Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ítélik el azokat az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el azokat az embereket/párokat, akik nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 16:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
Mr King, bocsánat ha megsertettelek, nem állt szándékomban. Tok utolsó gondolat, és abbahagyom. Eloskodes szempontjából nem értem, hogy teszel különbséget a gyed, ápolási díj, meg tanulás között. Én pl. végig dolgoztam a fosulit, egyetemet is. Szóval ezt is lehet, nem kell másra támaszkodni . Mamát is be lehet adni otthonba, és lehet naponta látogatni, ha olyan fontos a munkahely . Egy idős ember kiszolgáltatottsága kb olyan szintű, mint egy fél éves gyereke, ráadásul a bölcsiben brutális hely hiány van,... szóval ilyen alapon... Nem látom a különbséget. Mindenki addig nyujtozik, amíg a takarója ér. Ha az állam egyszer megvonja a szinte munkaberrel egyenértékű gyedet és nyit elég bölcsit, az anyák jobban fogják csipkedni magukat. Ha megszüntetik az ápolási díjat, mindenki megy kórházba. Ha brutális tandíjak lesznek, minden diák megy dolgozni. Ennyi. Ezek a lehetőségek vannak, ezekkel élnek az emberek. És bocs, ha vegignezed a topicokat a budos életbe ennyit nem írtam egyik kérdéshez sem, alapjában tok normális ember vagyok. De ilyet még itt gykn se olvastam, ezt a szót használni, hogy élősködő. Kicsit rakattantan erre, mert ezt így még nem hallottam. Bocs még egyszer.
2014. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
48%

Hogy írta az író?

Zágon István: Az anya meg a szülő

Haza vagy állam.

A hazáért meghalok, de az államnak adót fizetni nem szeretek, nem akarok.

A megfogalmazással egy viszonyt is kifejez a beszélő.

Érzelmeket, érzéseket a beszélő viszonyáról és a beszéd tárgyáról.

Ez nem csak a beszélőről árulkodik, de vissza is hat a beszélőre.

Mert ha haza akkor lelkesít, ha állam lelomboz. Pozitív, negatív hozzáállást vált ki a beszélőből.


Amikor a nőben a gyermek megfogan és egy új életnek ad esélyt,ezt az időszakot is többféleként nevezhetjük, nevezzük.


állapotos, várandós, áldott állapotú, viselős, másállapotos, pocakos,terhes, „úgy van"


várandós: Várni lehet sokféleképpen, izgatottan, félelemmel, örömmel, stb.

Másként várakozik az ember a fogászati rendelésen és másként, ha az imádottja érkezik.

Állapotos: Állapot is lehet, más, jó, rossz, áldott.

Viselős: viselni is többféleképpen lehet, többféle dolgot.


Többnyire, a közhasználatban a terhes lett az elfogadott.

Nem ecsetelem, bontsa ki mindenki magának, milyen érzéseket vált ki a teher hordozása, a teherrel megpakolt

állapot.


Nézzük ennek a tehernek a gyümölcsét, "következményét", aki már a megszületése előtt is érzékeli a világot és veszi az adást. Táplálkozik, mert nemcsak kenyérrel és vízzel él az ember.

Aztán amikor megszületik, átveszi a szülőktől, vagy egyéb helyekről az értékítéletét, szeretetmennyiségét.


Ha az anyám otthon marad velem és csak nekem szenteli az idejét az "élősködő".

"a gyerek szülesen kívül egy csomó hasznos és szép dolgot csinálhat"

"A gyerek a legnagyobb pótlék. A saját életedet nem sikerült megszervezni, csinálsz egy másikat."

"Igen, szülni és gyereket és nevelni általános dolog"

"Maradjunk annyiban nem nagy kunszt anyának lenni"


Gyümölcséről a fát.

Nem én ítéllek, Te ítélkezel magad felett, csak vedd észre, kérlek!


Jó lenne ha csak arról lenne véleménye az embernek, amit már csinált és kipróbált, átélt, amit abban meglátott.


Miért a jövő alapja egy gyermek?

