Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők, mit szólnátok hozzá, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mit szólnátok hozzá, ha leendő férjetek a házasság előtt házassági szerződést szeretne íratni veletek?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel házassági szerződést szeretnék íratni mielőtt elvenném. Neki nincs megtakarított pénze, mivel munka mellett főiskolára jár és az anyukáját is segíti. Nekem viszonylag sok megtakarított pénzem van, mivel külföldön dolgoztam. Nyilván nem úgy készülök, hogy el akarok válni, de ha mégis bekövetkezne nem szeretnék osztozni, mert ha elveszem és utána kezdünk el épitkezni az már közös vagyonnak számítana hiába a házasságunk előtt gyűjtöttem. Nők/lányok, titeket hogy érintene ez a helyzet? A kapcsolat végét jelentené vagy nem?

2014. júl. 21. 08:51
 81/102 anonim ***** válasza:

77-es: valaki alá akarja íratni, nem kell hozzámenni, és kész.

76-os

2014. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/102 anonim ***** válasza:
Természetesen, egyébként én is nő vagyok. Nem szatyorral kell távozni 20 év múlva,azt azért kérdező sem hiszem hogy szeretné, hanem azzal amit 20év alatt ő is szerzett.
2014. okt. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/102 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy bejönnek a képbe a gyerekek, akkor többé nincs új szerzett vagyon. Még a viszonylag jó anyagi helyzetben lévő, félre tenni tudó családok is a gyerekek számára tesznek félre pénzt, vagy max valami nyugdíj előtakarékosságban gondolkoznak. Ezért én azt mondom, nem rossz a házassági szerződés, de okosan kell megírni, úgy, hogy semmiképp se álljon elő olyan helyzet, hogy hosszú-hosszú együtt töltött idő után az egyik ember ki legyen semmizve.
2014. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/102 anonim ***** válasza:
Ha gyerek mellett nem tudna félretenni onnantól meg tökmindegy. Mert házasság előtti vagyon soha nem lesz közös vagyon, házasság után meg nem tudnak félretenni akkor ugyan ott vannak mintha alá sem írta volna.
2014. okt. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/102 A kérdező kommentje:

Ha a következő eset áll fent akkor azt hogy lehet bizonyítani szerződés nélkül?


Tegyük fel van 25 millió forintom, amit a házasság előtt szereztem. Megtalálom életem párját és elveszem feleségül.

Neki nincs félrerakott pénze. Úgy döntünk, hogy közöse építünk egy házat. Az építkezés eltart két éven keresztül nyilván addig mind a két fizetésünkből költünk rá.

Hogy tudom bizonyítani egy esetleges válás esetén, hogy 25 millió az enyém a házból a fennmaradó pedig közös.

Beszéltem egy ügyvéddel és azt mondta, hogy ezt nagyon nehéz pontosan bizonyítani és ezért érdemes volna egy házassági szerződés.


Én a következőt gondoltam a házassági szerződésbe belevenni:

Tartalmazza mindkettőnk jövedelmét a házasság előttről.

Minden amit amit a házasságunk után kerestünk az közös.

Az évek előrehaladtával egyre több rész illetné meg a feleségemet a ház értékéből. Ezt még ki kell találni, hogy pontosan hogyan. Például öt év után 10 %, tíz év után 30% (ezek a százalékok nem mérvadóak, nyilván közös megegyezés lesz ). Így ha válásra kerül a sor akkor sem marad semmi nélkül és ezzel elkerülöm, hogy egy esetleges 2-3 éves házasság után (amíg mondjuk nincs gyerek)komoly veszteség érjen.

2014. okt. 3. 11:24
 86/102 anonim ***** válasza:
Miert mi kérdezel meg egy ügyvédet errol? Amúgy szerintem nagyon keves az a no, aki hajlandó lenne aláírni egy hazassagi szerződést.
2014. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/102 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem értem a kérdésedet
2014. okt. 3. 11:34
 88/102 A kérdező kommentje:

Nyilván az egyoldalú szerződést kevesen írják alá.

Az enyém olyan lenne amibe a feleségem érdekeit is nézném.

Minél tovább vagyunk házasok annál több rész lenne az övé amit én a házasság előtt szereztem.

2014. okt. 3. 11:37
 89/102 anonim ***** válasza:
Az utolso kommentedre kérdeztem. "Hogy lehet bizonyítani szerződés nelkul?" Errol kérdezz meg egy ügyvédet.m
2014. okt. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/102 anonim ***** válasza:

"Még annyi, hogy mielőtt azt hinnéd, vmi személyes érintettség miatt írok, nálunk fordítva volt a szitu. Egy örökség miatt nekem volt sokkal-sokkal több pénzem, közösen vett lakásunk szinte egészét én fizettem, és mégsem írtunk szerződést (50-50-re vettuk) . Nálunk ennek szimplán az volt az oka, hogy férjem többet keres, mint én, és mióta szültem két gyereket, ő rak alank mindent. Olyan kisemmizes érzésem lenne, ha most elvalnank, és nulla Forinttal kéne távoznia."


Ott nálatok jogos is. A férfiak általában mindig többet keresnek, és többet is dolgoznak, hisz a nők a gyerekek miatt évekig otthon vannak. A kérdező esetében ugyanúgy fennáll majd, hogy jelenleg is jobban keres és fog is, valamint a párja majd elmegy szülni, és ha lesz munkanélküli, átlagban tovább, mint a férfiak szoktak.

Jelenleg is ő a pénzesebb, meg még a nő az évek során sem tud annyit beletenni a közös életükbe, mint a férfi, mégis mi jogon járna neki fele vagyon és ház?

2014. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!