Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Tegnap kiderült, hogy történt egy tragédia a családunkban. Engem borzasztóan megviselt.

A férjemnek délután volt programja, egy baráti foci. Szóval nem meccs, nem olyan, aminek tétje lenne.

Kértem, hogy ne menjen, szeretném, ha maradna, mert szükségem van rá.

Ő elment. Nekem meg ez borzasztóan rosszul esett.

De szerintem túlreagálom, csak másfél óra volt, és hogy miért ne mehetett volna el.

Nem tudom, lehet, hogy én vagyok rosszul bekötve, de én úgy gondoltam, hogy én fontosabb vagyok.

Vagy rosszul látom?


tegnapelőtt 09:01
 71/130 anonim ***** válasza:
74%
Arról szól a kérdés, hogy a feleseg nincs jól lelkileg és megkeri a ferjet, hogy ne menjen el focizgatni. Erre te jössz a munkával meg a hazacibalassal. A kettőnek köze nincs egymáshoz, így totál irrevelans, amit írtál.
tegnapelőtt 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/130 anonim ***** válasza:
26%
72, de, van köze. Olyan a helyzet, hogy azonnal kell a férj? Nem.
tegnapelőtt 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/130 anonim ***** válasza:
83%
#73, nyugodj már le. A férfi, ha fontos neki a párja nem hagyja a sz@rban, csak, hogy a haverokkal lógjon/focizzon. Nem munkáról volt szó, nem arról, hogy egy agysebészeti beavatkozást kell abbahagyjon, mert az asszony otthon sír valami miatt.
tegnapelőtt 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/130 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen mindegy, hogy a férjet mennyire rázta meg a dolog, a kérdezőt nagyon rosszul érintette, itt ez a lényeg.

Amúgy ha a kérdező a szomszéd macskájának a halála miatt zuhant volna magába akkor is jogosan várhatná el, hogy a férje mellette maradjon, ha erre kéri.

Nem tudom miért kell invaliddá tenni az érzéseit, csak mert mi nem érezzük ugyanazt.

Ez az éezelmi intelligencia súlyos hiánya.

tegnapelőtt 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/130 A kérdező kommentje:

Amúgy hozzáteszem, hogy reggel hazajött a munkából, amikor megtudta.

Aztán nekem is mennem kellett, a gyerekeknek is, szóval ő is ment vissza. Délután nem volt időnk igazán beszélni, mert dolgoztunk.

Így kértem, hogy ne menjen.

Amikor hazajött, onnantól meg a rokonok hívogatták folyamatosan, mert nyilván este mindenki ráér erről beszélni.

Csak nekem nem sikerült.

tegnapelőtt 13:41
 76/130 anonim ***** válasza:
67%

A kérdező azt írta, hogy nem konkrétan az adott személy elvesztése viselte meg, azaz nem a gyász volt neki fájó, hanem inkább a körülmények és az elhunyt (+családja) helyzete. Szerintem ez nem az a szitu, amihez feltétlenül családi támaszra van szükség, ettől függetlenül maradhatott volna.

(Engem Zámbó Jimmy halála is megdöbbentett, pedig se nem ismertem, se nem szerettem, sőt, csak olyan hihetetlen volt, hogy nincs többé, ráadásul ilyen módon halt meg. De nem ültettem magam mellé a családot, hogy a sztorit meg az érzéseimet vesézgessük együtt...).

Szerintem is az lehet a gond, hogy a férj nem egy lelkizős alkat, és nem is annyira focizni akart menni, hanem menekülni egy számára kellemetlen, lelkizős beszélgetés elől.

Persze van, aki empátiából otthon maradt volna a feleségével, ami szuper dolog, de valljuk be, hogy a kérdező férje valószínűleg sosem volt ez a típus. Ezt onnan tudom, hogy az én férjem is hasonló volt, valószínűleg ugyanígy cselekedett volna (már el is váltunk, mondjuk nem csak ezért 🙃).

Szóval el kell dönteni, hogy ez így megfelelő-e hosszú távon, vagy érdemes elgondolkodni a váláson, mert változni 99%, hogy nem fog.

tegnapelőtt 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/130 anonim ***** válasza:
25%

Te csak abban a masfel oraban voltal rosszul amig focizott ? Csak abban a masfel oraban lehetett volna kibeszelni magadbol mert utana megnemultal ? Vagy nem ertem... Oke megvislet , oke ot nem viselte meg.

Elmegy focizni , majd ha hazaer kibeszeled magadbol oszt' ennyi....


Mi a gondod ?

tegnapelőtt 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/130 anonim ***** válasza:
75%
Maradhatott volna.
tegnapelőtt 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/130 anonim ***** válasza:
46%

Nekem egy kicsit hiszti szagú a dolog.

Mert nem csak abban a 2 órában lehet beszélgetni míg focizni ment. Legalábbis nekem nem attól sikerül feldolgoznom, hogy ma délutàn 2-3 ig beszélünk róla. Hanem napokig, sőt hónapokig beszélünk róla.

Ilyen volt kb az egyik munkatársam halála. Pont nyaralni voltunk mikor megtudtam. Attól nem jöttünk haza hanem nyaraltunk tovább. De ugye nekünk is jött a döbbenet a gyász amit írsz.

És hónapokig tartott feldolgozni nem pont egy délután a foci idején.

Ezért furcsa a te feldolgozásod. Beszéljetek róla ma, holnap bármikor.

Ha annyira beszélni akartál róla, én biztos felhívtam volna anyámat, vagy barátnőt, bárkit.

Ha te valamelyik közeli hozzátartozód meghal, maradjon otthon, bár nem segít ha ott ül. De ez az ő rokona.

Te mivel járultál hozzá, hogy ő feldolgozza az esetet? Mit tettél ennek érdekében? Mit segítettél neki?

Ugye itt nála nem játszik a lelkizés mert nem kért belőle.

Nálad csak én én én van még akkor is ha az ő rokona.

Szerintem ez a gáz.

tegnapelőtt 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/130 anonim ***** válasza:
34%

Te mivel segítetted őt, hogy feldolgozza? Hisz az ő rokona.

Halljuk sorold csak fel bátran kérdező.

Szerintem semmivel sem.

Nagy hisztérika vagy te, az biztos.

Meghal a férjed rokona és ez is rólad szól, hogy dolgozd fel pont tegnap.

Hát 1 délután nem lehet még a macskám halálát sem feldolgozni, nem egy rokonét.

tegnapelőtt 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!