Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ítélik el azokat az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el azokat az embereket/párokat, akik nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 16:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként az első két éves volt, mikor vissza mentem dolgozni, a második még nincs egy éves, de utána is vissza fogok vmikor, még nem tudom pontosan. Ettől függetlenül amit írsz, az megtestesit mindent, amit nem kedvelek egyes gyermektelenekben. Nevezetesen a mások felé való ítélkezés. Ugye mennyivel felelősség teljesebb dolog nem szülni, mint szülni és otthon lenni, vállalni a kockázatot..
2014. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim válasza:

Véleményem szerint egy esetleges munkahely vesztés akármilyen súlyos következményeit sokkal könnyebben átvészelik a gyerekek, mint a felnőttek. Ez egy.

Kettő: "akkor vállalunk gyereket amikor már minden megvan" szülők azt hiszik, hogy a gyereknek pénz kell. Nem, abból sokkal kevesebb is elég, mint gondolnád. A gyereknek törődő szülő kell és idő (nyilván közvetve ehhez is pénz kell)

2014. dec. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
50%
Még azon röhögök, hogy Mr King úgy kezeli a 128 000 forintos gyedet, mintha az nem lenne pénz. Anyám 30 év munkaviszonnyal, diplomával keres ennyit havonta. Nyilván vissza megy az ember dolgozni, ha kell, de ha még anyagilag sem jár jobban, akkor minek. Masik,baratnom 3 gyerekes anyuka, fél éve nem talál munkát. Ha meghalljak, hogy három gyereke van, mutatják is az ajtót. Most alkalmilag azért dolgozik itt, ott, de rendes munka nuku. Ha mondjuk megjelenik egy állás hirdetesen ő meg egy fiatal szingli, na kit választanak? Naná, hogy a gyermektelent. És akkor verheti a mellét, hogy bezzeg ő dolgozik.
2014. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
64%
csak feldobom,de miért nem ítélik el azokat akiknek meg van gyerekük és minden áron a képedbe nyomják,mondván neked még miért nincs? én meg attól tudok a falnak menni.Olyan ismerősöm is volt aki felajánlotta cseréljem ki a pelust a gyerekének,így legalább gyakorolhatok-.-"
2014. dec. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
Utolsó tökéletesen igazad van. Ha megfigyeled, ez is volt az eredeti kérdés. Szerintem az a fontos, hogy mindenki foglalkozzon a maga dolgaival és senki ne itelkezzen. Erre a kérdésre, hogy a gyerekesek miért ítélik el a gyermektelenekkel, jött az a válasz, hogy pedig a kisgyerekes anyukák élősködők.. (érted, pont egy olyan kérdésre, ami az ítélkezés ellen volt, jött egy itelkezo válasz) Én erre írtam le többször, hogy senkinek semmi joga a másik fölött ítélkezni, beleavatkozni olyan dolgokba, amihez semmi köze.
2014. dec. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
51%

34


Ezt velem is csinálják:) És érdekes mód csak gyerekes nők kérdezik meg hogy mikor lesz már gyerekünk... Na nekik meg ahhoz nincs semmi közük, hogy miért nincs. Akivel megbeszéltem az is kihasználta, és nyilvánosan alázgatott vele, szóval megtanultam, hogy olyanoknak akik ismernek, keveseknek szabad elmondani. Csak azoknak akik megértik és megbízhatóak....és ennyi.


Én még annyit kérdeznék, aztán hagylak is 66%, mert láthatóan nem értünk egyet, hogy ha tudtad, mert tudnod kellett, hogy nem lesz segítséged, akkor minek vállaltál 2 gyereket pl, ha annyira nehéz összeegyeztetni a munkát és a gyerekeket?


Ja és még annyi, hogy lehet, hogy a gyerekeknek szeretet kell, de azzal sajna nem laknak jól, nem lesz új ruhájuk, nem lesznek játékaik stb stb. Egy munkahely vesztés esetén 128 ezerből egy 4 tagú család nem él meg, ma nagyon nyomorúságosan. És a félretett pénz is hamar elfogy.


De mondom még egyszer, mindenki éljen úgy, ahogy akar, gyerekkel vagy anélkül. Ha te 66% otthon akarsz lenni míg a férjed dolgozik tedd azt.

2014. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért, mert szeretem a gyerekeim és az életet, amit velük élek, nem adnam őket semmilyen karrierert, ők az életem legfontosabb része most. Lehet, ez számodra elképzelhetetlen, de így van. Nem értem, mit lovagolsz a gyedem osszegen. Ennyi kB itthon az atlagkereset, az én gyedem meg a fölött is van kicsivel. Mert te milliomos vagy, vagy mi? Nyilván amint lejár a gyedem megyek vissza dolgozni, mert abba a kb 1 (!!!) százalékba tartozom, akit vissza vesznek a munkahelyere, mert olyan korrekt cég, ugyanis az anyák 99 százalékát nem veszik vissza. Kisbabám nyolc hónapos, szopik még , férjem és én is kozepvezetok vagyunk, (voltunk), átlag feletti anyagi lehetőségekkel. Szülés előtt tíz évet dolgoztam, megtakarításaink nagy része tőlem jött. Meg kérdés? Van további bajod? Ja, és azokat az anyukáját sem ítélem el, akik szülnek négy gyereket, elmennek főállású anyának, és ennek szentelik az életüket. Én ezt nem vállalnám, de tudom, milyen kemény munka ez. És nem nevezem eloskodesnek, mert ha férj mindezt fizetett segítséggel oldana meg (kaját rendelnek, baby sitter, takarito), egy vagyont fizetne. És azzal sem érdemes jönni, hogy más ezt munka mellett megcsinálja, mert ezt nem. A gyereket nem jegeled tíz órára, csak helyetted más eteti, más játszik vele, más pakol utána.. stb.
2014. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
48%

A hit az alapja mindennek!

Amiben hiszel azt valósítod!

Tehát, ha abban hiszel, hogy nem tudod eltartani a gyereket, nem is fogod tudni. Az életed úgy fog alakulni, hogy a hited bizonyítva legyen, igazolja a hitedet számodra.

A félelem bevonzza a félelem tárgyát!


Az élet él és élni akar, mert az élet célja a létezés.

Az életben is vannak pl. fák, amik nem teremnek és azokat a "gazda" ki szokta vágni, mert haszontalan életet élnek. Az élet a szaporodás által, útján tartja fenn magát. Tehát aki a szaporodás ellen dolgozik, az az élet ellen dolgozik, vagyis élet ellenes.

Az élet él és élni akar. Aki az élet ellen megy azt az élet úgy is maga alá gyűri.

Ahol a szíved ott a kincsed!

Ha a kincsed a pénz, akkor mindig üzletelsz és az üzletben még barátság sincs.

Az élet a szeretetet használja, mert az élet adó, lemondást, áldozatot vállal.

A szeretet által van növekedés, élet, mert a szeretet hoz csak áldozatot a másikért.

Az életben a gyermekért áldozatot kell hozni.

Így az emberi élet is az áldozaton keresztül valósul meg.

Az életeddel az életben vállalt szerepével padig mindenki ítélkezik maga fölött, mert gyümölcséről a fát.

Van aki nem hoz gyümölcsöt és van aki többet is.

Van aki éli az életét és van aki már "éltében" is halott.

2014. dec. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
100%
Húha Zimóka belelendült a prédikálásba,nekem meg spirálom van bumm,életellenes vagyok mert nem akarok gyereket, meg lehet kövezni :D
2014. dec. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
48%

Látod!

Már ítélkeztél is magad felett.

2014. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!