Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Tegnap kiderült, hogy történt egy tragédia a családunkban. Engem borzasztóan megviselt.

A férjemnek délután volt programja, egy baráti foci. Szóval nem meccs, nem olyan, aminek tétje lenne.

Kértem, hogy ne menjen, szeretném, ha maradna, mert szükségem van rá.

Ő elment. Nekem meg ez borzasztóan rosszul esett.

De szerintem túlreagálom, csak másfél óra volt, és hogy miért ne mehetett volna el.

Nem tudom, lehet, hogy én vagyok rosszul bekötve, de én úgy gondoltam, hogy én fontosabb vagyok.

Vagy rosszul látom?


tegnap 09:01
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/130 anonim ***** válasza:
14%

89, én pl olyan házasságban élek 28 éve, ahol ismerjük egymást. Pontosan tudom, hogy a férjem hogyan reagál egy halálhírre, nem zsaroljuk egymást azzal, hogy de neked a haverok/foci fontosabb, mint én... Egy halált feldolgozni nem másfél óra.

A kérdező helyében pl simán azt mondtam volna, figyu, amíg focizol, keresek valakit, aki este kicsit átugrik a gyerekekhez, sétáljunk és beszélgessünk kicsit. Nyilván ha kérem, maradt volna otthon, de eszembe nem jut kérni, mert semmi értelme.

Azzal, hogy most a férje morog, ő sértődött, pont semmit nem segít a helyzeten, már csak azért sem, mert a családnak segíteni kellene, de ilyenkor az embernek sokkal kevésbé jönnek használható ötletei, mint amilyen helyzetben ők vannak.

tegnap 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/130 anonim ***** válasza:
0%

De rendben, annyian mondtátok, hogy én vagyok a hülye, hogy elhiszem.


Mondjuk ennek alapján sajnálom a férjed. Többen álltak melléd itt, mint nem, de azt meg se látod, csak azt, kibe lehet belekötni és megsértődni.

tegnap 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/130 anonim ***** válasza:
85%
A férjedről egész biztos nem most tudtad meg, hogy nem egy lelkizős alkat. Inkább azon kellene elgondolkodnod, neked ez így elfogadható lesz-e hosszú távon. Bár már kicsit késő ezen gondolkodni. De soha nem fogsz olyan embert találni aki minden mozdulatában pont olyan amilyenre te vágynál. Ha ő nem lelkis de mondjuk mindent megteremt nektek, ér-e annyit, hogy úgy dönts, a szívfájdalmaidat nem vele bogozgatod. Mert mondjuk mindent megold a ház körül, virágot hoz vagy mittudomén. De ha csak annyit érzékelsz belőle, hogy a csavargás fontosabb mint a család, akkor nem is a tegnap elmaradt lelkizés itt a probléma.
tegnap 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/130 anonim ***** válasza:
82%

85.

Nem tudom mennyi idős vagy, lehet ez alkati dolog is, de lelkileg túlságosan belementél annak a családnak az életébe.

Most a hiszti témától eltekintve, nem a te feladatod azokat segíteni főleg, hogy van saját gyereked is.

Miért szorultak egyáltalán a te segítségedre, mikor semmi közöd hozzájuk?

A férjed családjának lenne ez a feladata

Tanulság nem kell és nem lehet mindenkit megmenteni.

Koncentrálj a saját gyerekedre, biztos van meló azzal is rengeteg.

tegnap 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/130 Misery válasza:
64%
De nem tökmindegy?? A másiknak szüksége volt rá. Nem mindegy, mi az indok? Ennyi idiótát.
tegnap 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/130 A kérdező kommentje:

Azokat a gyerekeket azért segítem, mert senki nem segít nekik. Csak vannak. És nem foglalkozik velük senki. És igen, valószínűleg túlságosan belementem lelkileg, de nem tudom ölbe tett kézzel nézni, hogy tönkremegy az életük.


A másik témával kapcsolatban pedig sokaknak igaza van, aki azt írta, hogy a férjem nem most lett ilyen, és érzelmileg elérhetetlen. Igen, az. Mindig is az volt.

Csak mivel szeretem, nyilván mindig elhittem, amikor azt mondta, hogy majd odafigyel, mert fontos vagyok. És majd változtat, és igyekezni fog. Aztán persze nem. Én mondtam neki már, hogy ilyen a személyisége, ezen nem tud változtatni. De mindig azt mondta, hogy de, tud, és fog is.


A stílus viszont maga az ember, és érkezett sok bántó és sértő komment is. Amikor a földön fekvő emberbe még bele is rúgunk, hadd fájjon neki. Ez tipikus sajnos ezen a fórumon. De magamnak köszönhetem, megráztam a pofon fát, és alá is álltam.


A normális kommenteket köszönöm szépen.

tegnap 19:24
 97/130 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem bántottunk.

Te amúgy egy önbizalom hiányos, önmagát semmire tartó ember vagy. Ez onnan jön le, hogy leírod, hogy te vagy a szar meg a hülye.

Ezen kellene változtatnod.

A férjed nem csinált égbe kiálltó hibát. Te dramatizáltad túl az egészet.

A férjeddel való problémát a foci kérdést már nem tudod megoldani. Ha ez téged zavart eddig is akkor az első vagy a második héten figyelmeztetem és szólok neki, hogy nem oké.

Erre te jó mártírként hagytad. Most sajnálod magad hogy szokásához híven otthon hagyott. Neked nem a halál eset az igazi problémád.

Mártír vagy( amivel nem mész semmire,) és nem tartod magad semmire.

Lehet hogy a férjednek nem volt kedve játszótérre menni és sétálni. Szerintem ez is érthető.

tegnap 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/130 anonim ***** válasza:
29%

"Azokat a gyerekeket azért segítem, mert senki nem segít nekik. Csak vannak. És nem foglalkozik velük senki. És igen, valószínűleg túlságosan belementem lelkileg, de nem tudom ölbe tett kézzel nézni, hogy tönkremegy az életük."


Pedig kellene, mert nem a te dolgod. Eddig se volt az, ezután se lesz az.

tegnap 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/130 anonim ***** válasza:
71%

#98 ne amúgy normális vagy? Gyerekekről van szó basszuskulcs, nem 40 éves emberekről, akiknek "jóvanazúgy, nekik kellett". Ajánlanék neked egy új hobbit, a gondolkodást. Hidd el, megkönnyíti a mindennapjaidat.

Mostmàr az is baj baszki, ha valaki segít olyan gyerekeknek, akiknek szüksége van rá/támogatja? Lehet veled is mindenki úgy volt, hogy "Nem az én dolgom, hogy Mariska Petikét csak azért tartsa, mert késő volt abortuszra menni mire már kiderült, hogy részegen felcsinálták" de attól másnak a jóindulatát hagyd már meg ember, ne szólj bele. Lehet lepontozni, de ez már az embertelenség tetőfoka

tegnap 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/130 anonim ***** válasza:
64%
99, a húgom pont ilyen, mint a kérdező. Minden családi tragédiánál ott pörög, mert nélküle aztán megállna az élet... Még csak nem is a kérdező rokonai, de neki már bele kellene mászni az életükbe, mert csak ő tud segíteni, senki más. Ja, miközben arra nem képes, hogy egy órát a férje nélkül szomorkodjon...
tegnap 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!