Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan haragszom a férjemre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan haragszom a férjemre amiért keresztbeszervezett, vagy csak hisztizek?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, év elején szólt a főnököm hogy lenne egy jó lehetőség a munkahelyemen, visszamennék-e. A cégünk külföldi, az anyacégtől jött egy vezető 1 évre, hogy itt átszervezze a dolgokat és beválogattak abba a csapatba, akik vele fognak dolgozni ebben az egy évben. Tudtam, hogy durva 1 év lesz, sok tanulással és itthoni munkával, ezért alaposan átbeszéltük a férjemmel. Végül több, mint 2 hét után úgy döntöttünk együtt, hogy visszamegyek és elvállalom az új munkát.

Nyár elején mentem vissza, az eleje tényleg nehéz volt, de belerázódtunk. Hetente 2-3 nap kelek hajnalban tanulni, délután a gyerekekkel vagyok és persze a férjemmel. A nagyszülők is sokat segítenek, főleg főzéssel, néha hétvégén vigyáznak a gyerekekre hogy kettesben is tudjunk lenni.


A férjem most kijelentette, hogy jelentkezett egy tanfolyamra, heti 3x megy délutánonként hétvégén pedig szeretne pár órát nyugiban tanulni itthon, amikor oldjam meg, hogy a gyerekek házon kívül legyenek.


Nagyon mérges vagyok rá, úgy érzem hátba támadott. Ráadásul meg sem beszéltük, már jelentkezett, kifizette a díját is.


Ti mit tennétek???


2014. szept. 14. 17:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
100%

A bébiszitter pedig nem olyan rettenetes dolog, főleg, hogy csak ideiglenesen kell, hamarosan lejár a projekt, és újra a gyerekeiddel lehetsz, és a pénzt is értük keresed, és nyilván a projekt is plusz pénzzel jár. Nem fognak sérülni, lehet hogy eleinte sírnak néha, de ezen akkor is átmegy a gyerek, amikor ott hagyod az oviban. De később meg büszke lesz rád, hogy érte hoztál áldozatokat, és hálás lesz (persze a hálát nem szabad előre elvárni, az az ő döntése lesz). Sőt, később talán még nem is fog rá emlékezni, hogy bébiszittere volt egy rövid ideig. Nem is minden napra kell, csak akkor, amikor egyikőtök sem ér rá, nem?


A férjed húzása pedig aljas volt - szerintem - mert nem ebben állapodtatok meg. A gyerek az ő felelőssége is, ott volt amikor csináltátok, nem? Akkor ugyanúgy ki kell vennie a részét - ez a csapatmunka. Támogat(nia kellene), amíg a projekted tart, majd te is támogatod őt, ha szüksége lesz rá, a projekted után. Ezt próbád meg megértetni vele. Azt ne várd el, hogy lemondja, amibe belekezdett, de meg kell vele ígértetned, hogy többet nem hoz olyan döntést a megkérdezésed nélkül, ami az egész családi életre kihat.

2014. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz a gyerekeknek, ha egy esetleges betegség eseten bebiszitter vigyáz rajuk. Bar azt sem ertem, higy miért kellene, hiszen siman vehetsz ki ra táppénzt -ahogy a ferjed is, csak max azt az időt kellene bébiszitterel vagy nagyszülővel megoldani, amikor tanfolyam/iskola van. Mondjuk onnan is lehet hiányozni, aztan be pótolni.

Nem volt jo otlet a férjedtol most kezdeni, de lehet hogy nem lett volna máskor ra lehetőség. Most ez van, ezt kell megoldani. A megoldás pedig nem az, hogy te otthagyod a munkádat es nem is az, hogy o lemondja a tanfolyamot, hanem az, hogy megoldjatok a gyerekfelugyeletet.

Ha ovodasnak a gyerekek, akkor minimum 3 évesek. Iker gyerekekre dupla GYES jar, az is 6 vagy 8 évig. Tehat ha mindketten dolgoztok, plusz ott a dupla GYES, nem letezik, hogy nem tudtok kifizetni alkalmanként egy bebiszittert.

Itt a problema nem a ferj, hanem az, hogy te nem akarod megoldani.

2014. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 A kérdező kommentje:
Heti 4 nap kéne a bébiszitter, néha minden nap a héten. Én f7-7 között jövök haza majdnem minden nap, a férjem heti 3x csak akkor, amikor alszanak. Plusz a baráti sörözések, ami 2-3 hetente egy szombat. Lényegében csak hétvégente látnának minket.
2014. szept. 15. 09:18
 54/86 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit eltulzod. Most mar mindennap kellene a bebiszitter, szinte egesz napra, a kérdésben meg azt írtad, délután te vagy a gyerekekkel, heti 2-3 napon hajnalban kelsz tanulni.

De mindegy. 8 honap kibirható, csak akarni kell. A ferjeddel egy dolgot kell megbeszélni: ne menjen sörözni. Ennyi. Ha megis elmegy, te maradsz a gyerekekkel otthon, amikor o tanulni szeretne. Ennyi.

2014. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 A kérdező kommentje:
2,5 évesek, azért ovisok, mert a bölcsiben nem volt hely, az oviban meg nem volt elég gyerek.
2014. szept. 15. 09:23
 56/86 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért győzködtök: írjátok, hogy neki van igaza, én vagyok rugalmatlan. Akkor nyilván én engedek. Igazatok van.
2014. szept. 15. 09:25
 57/86 anonim ***** válasza:

De nem kell engedni, vagyis nem ugy, ahogy te gondolod, hogy te feladd. O is tanulhat, te is tanulhatsz, a gyerekeknek meg bebiszitter.

A kort csak tippeltem, de mellékes, csak amiatt irtam, higy gyest kapsz rajuk, meghozza dupla gyest, úgyhogy kell hogy legyen penz a bébiszitterre.

2014. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 A kérdező kommentje:

Ez már had legyen az én döntésem. Én vagyok rugalmatlan, én nem akarom a bébiszittert, az én munkám ugrik. A gyerekeknek nem ártok vele, a férjemnek nem ártok vele, akkor mi a baj?


Ismerem magam, tudom hogy nem lennék nyugodt, a munka sem menne úgy, semmi értelme.

2014. szept. 15. 09:52
 59/86 anonim ***** válasza:
94%

ne haragudj, de kezdesz bosszantani. A kérdésed az, hogy "Ti mit tennétek???"

Írjuk az ötleteket tanácsokat, de te csak egyet hajtasz.. minek tettél fel akkor kérdést?

A férjed alattomos (a sörözésről inkább nem is írok, mert csak megbántanálak), te meg meghunyászkodó vagy! Egyik jobb mint a másik. Ha nektek így jó, akkor hajrá, de ezért felesleges volt ide kiirnod a kérdést.

2014. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
66%
Ne mondj le önmagadról egyetlen férfi kedvéért sem, főleg, ha ilyen alattomos húzással kényszerít rá - szerintem.
2014. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!