Mert egy új kis világ alakul ki benne és vele, általa, aki majd a következő nemzedéknek ad életet,


élettapasztalatot, világlátást stb (így burjánzik az élet). Ez fogja meghatározni a jövőben élők milyenségét, minőségét.


Kérdés. Ki? Mennyit vesz ebből észre?

Vagy csak rohan és pörög a mókuskerékben.

Az ember a rendszer része lett, egy csavar a gépezetben. Úgy is kezd viselkedni.

Ha megszületik a gyermek, nem egy csoda van előttük, hanem bevágják a bölcsibe, oviba. Nevelje, "szeresse" más.

Az új jövevénynek kialakul a rendszer szerinti érték ítélete.

A gyerek már nem a párok gyümölcse. Nem foglalkoznak, törődnek vele, beszélgetnek, együtt játszanak, mert van fontosabb, az anyagiak. A hangsúly áthelyeződött.

Elidegenedünk, érzéketlenné válunk.

Mint írtam az élet élni akar és megtalálja mindig azt, akin keresztül újjáéledhet.

Mint a növény, újra hajt, új ágacskát bont.

Nő. A nő szavunkban benne van az anya, aki új életet tud adni, de a növekedés is, maga a folyamat a cselekedet. A csoda. Az élet. Éled?

2014. dec. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
51%
én csak azt mondom szülni alap és mégis van olyan hogy a kismama lényegében odébb lök az ülésről,mert joga van hozzá(de pocak sehol csak ő hangoztatja hogy egy hónapos terhes),ilyenkor ha szép szóval nem megy(mert veszettül fáj a lábam néha),szépen közlöm vele szülni a tehén is tud a mjezőn,aztán lehet kővel dobálni nem érdekel.Van aki tényleg ok nélkül marad otthon és szüli a gyerekeket és a férj valójában nem is akarta, de van ahol közös megegyezés alapján lett ez, abban az esetben nem baj.Viszont most már tessék a kérdező válaszára válaszolni ősanyák és megszállottak.
2014. dec. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:

"Viszont most már tessék a kérdező válaszára válaszolni ősanyák és megszállottak."


Parancs, értettem!


A kérdező, ha figyelt megkapta a kérdésére a választ.

Mert ez a fórum is a nagy egésznek egy kis lenyomata.

Az írásodban ott vagy Te is az író.


Írod:"én csak azt mondom szülni alap" Mit értsekk ez alatt?

Kell! Kötelesség! Mi a kényszer eredménye?

Arra kell építkezni? Mit építünk rá? Hogyan?


írod:"mégis van olyan hogy a kismama lényegében odébb lök az ülésről,mert joga van hozzá(de pocak sehol csak ő hangoztatja hogy egy hónapos terhes),ilyenkor ha szép szóval nem megy(mert veszettül fáj a lábam néha),szépen közlöm vele szülni a tehén is tud a mjezőn"


Ez egy kismama volt! A sértettségedet ráhúzod írásodban a többire is. Általánosítás. Látod kérdező így lesznek megítélve a párok is, akik nem akarnak gyermeket.

2014. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
73-as, hiába ősanyázol, veled egy csomó mindenben egyet értek :-) Én csak azon gondolkozom, hogy akik ide írnak, azok minimum agykutatók fél milliós fizetéssel, vagy mi? Én anno egy vegyipari cégnél voltam részleg vezető, Franciaországba jártam tárgyalni, tehát igazán nem mondható, hogy vmi alantas, rossz munkámm volt. Mégis nekem MOST az anyaság igenis nagy kihívás, és kielégít szellemileg, meg minden szempontból. (Gyereket úgy is lehet nevvelni, hogy álló nap tvt néz, az más, én nem ezt teszem) Nem fog 15 évig kielégíteni, de MOST jó. Pénzre sem vágyok MOST többre, majd később megint lesz több. Ehhez képest a nők zöme bolti eladó, árufeltöltő, meg ilyesmi, mégis úgy lenézik az anyaságot, mintha ők minimum űrhajóznának. Nem értem.
2014. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
48%

"Én csak azon gondolkozom, hogy akik ide írnak, azok minimum agykutatók fél milliós fizetéssel, vagy mi?"


