Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság előtt szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtt szeretnék szerződést kötni, hogyan vegyem őt is rá?

Figyelt kérdés

Én jóval többet keresek,mint ő és a jövőben nagyobb összeggel is gyarapodhat a vagyonom, ezért tartanám célszerűnek, nem is beszélve egy esetleges válásról. Egy régebbi beszélgetésünkkor szóba került a dolog, úgy általánosságban, de nem támogatja az ilyet.


A másik ok pedig az, hogy sokszor ésszerűtlenül költekezik, barátnőkkel shoppingol, meg vesz olyan holmikat, amire nincs is szüksége.


Én:32/F

Ő:24/N


2014. jún. 6. 11:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/140 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem inkább felejtsd el a házasság gondolatát! Amíg van akár csak 1 olyan tulajdonsága is ami téged ennyire zavar (költekezős), addig ne vedd el.

Hagyj neki időt a változásra, ha nem történik semmi akkor össze sem illetek.

A házassági szerződésnek gyakorlatilag a válásnál van jelentősége, nem a házasság alatt. Ha téged jobban foglalkoztat a válás gondolata, akkor minek az egész házassági procedúra??


Mi közös kasszán vagyunk évek óta a párommal, az elején mi is különböztünk a pénzköltési szokásainkban, ami okozott is vitákat, csak nálunk én vagyok a spórolós, párom a felelőtlenebb. De kb. egy év alatt hozzám tudott igazodni, és már rá merem bízni az összes pénzünket mindenféle aggodalom nékül. Mi 2 hónap múlva fogunk összeházasodni, és nagyon örülök neki, hogy az új közös életünkbe már nem kell ilyen problémákat belevinni, mert jóval előtte sikerült megoldani. 27/N

2014. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/140 anonim ***** válasza:
70%
60as sok siker....
2014. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/140 anonim ***** válasza:
79%
Azért bírom ezt a ne házasodjon, aki a válásra gondol. De amikor gyereket vállal egy nő, akkor úgy szülje, hogy magának, mert gondolnia kell rá, hogy egyedül neveli fel. Szerintem igenis gondolni kell mindenre. Persze ne gondoljon a váláson, de mondjuk a halálán gondolkodjon és kössön életbiztosítást, hogy a felesége ne legyen bajban. Miért probléma, hogy a kérdező magára is gondol?
2014. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/140 anonim ***** válasza:
75%
mindenkinek magára kellene gondolnia elsősorban, nem mások érdekeivel foglalkozni.
2014. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/140 anonim ***** válasza:
85%
58-as: teljesen egyetértek!
2014. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/140 anonim ***** válasza:
88%
A házasság igenis egy olyan döntés, amiért vállalni kell a felelősséget, nem véletlelnül szabályozata a jog vagyonközösségként. A házasságban megvannak a különböző szerepek, a pénzkereső az csak egy szerep a sok közül, nehéz ugyanis elhatárolni vagy pénzben kifejezni,hogy melyik munka mennyit is ér.
2014. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/140 anonim ***** válasza:
96%

60 "Egy férfi élete miben változik meg, ha gyereke lesz?"


ezt komolyan kerdezed????


a ferfi pl nem szeretne inkabb aludni reggel hatkor mikor ebreszti a kicsi mert reggelit ker?

vagy ejjel kettokor mikor fel kell venni megnyugtatni mert sir?

vagy nalatok ezeket csak a no csinalja mindig?


es a gyereket nem erdekli hogy meloztal egesz heten, o szombat reggel is hatkor kel, meg vasarnap reggel is...


vagy a pelenkara talan ra van irva hogy apuka nem nyulhat hozza?

es ha pl anyuka epp a konyhaban van es apuka jatszik a gyerekkel a szobaban, akkor ki tegye tisztaba ha nem az aki epp ott van??


en dolgozom, felesegem nem, eppen ezert nemhogy az anyjara hagyom, epp ellenkezoleg, orulok ha a kicsivel foglalkozhatok abban a keves idoben amig otthon tudok lenni ha mar reggel hettol este hetig elvagyok munkaban.

2014. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/140 anonim ***** válasza:
83%
Nos, én szívesen közpénzek hazassagi szerződést. Ez mindket felet védi. Nem fillérre kell kiszámolni a dolgokat, hanem arányaiban. A GYED/GYES időszakát is meg lehet oldani - a no keresete akkor is számíthat rendes munkabernek.
2014. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/140 anonim ***** válasza:
70%
67-es: És te otthon maradnál a gyerekeddel 1,5 évig? Mert minden más csak rizsa. Amíg te 8 órát dolgozol, addig a feleséged egyedül van a gyerekkel, egyedül vezeti a háztartást. Szóval bevállalnád ezt te is?
2014. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/140 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, hat a legtöbb no nem is engedne, hogy az apa maradjon otthon a gyerekkel....
2014. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!