Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők, mit szólnátok hozzá, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mit szólnátok hozzá, ha leendő férjetek a házasság előtt házassági szerződést szeretne íratni veletek?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel házassági szerződést szeretnék íratni mielőtt elvenném. Neki nincs megtakarított pénze, mivel munka mellett főiskolára jár és az anyukáját is segíti. Nekem viszonylag sok megtakarított pénzem van, mivel külföldön dolgoztam. Nyilván nem úgy készülök, hogy el akarok válni, de ha mégis bekövetkezne nem szeretnék osztozni, mert ha elveszem és utána kezdünk el épitkezni az már közös vagyonnak számítana hiába a házasságunk előtt gyűjtöttem. Nők/lányok, titeket hogy érintene ez a helyzet? A kapcsolat végét jelentené vagy nem?

2014. júl. 21. 08:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én úgy tudom ha közösen építkezünk (hiába nagyrészt az én pénzemből lesz) vagyis a ház közös tulajdonban lesz és mondjuk ott élünk 10 évig és közben gyerek is lesz és közben még közösen költünk rá, akkor váláskor feleződik a vagyon. Tehát abban az esetben maradhatok, ha kifizetem neki az ingatlan felét. Már az együttéléskor szerzett vagyon is közösnek számít hiába nem vagyunk házasok.
2014. júl. 21. 09:25
 12/102 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy 20 milliót gyüjtöttem, majd összeköltözünk és közösen gyűjtünk még hozzá 4 milliót. Ebből a 24 millióból építünk egy házat és közös tulajdonba vesszük. Hogy fogom tudni bizonyítani, hogy mennyi rész enyém a házból szerződés nélkül?
2014. júl. 21. 09:31
 13/102 anonim ***** válasza:
69%

Létezik házasság előtti vagyonleltár is. (leírjátok ki, mit hozott)

Ez a gyerek megszületéséig tisztázza helyzetet. Utána megyin a "közös gyerek érdeke" frázis jön be

2014. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/102 anonim ***** válasza:
69%
Vedd meg házasság előtt a házat, így a te neveden lesz, a te pénzedből, és még házassági szerződés sem kell.
2014. júl. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
60%
Nem leszek tul nepszeru, de en alairnam. Pont azert, amit az egyik hozzaszolo leirt:a normalis, bekes valas erdekeben, utana ne legyen kopkodes, hogy ki milyen. Amit nem en keresek, vagyis jelen esetben nem en kerestem meg, azert nem tartom a markom, mert miert tennem.
2014. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 anonim ***** válasza:
47%

Természetesen ez esetben külön szerződésben rögzítitek azt,mhogy a ház tulajdonrésze hogy is van.. Ennek ellenére azok után ha 20 évig ő is költ a házra, ha házasság előtt szerezted, és van rá házassági szerződés, amien nem köröd ki külön, hogy az se jár neki, amit ráköltött, a akkor is az övé lesz..(mármint az az érteknövekedési különbség, ami a ző közreműködésével jött létre)

Ha ezt beleírnád, nincs az a nő aki ozzádmegy, vagy beleölne anyailag a kapcsolatba..

Mert azt az oldalt is bézni, kell, hogy a bnőd sem mindig kesz iskolás...


Nálunk speciel 2 évig 2szer annyit keresett a féjem, mint én, voltam munkanélküli is, mst 3 szor annyit viszek haza,és még a vállalkzásom is van

2014. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/102 anonim ***** válasza:
58%

Váláskor a nők többsége igyekszik minél több pénzhez jutni. Amelyik nő nem akar házassági szerződést kötni, az ilyen.

Ez NEM bizalom kérdése, hanem tiszta helyzetet teremt váláskor, vagy halál esetére is. Amíg nincs gyerek, a rokonok is követelőzhetnek, ha nincs házassági szerződés.

De a szerződést egy jó családjogásszal kel megcsináltatni, és a jövendő feleség igényeit is figyelembe kell venni.

2014. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
44%

Nos, en nem láttam volna akadályát, de a férjem nem akart. Neki volt/van vagyona, nekm nincs. Mondjuk félnivalója sem, mert egyrészt nem tervezünk válást, másrészt ha oda jutnánk se kellene semmi, ami az ove, amiért o dolgozott meg.

Ha a szerződés említése rosszul érintené a másikat, akkor uj társ utan kell nézni.

2014. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez egy két élű fegyver. Persze, természetes, hogy amiért te dolgoztál meg, azt nem szeretnéd "elkótyavetyélni", de ha már tényleg lesz gyerek, barátnőd/feleséged addigra tisztességesen keres, mert befejezi a főiskolát, és az ő keresetéből származó megtakarítást beleöli a házba (karbantartás, bővítés, újítás), akkor lelkiismeret furdalás nélkül rakod ki őket, mert a te megtakarításodból kezdtetek el építkezni, így a te házad?

Nem tudom mennyi a megtakarításod. Én ennek úgy látom max értelmét, hogy azt papírozzátok le, hogy ha válás van, akkor neked a megtakarítás összege jár plusz a fennmaradó vagyon fele (ha vagyoni közösség marad) - ha jól tudom ez papír nélkül is így menne. De ha a megtakarításod a ház teljes értékének felel meg, akkor megint visszakanyarodtunk az első kérdéshez.

Ha a párod racionális gondolkodású, akkor nem fog belőle patáliát csapni, ha inkább emocionális, akkor érintheti rosszul.


Nálunk most volt egy kisebb összezörrenés ilyen témában. Párom dicsekedett vele, hogy már mennyi megtakarítása van (kb milliót tesz félre évente), nekem miért nincs több spórolt pénzem (pár száz ezer, amit mindig a lakásra költök). Erre kiszakadt belőlem, hogy könnyen rakja félre a fizetésének több mint a felét, hiszen nem kell albérleteznie (én lakásomban élünk), mindennap főzök rá, így nem kell drága főtt kajára költenie a munkahelyen, ha valami tönkremegy, azt én fizetem, mert az én kecóm, és az én fizetésemből "fedezzük" a megszokott életszínvonalat. Nem zavart, hogy én nagyobb súllyal teszek bele a havi kiadásokba és nála teszünk félre, mert a közös jövőnkre költjük így, vagy úgy (esküvő jövőre, gyerek, nagyobb lakás stb). De amikor az orrom alá van dörgölve, hogy milyen kemény gyerek az én káromon, akkor kicsit nyílik a bicska, mert az "ő megtakarításában" az én munkám is benne van vastagon. Na ebben az esetben, ha ilyen szerződéssel jönne, akkor tuti morcos lennék :)

2014. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/102 anonim ***** válasza:
47%
Engem meg sem kéne kérdezni erről. Nálam ez magátòl érthető dolog. Ha esetleg válásra kerül a sor, szerintem úgy fair, hogy mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a saját takarója ér.
2014. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!