Nem vagyok agykutató, sima hétköznapi ember, a fizetésem másfélszerese a minimálnak. Négy gyermekem van, kettő most repült ki. Dolgoznak boldogok.

Szeretem az embereket és magamat is figyelni. Így tanulok.

Boldogan élek, elégedetten, teszem a dolgom, mert fogják a kezem és vezetnek.

Érdekel ki vagyok én? Honnan jöttem? Merre tartok?

És emellett az élet folyton csodákkal ajándékoz meg, amiért hálás vagyok.

Egyszóval olyan egyszerű ember vagyok mint akik ide írnak.

2014. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
39%
Zimóka szállj le a földre, mert eddig egy érdemleges választ sem adtál, csak nagyon szép szavakkal körülírtad azt.Többet meg nem írok, mert 3-4 anyuka jelölt fröcsögve írja a magáét ,de már rég nem a kérdésről.Menjetek inkább haza szüljetek még egyet, aztán panaszkodjatok a kismama társaknak.Komolyan elegem van a kismamákból mindegyik osztja az észt csak mert én még nem szültem"csak" az öcsémet neveltem-.-" És attól mert még valaki kismama nem jár neki minden és nem kell körül ugrálni (úgy mint a drága sógornőmet):P-tudom ez személyes baj amit ráhúzok a mostani témára ,de jól esett kiírni magamból
2014. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
44%

Szerinted honnan írok most a holdról?


Szerintem a témával kapcsolatban írtam, hogy ez a reakció nem az én dolgom.

Hogy ki és hogy fröcsög az meg az ő dolga.


Mert belülről, az ember szívéből származik minden gonosz gondolat, erkölcstelenség, lopás, gyilkosság,

házasságtörés, kapzsiság, rosszindulat, csalás, kicsapongás, irigység, káromlás, kevélység, léhaság.

Ez a sok rossz mind belülről származik, és tisztátalanná teszi az embert.


Ha a korunk nem tetszik, ne engem okolj, nem én fröcsögöm tele. A világ olyan amilyenné ki - ki teszi.

Mert minden ember saját sorsának kovácsa, mondja az ősi bölcselet.

Talán meg kéne fogadni, nem mindig mást okolni, másra mutogatni.


Elköszönök, jó egészséget mindenkinek!

2014. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
77-es,én szinte biztos vagyok benne, hogyha neked lesz vmi kórházi kezelést igénylő dolgod (epekő, bölcsesség fog, mit tudom én), akkor azok, akik most a sogornod körül ugrálnak, fognak majd körülötted is ugrálni. Különben a nagyszülők már csak ilyenek, még aki anyaként nem remekelt, az is oda szokott lenni az unokaert, ezért van ez a lelkesedés a sogornod körül szerintem. Van olyan, aki egy nátha miatt képes majd meghalni, és várja, hogy kiszolgaljak, ehhez képest ha ránt a busz, az ember meg rettegő koraszulestol, és örül, ha vki atadja a helyét, az nem nagy dolog szerintrm.. Igen, kicsit eltertem a tárgytól a hozzaszolasaimmal, de szerintem ti viszont megadtatok a választ. Hiszen leirtatok, amit leirtatok (tehén, élősködő, a gyerek csak pótlék, a férjnek nem is kell, csak a nő akarja.. stb.) akkor hogy konkrétan válaszoljak a pontos kérdésre, na, az így gondolkodokat nem szeretem. Ez már válasz?
2014. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
utolsó,meghalt a nagybátyám és nagyon fáj,mégis ez volt a fő téma hogy fürdessük meg a picit:S(nem várom hogy jajgassanak fájdalmukban, csak legalább aznap ne erőltessék rám a babát) a terhes nőnek meg nem volt semmi baja(tényleg csak úgy ragyogott)csak úgy érezte az első naptól hogy ő terhes neki minden kijár,én csak az ilyeneknek szoktam beszólni,aki nem lök félre és szerényen száll fel annak én adom oda automatikusan a helyem.
2014. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!