Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ítélik el azokat az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el azokat az embereket/párokat, akik nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 16:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
65%

Igen, mindegyikünk egy pótlék. Én is, te is... csak mert ki kell tölteni valamivel az időt a halálig. Gondolkozni uncsi, kifejezni, kipróbálni önmagát nem mindenkinek megy, meg félnek a szomszéd véleményétől.


Vannak a normálisak, akik az életük RÉSZEKÉNT tekintenek a gyerekükre, és a másik oldal, akiknek a gyerek az egyetlen értelme az életének. Az talál ki ilyeneket, hogy a jövő alapjait fekteti le, miközben csak azt csinálja, amit mindenki. Mind, akik itt vagyunk, megszült minket valaki. A legáltalánosabb dolog. Akinek más nincs az életében, az felnagyítja.

2014. dec. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
46%
Zimóka ha neked ennyi az élet, hogy szülsz, akkor egészségedre. De nem erőltetheted rá másra az eszméidet. Rádöbbenteni? Engem például nem kell semmire rádöbbenteni. Nincs gyerekem és még sose éreztem a hiányát, vagy valami csodás isteni sugallatot, hogy nekem most azonnal szülnöm kell. Lehet hogy egyszer majd fogok, de lehet hogy nem. Az előttem szólóval teljesen egyetértek. Sose értettem miért kell az égig magasztalni, meg piedesztálra állítani azt aki szült. Semmi különleges nincs benne, a világ körülbelül 50%a képes rá. Mielőtt nekem támadnának az ősanyák, nem azt mondom, hogy könnyű végigcsinálni a terhességet aztán megszülni, csak annyit hogy semmi rendkívüli nincs benne.
2014. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
48%

Nézzétek át újra, mit írtam és miket reagáltatok.

Van köztetek olyan, aki azzal vádol, amit nem is írtam.

Csak egy pillanatra álljatok meg és gondoljatok arra, milyen alapossággal igyekeztetek megérteni azt, amit írtam, illetve mire gondoltatok olvasás közben.

Milyen érzelmekkel írtátok, amit írtatok.

Mi váltotta ki a dühötöket, nemtetszéseteket, elégedettséget, helyeslést.

Ezek vagytok Ti.

Ezek a Ti gyümölcseitek. Ettől ilyen sokszínű a világ.

Ezt teszitek a nagy egészhez.

2014. dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
51-es részint egyet értek veled, annyi kitetellel, hogy azért érzik bizonyos nők egy ideig életük egyetlen ertelmenek a gyereket, mert az első egy - két évben nagyon igénybe veszi az embert. Persze egy egészséges gondolkodású nő idejében és megfelelő mértékben el tudja engedni a gyerek kezét, hogy az szocializalodjon, de egy ideig ez nagyon meghatározó kapcsolat. Nekem az elsőm koraszülött volt, és vele a 24 órás ügyelet, majdnem nettó 24 órás munkát jelentett. Olyan szimbiozis volt a kettőnk élete, hogy más ilyen nincs. Persze amikor két éves lett, és utolérte magát a fejlődésben, akkor ment bölcsibe, számomra még kinyilt újra egy másik világ, de akkor is. Ahogy én nem nézlek le téged, te se nézd le azokat, akiknek a legfontosabb a gyerek.
2014. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
És még egy. Igen, szülni és gyereket és nevelni általános dolog (bár egyre kevésbé az a mai világban) de ahogy az anyákat sem kell piedesztalra emelni, úgy szerintem azt sem, aki munkahelyen dolgozik. Egy régebbi kommentben írtam, hogy van olyan, aki hősnek érzi magát, mert adminisztrál egy irodában, vagy eladó egy butikban, pedig a munkának épp olyan általános dolognak kéne lennie, mint az anyaságnak, hamár ..
2014. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
51%
eddig síri csend, aztán megjelent Zimóka és lőn ősanyák.Maradjunk annyiban nem nagy kunszt anyának lenni és nem nagy dolog dolgozni sem,mindkettő teljesen természetes dolog.
2014. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
51%

Egy szóval nem mondtam, hogy aki dolgozik, az nagy dolgot végez. Mert ott vannak azok, akiknek nem hivatásuk van, csak munkájuk. Az semmivel nem jobb. Csak a Zimóka-szerű lényeknek nagyobb a pofájuk.


Dolgozni muszáj. Ha nem dolgozol, nincs pénzed, mész a híd alá. Gyereket szülni nem muszáj. Ha szülsz, a te döntésed volt, nem önfeláldozás, nem önzetlenség.

2014. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
Ez már teljesen off, de olyan szomorú, ahogy mi nők osztani tudjuk egymást. Szóval semmi nem elég jó. Ha szulunk, az a baj, ha nem szulunk, az a baj. Ha seperunk vissza szülés után dolgozni, az a baj, mert minek ennek gyerek, ha nem tud megülni a fenekén és nem szoptat , de ha itthon maradunk, akkor meg az a baj, mert micsoda ingyenélés :-) eszméletlen, hogy tudjuk egymást osztani, és olyan szomorú :-(
2014. dec. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
48%

Zágon István: Az anya meg a szülő


Ez a két fogalom alapjában véve ugyanazt jelenti, de azért mégsem ugyanaz. Olyan különbség van köztük, mint - hogy is magyarázzam - mint amikor az ember azt mondja, hogy állam, meg azt, hogy haza.

