleg úgy, hogy a gyerekekkel kapcsolatban eddig is én voltam az, aki rengeteget segítettem nekik. Nem az ő rokonai. De nyilván ez már háttérinformáció, és nem akartam ennyire részletesen belemenni. Mert ez nem az alapkérdés része.

De rendben, annyian mondtátok, hogy én vagyok a hülye, hogy elhiszem. Magamba nézek.

tegnap 16:29
 86/130 anonim ***** válasza:
22%

" Szia Bela ma nem tudok menni focizni mert meghalt egy rokonom felesege es a Juli most akarja velem megbeszelni mi lesz az árván maradt gyerekek sorsa. Bar semmi kozunk hozza, de nem birja ki estig. Neki most kell errol beszelni.

Ugyhogy bocs cimbi "


Tenyleg szerinted igy kellett volna?

Vagy egy életetek annak egy menete. Amit hozzank kozel allok halala miatt felrugunk. De csak azert , hogy pletykaljunk egy szaftosat azert nem mondunk le programot.

tegnap 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/130 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, nem szabad ezekkel az emberekkel foglalkozni. Meg se lásd a kommentjeiket. Nem tartozol nekik beszámolóval, főleg ilyen helyzetben. Mint a kiéhezett kutyák olyanok. Hamar észreveszik, hogy ki van szar hangulatban, és mindenbe belekötnek, amibe lehetne. Ha a férjed írta volna ki a kérdést, ő lenne a hisztis kisgyerek, aki nem tud beszélni az érzéseiről, persze elküldenék pszichológushoz.

Jobb lesz neked is, ha nem szítod ezeknek az élettelen senkinek az egóját, ezek csak vitázni jönnek fel ide. Te tudod neked mire van szükséged, a férjed is kéne ezt tudja, egy jó kapcsolat ilyen.

tegnap 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/130 anonim ***** válasza:
62%

88, minden szavad igaz.

Elképesztő, milyen párkapcsolatban élhet itt a nagyon nagy többség.

Bár amúgy nem csak itt, a való életben is hasonló lehet. Amikor a szememet műtötték (egynapos), kb. 3 idős hölgy betegtársam jött oda hozzám, hogy "aranyoskám, kint ül a férje a folyosón, már órák óta, itt várta meg a műtétjét". (Tehát hogy nem ment haza zabálni, nem ment el a haverokkal ide meg oda, hanem basszus, hát várt, pedig tudta, hogy utolsónak műtenek, de közel akart lenni hozzám). És nem csak ebben ilyen. Ilyenkor jó érzés azért, hogy nem akárki az életem párja.

tegnap 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/130 anonim ***** válasza:
32%

nem igazán a nő halála az elsődleges trauma. Hanem a 2 pici gyerek további sorsa. Hogy velük mi lesz?


Na, nekem pl pont ezért a gyerekem simán nagyobb vigasz ilyenkor, mint a férjem.

Mondjuk ahhoz képest, hogy azzal kezdted, nem írsz részleteket, csak nem bírtad ki...

tegnap 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/130 anonim ***** válasza:
100%

Itt két különböző probléma van. Az egyik az, hogy marhára nem passzol össze a személyiségetek. Nem ugyanazt várjatok egy parkapcsolattol, nem ugyanaz az ertekrendetek, a gondolkodasotok. Nekem meg a férjemnek egyértelmű lett volna, ha én azt kérem, maradjon, marad, ahogy én is maradnék, ha ő kérne erre. Nem is kell hozzá tragédia se, sőt mondani se kell feltétlenül, mert látjuk, érezzük, mi kell a másiknak, mert szeretjük egymást és figyelünk egymásra.

A másik probléma meg az, hogy azt írtad, a férjed mindig a focit választja családi programok helyett. Magyarán xarik a családra. Ilyen emberben egyrészt nem tudom mit látsz, másrészt nem értem, miért lepődtél meg, hogy nem maradt veled. Ilyen háttérrel ez egyértelmű kellett volna hogy legyen.

Ez most jó alkalom elgondolkodni, van e értelme ennek q kapcsolatnak

tegnap 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!