Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ítélik el azokat az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el azokat az embereket/párokat, akik nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 16:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:

Talán megszokásból...De úgy veszem észre egyre elfogadóbbak ezzel kapcsolatosan az emberek.

Viszont érzem hogy aki elítéli ,jobban elítél engem,mert én vagyok a nő :)a férjemmel kevesebbet foglalkoznak.

2014. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
57%
Két gyerekes anyuka vagyok. A barátaim zöme, sőt a legjobb barátnőm is ,,gyermektelen'', sosem ítélkeztem DE azokat a gyermekteleneket nem szeretem, akik itelkeznek a kisgyerekesek fölött. Hogy néhány példát kiragadjak : vannak olyanok, akik nagyon pénz kozpontuan látják a dolgokat. Egyik barátnőmmel a minap vitatkoztam, mert azt mondta egy közös, négy gyermekes ismerosunkrol, hogy az ilyen csak viszi a pénzt, nem hozza, meg miért nem húz vissza dolgozni. A csajnak a legkisebb gyereke szopik, a nagyobbnak a suliban segít, a két középsővel játszik, főz, mos, takarít, de barátnőm, aki napi 8 órát ül egy bulikban, azt hiszi, több nála. Másik típus, aki sosem volt gyerek közelében sem, nem tudja, milyen viselkedés várható el egy kisgyerektol, mégis magas lóról ítélkezik, akárhányszor síró, hisztizo, ugráló gyereket lát. Egy példa : múltkor barátnőm panaszkodott a fölötte lakó gyerekekre, hogy hétvégén ugrálás van a lakásban. Mondom neki, , mi közös gyermekkorunkban lambada esteket tartottunk a panelban, jó hangos zene, táncoltunk vagy öten, és soha senkinek egy rossz szava nem volt (akkoriban még mindenkinek volt gyereke, és nem úgy néztek a gyerekekre, mint ma, mintha ufók lennének), erre barátnőm, hogy jó az más volt, az akkor volt, ő akkor sem szereti a gyerekzajt. Pont. Az ilyenekkel nem tudok mit kezdeni.
2014. dec. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
65%
kedves utolsó,először is minek 4 gyereket vállalni ha ennyire elviszi az idejét.Másodszor persze az ilyen ne menjen dolgozni,de én tuti begolyóznék ha csak a gyerekek körül forogna a világ és nem tudnék kimozdulni(és itt nem bulira célzok),aztán ha szopizik is a pici utána jöhet a bölcsi a többi pedig már magától is elvan napközben. A zajjal meg én is úgy vagyok,hogy régen lehet hogy sok embernek nem tetszett amit csináltatok csak ott sem szólt senki...de igenis a gyerek ha ne is üljön csendben kukán,de ne rohangáljon össze-vissza ordibálva(már ha ennyire hangosak voltak) a gyerek egy gyerek akit nevelni és szeretni kell,nem egy kis isten akit piedesztára kell emelni
2014. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, azért négy gyerek, mert szereti őket, és ezzel teljes az élete. Jó anyagi helyzetű család, nagyon szépen élnek. Igaz, a nő napi 16 órát ,,dolgozik'', (magyarán pihenés nélkül talpon van, gyerekekkel foglalkozik, háztartást vezet, éjjel szoptat, még a férje vállalkozásaban is adminisztral) de szereti, nem panaszkodik, és nem cserélne mással. Ő ezt az utat választotta, más meg a karriert meg a szabadidőt. Mindkettő érthető, egyik sem kéne, hogy lenezze a másikat. Én is gyerekezek, de van egy csomó barátnőm, akiket becsülok. Csak röhögök, amikor egy nyolc órát butikban dolgozó nő szentül meg van győződve arról, hogy különb, értékesebb és többet dolgozik, mint egy másik négy kisgyerekkel.
2014. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
62%
nem azt mondtam ,hogy nem dolgozik,de belőled is csak úgy süt a lenézés a barátnőid felé,mondván te bezzeg gyereket nevelsz míg ő csak butikozik...A gyerek nevelés nem könnyű,de nem is egy hihetetlen dolog.Anyám két gyerek mellett(egyik újszülött volt)dolgozott, és senkinek nem dicsekedett vele szóvá sem tette és nem nézett le senkit aki nem anya volt,mert akkoriban ez nem volt divat.Ez csak valami új hóbort,hogy ennyire az egekbe emelik az anyukákat.
2014. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
66%
Mikor én gyerek voltam, és trappolva futottam a lakásban, mindig rám szóltak. Szülők, nagyszülők, nagybácsik.
2014. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim válasza:
55%
Azért ítélik el, mert a társadalmunk fenntarthatóságának egyik alapvető építőköve a gyerek. Azt hiszem nem kell hozzá érettségi, hogy ezt belássuk. Most jöhet a szöveg, hogy már így is túlnépesedünk meg ecetera. De látni kell, hogy nem azok a népcsoportok/országok szaporodnak amelyek a társadalmat előre vinnék. Nem a túlnépesedés okozza a mai problémákat, hanem a fiatpénzre alapuló gazdasági rendszerből fakadó exponenciális növekedési kényszer.
2014. dec. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
30%
Tök mindegy, hogy kinek "kéne" több gyereket vállalnia. A túlnépesedés azt jelenti, hogy a Föld nem bírja eltartani ezt a sok embert. Legyenek akármilyen nemzetiségűek. Végesek a tartalékaink.
2014. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:

A föld nincs túlnépesedve, sokkal több embert elbírna tartani, ha megfelelően használnánk és akkor még ott a világűr.

Pont amiatt vagyunk itt, amit leírtatok. Ki így, ki úgy.

<b>Röviden: Az én központúság, egoizmus.</b>

Ez az énközpontúság pedig fokozódik, erősödik, mert mindig másban keressük a hibát, mást akarunk megváltoztatni. Mindig a másikkal foglalkozunk.

Miért így csinálja, miért nem úgy? Miért ítélkezik? stb.

Nem összefogás van, hanem szétesés, egyénieskedés.

Mert ugye annak a bizonyos lónak túrós a háta.

Megetettek bennünket marhaságokkal és mi fújjuk.

Beképzeltek lettünk, mert tanultnak, műveltnek érezzük magunkat. Az tanultuk az iskoláinkban, hogy okosak vagyunk, fejlődünk, fejlődés van, de elfelejtettünk gondolkodni, mert azt nem tanították.

Vakok lettünk, mert a betanított panelek szerint gondolkodunk.


Nem az keressük hogyan lehet még jobban, a többség, a közösség elégedettségére tenni, hanem valósítsd meg önmagad, mert Te vagy a legfontosabb.

Innentől, nem a saját hibáink javításával vagyunk elfoglalva, hanem a másikéval. Nem összehangolás van a közért, hanem egyéni érdek, amit védeni, kell. Amiért harcolni, küzdeni illik.

Így indult meg a küzdelem valamikor rég, így lett ember, embernek farkasa. És az ember már észre sem veszi, hogy ez egy ördögi kőr. Mert minél inkább küzd egyéni céljai megvalósításán, annál több emberbe akad bele, annál több ellenfele lesz. Így a szomszéd, a munkatárs, a napi kapcsolataink szereplői nem segítőtársak lesznek, hanem, ellenfelek, ellenségek. Az életünk folyamatos háború, ahol mindig figyelni, megelőzni, gyorsabbnak kell lenni.

Olyanok vagyunk mint rákos sejtek tömege. Fogyasztunk, zabálunk, szemetet és káoszt teremtünk magunk közt és körül. Csak a mára gondolunk.

Az ilyen terepen a gyerek, csak nyűg! Vagy még sem, de mi van, ha megöregszünk?

Az ilyen terepen a szeretet értelmetlen, de vajon mi is az?

Na ne is gondolkozzunk ezeken a dolgokon, mert sietni kell, van ezernyi fontos dolgunk.

Hogy ki, miért ítél kit?

Na Sziasztok!

2014. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
27%

Azért mert ezek az emberek általában önhittek és önzőek, ellenszenvesek. (Mármint akik nem vállalnak gyereket.)


Nem részletezem, én utálom az olyat aki azt mondja, hogy "nem szereti a gyerekeket" vagy "előbb karriert épít".. azt később is tudsz.. már ha időben állsz neki szülni nem 30-40 évesen -.-

2014. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!