A hazáért élek és halok, az államnak meg adót fizetek. És annak ellenére lényegesen könnyebb, mint meghalni, mégis több emberről hallottam, aki lelkes örömmel halt volna meg a hazáért, de soha senkiről nem hallottam, aki szívesen fizetett volna adót.

Hát így vagyunk valahogy az anyával, meg a szülővel is. A szülő hivatalos kifejezés, az anya magánjellegű.

A szülő minden, ami értelmet jelent, erőt és kötelességet, az anya pedig minden, ami érzelem, áldozat és a leggyönyörűbb gyöngédség a világon.

Az anya, meg a szülő egy ember. De ennek az egy embernek egészen más tulajdonságai nyilvánulnak meg az anyában, mint a szülőben.

Aki a harmadik szobából csukott ajtón át is meghallja, hogy hathetes kislánya sír, az, az anya.

Aki szeretne berohanni hozzá és egy kis jó, langyos tejecskével elcsitítani azt a kis ártatlant, még az is az anya.

Aki be is rohan hozzá, megnézi, kibontja, tisztába teszi, de soron kívül egyetlen korty anyatejet sem juttat neki, hanem szigorúan alkalmazkodik az orvosilag előírt étrendhez, az már a szülő.

Akinek majd a szíve szakad ki, amikor a gyermeknek fogzási fájdalmai vannak, az, az anya, de aki csukamájolajat ad neki, hogy minél előbb nőjön ki a foga, az már a szülő. Általában aki képes arra, hogy saját önszülött gyermekének beadja a csukamájolajat, azt a csúszós, szörnyű, kibírhatatlan ízű kotyvalékot, az nem is lehet anya. Az csak szülő lehet.

De aki közben azt hajtogatja; jaj de jó, de finom, a mama is ezt eszi, és hősies elszántsággal a szívében, de háborgó indulatokkal a gyomrában maga is megkóstolja azt a szörnyű kotyvalékot, az már megint az anya.

Aki büszke arra, hogy az ő kisfia már olyan nagy, hogy az első osztályba iratkozik, az a szülő. De aki az iskola megnyitásának napján sírva kíséri a gyereket abba a tiszteletre méltó épületbe, és amikor beengedi a többi gyerek közé, akkor úgy érzi, hogy a fia Dániel, aki most lép be az oroszlánbarlangba, az már megint az anya.

Aki nappal megbünteti a gyermeket, mert elszaggatta a nadrágját, az a szülő, de aki azt a kisnadrágot éjjel könnyes mosollyal foltozza meg az, az anya.

Aki azt mondja: haszontalan kölyök, már megint nem tanulsz, az a szülő, de aki fűnek-fának keservesen panaszkodik, hogy annak a szegény gyereknek már megint mennyit kell tanulnia, az, az anya.

Aki a kamasz fiát tánciskolába viszi, az a szülő. Aki büszkén figyeli, hogy az a haszontalan kölyök milyen ügyesen teszi a szépet annak a copfos kislánynak, az még mindig a szülő.

De aki ugyanakkor nagyokat nyel, mert úgy érzi, hogy most kezdik tőle elszakítani lelkétől lelkezett magzatát és szeretné a fia táncpartnerét, azt a kis kacér, szőke démont megpofozni, az már megint az anya.

És mégis az anyából lesz a jó anyós, a szülőből pedig a rossz. Amely anyósi állapot tart mindaddig, míg meg nem születik az első unoka. És akkor valami egész váratlan és csodálatos dolog történik, eltűnik a szülő, eltűnik az anya, mondjuk inkább a kettő összeolvad és nagymama lesz belőle

De ez a nagymama nem hasonlít sem az anyára, sem a szülőre, annyira nem, hogy hadilábon áll mindkettővel, a szülőt ridegnek, az anyát túlzottnak tartja, és csak egyvalakivel azonosítja magát teljesen és százszázalékosan, a gyerekkel. Mintha soha nem lett volna szülő, mintha soha nem lett volna anya.

Mintha így született volna ötvenegynéhány éves korában egyenesen nagymamának.

2014. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
51%
Jaj 66% még mindig ezen lovagolsz? Nem kell 86szor magyarázni a bizonyítványod. Megírtam, hogy szerintem (ami 1 saját egyéni vélemény), hogy 3 évig otthon ülést gyerek(ek)kkel élősködésnek tartom. Magyarul nem értünk valamiben egyet. Miért nem fogadod el? Én elfogadom hogy neked így jó. Nekem aztán mindegy, hogy te hogy élsz. Ne akarj már meggyőzni. Csak magyarázkodsz össze vissza azóta is...kicsit fura.
2014. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!