Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek túlreagálom és...

Szerintetek túlreagálom és hisztizek?

Figyelt kérdés

A párommal alapvetöen mindig ugyanazon a dolgon veszekszünk: èn mondok valamit, ami neki általában az egyik fülèn be, a másikon kimegy - ennek ugye az a vège, hogy èn megbántódok/megsèrtödök, ö meg rávágja, hogy hisztizek.


A mai eset: èn dèlelött dolgoztam, ö pedig a családjával napok óta tervezi, hogy megy strandolni. Annyit kèrtem, hogyha mennek, dobjon már egy üzenetet facen, hogy tudjam, azèrt nem veszi fel a telefint, mert nincs nàla. Rábólintott, de "termèszetesen" nem írt. Dèlután megkèrtem, hogy majd hìvjon fel, ha hazaèr, rábólintott. Ehelyett hazaèrt fèl hatra, fèl órával kèsöbb írta, hogy mindjárt hív - ebböl az lett, hogy egy óra múlva hívott. Èn kjakadtam, ès indulatosan kèrdöre vontam.


Igen, ez így elsöre hisztinek tünik ès semmisègnek, de èn olyan ember vagok, akinek termèszetes, hogyha mondok vagy ígèrek valamit, azt úgy teszem, ès egyszerüen idegesít, ha màs nem kèpes ennyire.


A problèma abból ered, hogy a párom RENDSZERESEN ígèr valamit, aztán nem úgy tes. Ami az itteni leírásom alapján semmisègnek tünik, de amikor már hatmilliòszor elmondtam, hogy ügyeljen erre, ès hatmilluóegyedszerre sem úgy tes, az kiborító. Olyan èrzèsem van, mintha teljes mèrtèkben lesz*ná a dolgot, a válasza csak annyi, hogy "ilyen vagyok"



Ès egyszerüen nem tudom vele megèrtetni, hogy egy kapcsolatban bizony alkalmazkodni is kell, mert hiába imàdom, igenis vannak olyan domgok, amiket mèg töle sem fogadok el. Èn mehtanultam kassan 1,5 èv alatt, hogy nem szabad piszkàlni, ha leül a gèp elè, hogy nem szereti, ha kupit csinálok, ezèrt eröt veszek magamon ès betartom ezeket a dolgokat, mert elfogadom, hogy neki ezek idegesítöek.


Csak nèha úgy èrzem, hogy èn ezt az ö oldaláról nem kapom vissza, mert nekk baromi kènyelmes az, hogy mindig èn nyelek. Semmi mást nem kèrtem, csakhogy amiket megbeszèlünk, azt lehetöleg tartsa be, egy üzenetet îrni fèl perc. De nem, már megint lust rá....


2013. aug. 15. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

nem vagy fontos neki, húzhatjátok még, mert kényelmes számára, hogy megkap mindent Tőled, ő nem fog lépni

a döntés a Te kezedben van

2013. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nah akkor elmondom az én történetemet:

meg beszéltem (akkor még nem) exemmel, hogy átjön, azt mondta kettőkor idnul otthonról, de majd megcsörget.. (jelzem gyalog félóra az út busszal, biciklivel kb 10-15 perc) 15 óra volt mikor megcsörgetett hogy nah akkor ő indul... mondom jól van semmi baj... erre 16 órakor megint megcsörgetett, mondom jól van előszokott ilyen fordulni, biztos lekéste a buszt vagy visszafordult mittomén.. amikor már 17-re se ért hozzánk, felhivtam, a telefont nem vette fel... majd 18 órakor megint felhivtam, megint nem vette fel.. nah akkor már kezdtem egy kicsit ideges lenni... végül a drága este 11kor állított be, addig nem lehetett elérni, egy üzenetet baszott dobni... mikor meglátta hogy egy picit ideges vagyok csak annyit mondott: bocs, anyám feltartott, közben meg megjöttek bátyámék és elbeszéltem velük az időt.


És igen, a végén ő volt megsértődve mikor azt mondtam hogy nah akkor most mehetsz haza...

2013. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Fárasztó volt el olvasni, nem hogy meg halgatni...szegény párod. Van néhány magyarázat a viselkedésére. Pl az agyára mész. Nem szabad tulságosan rá akaszkodni a másikra, lehet épp azért nem is csinálja amit mondassz neki. Haggy egy kis szabad teret. Vagy az is lehet, h le akar rázni.
2013. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

Fárasztó volt el olvasni, nem hogy meg halgatni...szegény párod. Van néhány magyarázat a viselkedésére. Pl az agyára mész. Nem szabad tulságosan rá akaszkodni a másikra, lehet épp azért nem is csinálja amit mondassz neki. Haggy egy kis szabad teret. Vagy az is lehet, h le akar rázni.

23l

2013. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én párom is ilyen, és én is türelmetlen természetű vagyok. Mind a kettőnk együttműködése kell ahhoz, hogy ezt a helyzetet kezelni tudjuk. Én már csak mosolygok rajta, ha kimegy a fejéből valami, ő pedig igyekszik mindent az eszébe vésni. Ha nincsen erőfeszítés mindkettőtök részéről, akkor a dolog nem fog menni.


Ne húzd fel magad a dolgon, ne "hisztizz". Ülj le vele és nyugodtan beszéld meg vele, hogy ez téged zavar, és hogy ha szeret, akkor nem csak a vállát vonogatja, hanem megpróbál változtatni. Például felírja egy füzetbe a dolgokat amiket mondasz neki, hátha így jobban észben tartja. Cserébe te igyekszel tolerálni, ha egyes dolgokat mégis elfelejt.

2013. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

adandó alkalommal te is felejts el neki telefonálni ha neki épp fontos lenne valami. Ennyi.


Mindig a saját fegyverrel a legjobb visszavágni. Holtad napjáig papolhatsz akkor sem érti meg miről beszélsz ha csak nem mutatod be neki a szituációt fordítva.

2013. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerű: ő lesz*rja magasról, nem úgy tűnik, hogy próbálna változni, ha ilyen feledékeny írja fel egy cetlire, de az más tészta, ha nem is érdekli
2013. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én pedig pont olyan vagyok,mint a párod. Igyekszem rajta változtatni,de nálam ez nem a nemtörődömség miatt van! Egyszerűen csak nagyon szétszórt vagyok és bárkinek rávágom,h ok,majd hívlak,írok stb... ekkor vagy akkor. Aztán amikor reklamálnak,csak akkor tudatosul bennem,h tényleg megígértem! Sajnos a párommal is megteszem elég sokszor.
2013. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egyetértek azzal, aki azt mondja, hogy olvasni is fárasztó volt. végig sem bírtam olvasni.

tehát szerintem is hisztéria, és én sem bírnám a barátod helyében.

2013. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Zavard játék közben és hagyj egy kis kupit. Mikor nehezményezi, vezesd elő, hogy te eddig ezeket a szabályokat betartottad, de mivel ő sem teszi meg amit te kérsz, ezért innentől nem tartod be. Végül is mit vár? Te ilyen vagy :)
2013. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!