Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők, mit szólnátok hozzá, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mit szólnátok hozzá, ha leendő férjetek a házasság előtt házassági szerződést szeretne íratni veletek?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel házassági szerződést szeretnék íratni mielőtt elvenném. Neki nincs megtakarított pénze, mivel munka mellett főiskolára jár és az anyukáját is segíti. Nekem viszonylag sok megtakarított pénzem van, mivel külföldön dolgoztam. Nyilván nem úgy készülök, hogy el akarok válni, de ha mégis bekövetkezne nem szeretnék osztozni, mert ha elveszem és utána kezdünk el épitkezni az már közös vagyonnak számítana hiába a házasságunk előtt gyűjtöttem. Nők/lányok, titeket hogy érintene ez a helyzet? A kapcsolat végét jelentené vagy nem?

2014. júl. 21. 08:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/102 A kérdező kommentje:

A következő lehetséges?

A feleségem tudta nélkül íratok az ügyvéddel egy saját vagyonomról szóló szerződést aminek csak akkor volna értelme, ha válunk. Építünk egy házat 24 millióból amiből az én részem 20 millió és 4 milliót közösen gyűjtünk hozzá. 10 év múlva elválunk és a ház ér 30 milliót. Ilyen esetben gondolom az én részem lenne 20 millió + a közösen gyűjtött 4 millió fele és az ingatlan értéknövekedésének a fele, tehát ha kifizetem neki az 5 millió forintot akkor marad az enyém a ház és gondolom minden egyéb is feleződne amit ezen időszak alatt gyűjtöttünk. Lehetséges ez így, mert ha igen akkor nem kellene íratni házassági szerződést és válás esetén nem kellene mindent feleznem.

2014. júl. 21. 10:08
 22/102 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk fordítva van: én vagyok a tehetõsebb, barátom kevésbé. De fel sem merül bennem, hogy kéne bármilyen szerzõdést írni. Szerencsére barátom is így gondolja, mert egyikünk sem "hisz" a válásban. Egyébként meg nyilvàn hozzáállás kérdése, és teljesen emberfüggõ.
2014. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/102 anonim ***** válasza:
42%
Ilyen szerződés nincs. Ellenben tudtommal a hazassag elott szerzett vagyon sosem lesz kozos. A 20 millió a tied marad. Ha -a példád annál maradva -24 ért vesztek hazat, a hazassagkotes utan, akkor egy esetleges valas soran a feleséged kovetelhetne a 2 milliót (akkor is, ha o pl gyesen volt es egy forintot se tett félre) , az esetleges felújítási költsegek felet, illetve ha a ház értéke növekedett, akkor annak felet is.
2014. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/102 anonim ***** válasza:
37%

mi is irattunk... mindketten akartuk. elöször én vetettem fel, a férjem átgondoltam, végül örömmel irta alá. ugy ahogy a kérdezö, külföldön dolgoztam 12 millio forint megtakaritásom volt, a páromnak semmi, viszont örökölni fog, ami 200 ezer euro, ugyhogy a szerzödést mi ki is egészitettük. igy a legtisztább a dolog. akinek nincs semmije, a sz.aros gatyáján kivül, hát naná, hogy örülne, ha beteszi a tutiba a popokáját...itt vannak a szomszédék, házasok, a pasi nem tudta az asszonyka tervét, hogy Magyarországra költözik és beadja a válást... (elötte kijött a feleség a gyerekkel, felmérte a helyzetet, hogy a férjének mit sikerült összeszedni, pontosan mennyi a fizetése stb. stb)

a férj azt gondolta, hogy ök örökké együtt lesznek..hisz a nö terhes a második gyerekkel, van már egy 5 éves kislány..hát nem. a csaj nevetve mesélte el ezeket, hogy miket fog kapni, majd hozzátette, hogy ö többet nem fog dolgozni az is biztos.

2014. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/102 A kérdező kommentje:
Ha ez így van akkor nekem megfelel, csak tudjam bizonyítani, hogy azt a 20 milliót a házasság előtt egyedül szereztem. Gondolom ehhez ügyvéd kell vagy elég a banki kivonatok a fizetésemről?
2014. júl. 21. 10:19
 26/102 anonim ***** válasza:
42%
Számomra elég gusztustalan ez az egész, de ez én vagyok, talán azért mert sem én, sem a férjem nem rendelkezett különösebb vagyonnal a házasságunk előtt, meg mert nem a váláson kattogott az agyunk. Számomra elég elgondolkoztató, hogy ennyire "számító" vagy, később azért majd kalkuláld bele a váláskor azt is, hogy a feleséged mos, főz , takarít, mindezt munka mellett, és talán babysittert sem kell fogadni, mert majd neveli, gondozza 24 órás műszakban a közös gyereketeket.
2014. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/102 anonim ***** válasza:
71%

Én ezt írtam: Nem bízol benne, nincs ezzel semmi gond, de akkor VÁLLALD, mond el neki!


Lepontoztak...

BIZALOM!

Olyan kapcsolatban élek, ha szétmennénk, nem akarná a párom elvenni, elvinni azt ami sose volt az övé..., és én ebben a kapcsolatunk elején és sok évvel később is biztos vagyok. Ez jelenti a bizalmat...

2014. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/102 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólónak üzenem, hogy sokkal háziasabb vagyok, mint a leendő feleségem és nem fogom elvárni, hogy mosson főzzön és takarítson rám.....nem az a típus vagyok. Mindent megosztva ahogy kell.
2014. júl. 21. 10:30
 29/102 A kérdező kommentje:
most már utolsó előttinek
2014. júl. 21. 10:30
 30/102 anonim ***** válasza:
68%

utolso.....ha neked a férjed semmiben sem segit és kiszolgálod mindenben, sööööt a gyereket is egyedül neveled..ez a te problémád. ez a te házasságod..nem minösitem milyen. nagyjábol szültél magasnak egy gyereket és ennyi. nálunk a férjem, ugyanugy, mos, vasal, takarit, felkel a gyerekhez, ha beteg, játszik vele, fürdeti, akárcsak én. nem kell mártirkodni egyik nönek sem, munkamegosztás, közös élet, közös problémákkal és közösen megtalálni rá a megoldást.. a nö nem egy rabszolga a házasságban, amiért majd -asztalcsapkodva- válás esetén kéri a jussát....

természetesen az ember nem azért házasodik össze, hogy utána meg elváljon, de sajnos van olyan helyzet, amikor már csak a válás segithet, nem élhetnek az emberek tündérmesében.

2014. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!