Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság előtt szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtt szeretnék szerződést kötni, hogyan vegyem őt is rá?

Figyelt kérdés

Én jóval többet keresek,mint ő és a jövőben nagyobb összeggel is gyarapodhat a vagyonom, ezért tartanám célszerűnek, nem is beszélve egy esetleges válásról. Egy régebbi beszélgetésünkkor szóba került a dolog, úgy általánosságban, de nem támogatja az ilyet.


A másik ok pedig az, hogy sokszor ésszerűtlenül költekezik, barátnőkkel shoppingol, meg vesz olyan holmikat, amire nincs is szüksége.


Én:32/F

Ő:24/N


2014. jún. 6. 11:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/140 anonim ***** válasza:
65%

""3 házasságból kettő válással végződik, persze hogy gondolni kell arra is, ez teljesen reális sajnos."


Én is így látom. "


Ha így látod és képes vagy hagyni, hogy veletek is ez történjen, akkor mindenképp köss szerződést!


Én őszintén szólva betegesnek tartom, ha valaki annyira nem határozott és biztos magában, hogy képes a nagy átlag statisztikáját magára is érvényesnek venni. Aki így gondolkodik, hogy kétszer nagyobb az esélye a válásnak, mint hogy együtt marad a párjával, annak nem volna szabad házasodnia, és tovább rontani a statisztikát!


Vagy pedig Kérdező, nem is nagyon akarsz házasodni, csak rászedett a nőci, és úgy tervezed, hogy úgyis elválsz, de addig is jobb a békesség szentségtörés ide vagy oda??? Ja akkor is szerződés, de ez nagy szemétség, mármint igent mondani...


Egyébként pedig ha pozitívan állsz a házassághoz, nem a válást fontolgatod, hanem valóban szereted a párodat, én a szerződést akkor sem tartom olyan borzalmas dolognak!


Azt azonban jó kérdés, hogy te ha szerződést köttök, akkor nem fog zavarni a barátnőd költekezése? Nem fogtok összeveszni azon, hogy szerintem feleslegesen vásárolgat? Mert ha nem, és nem te pénzeled, a szájadat meg befogod cserébe, akkor még üdítő is lehet az a szerződés, komolyan!


És még valami! Jó, hogy zavar, hogy pazarol!!! De hogy az zavarjon, hogy ő kevesebbet keres, az nagy szemétség tudod?! Nőként sokszor annak örül az ember, ha munkát kap, nem a fizetése nagyságán agyal. Ti pasik, meg csak ezzel tudtok felvágni!

2014. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/140 anonim ***** válasza:
43%

"A halált összehasonlitani a válással elég fura dolog.....nyilván a halál bekövetkezik ha akarod ha nem,ezért nem jó a hasonlat"


Persze, hogy bekövetkezik 80 évesen ágyban párnák között de nem hirtelen,véletlenül 30-40 évesen. Szóval nagyon is helytálló hasonlat.

2014. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/140 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nyugodtan írjatok papírt. Őszintén, ha a nő tényleg szeret, akkor nem akad fenn ezen, ha válás lenne, mindenki annyit visz, amit beletett.Persze kerüljön szó arról, ha ő gyerekkel otthon lesz stb. Nem értem ezen mit kell megsértődni, a kérdező is megsértődhetne, hogy a nő előre apellál, mert tudja, hogy a kérdező nagyobb összegre számíthat. Így is részesül belőle, de ha megromlik a házasság, akkor miért kéne a fél vagyonnal távoznia, ha ő nem járult hozzá?
2014. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/140 anonim ***** válasza:
73%
Ugye azt sem felejted ki majd a szerződésből, hogy magadra mosol, főzöl, takarítasz. Ha netán mégsem, akkor mennyi lesz a háztartási alkalmazotti bér?
2014. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/140 Őszödi Ferenc ***** válasza:
91%

Na várjunk, mert én sem értem. A házasság előtti vagyonhoz a másik félnek semmi köze. Ha a házasságod alatt örökölsz, vagy valaki ajándékba ad neked valamit (és az ajándék neked szól, nem kettőtöknek), ahhoz sincs a másik félnek köze.

Ami a házasságkötés utáni dolgokat illeti: mindketten kerestek, de mondjuk lesz 1-2 gyerek. Akkor anyuka hosszabb ideig kiesik a munkából, és gyereket nevel, valamint ellátja a házimunkát. Na, ennek a javadalmazását is belefoglalod a szerződésbe? Csak nehogy váláskor mínuszba jöjjön ki a "vagyonod".

Szóval, mit szeretnél belefoglalni a házassági szerződésbe?

A házassági szerződés nem ördögtől való dolog, de nem "olyan" házastársak szoktak ilyet kötni, mint amilyenek ti vagytok. Nálatok nem igazán van gyakorlati haszna.

2014. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/140 A kérdező kommentje:

Az élet-és temetési biztosítás jó példa, ezek jól szemléltetik miről is van szó.



"Attól hogy soppppingol, még nem egyenlő azzal, hogy elkezd költekezni ész nélkül. "


Persze, csak ki mondja meg, hol a határ? Aki költi a pénzt, annak semmi sem sok, bemegy az üzletekbe és mivel nagy a kínálat úgy érzi, neki ehhez képest kevés van. Végeredmény:minél többet akar hazahozni. Ez addig nem (annyira) zavar,míg meg tudja keresni a fedezetet, de mikor a költekezés eredményeképp nekem kell fontos dolgokat megvenni (neki már nincs rá pénze), akkor elgondolkozik az ember, hogy is van ez.


Egy ilyen szerződés talán még nagyobb felelősségtudatot is adna neki.

2014. jún. 6. 11:54
 27/140 anonim ***** válasza:
59%

nah nézzük:


1. vállásról beszélsz mikor még el se vetted

2. hivatkozol arra hogy most többet keresel és többet is fogsz keresni mint ő

3. idegesít a barátnőkkel shoppingolás és fölösleges vásárlás

4. szerződés nélkül nem akarsz házasodni, ő nem akar a szerződésről hallani.



ahogy az első válaszoló tette: Minek vagy még együtt vele? Hülye lenne támogatni a szerződéses házasságot, főleg ilyen fiatalon. Azt hitte fogott egy gazdag pali madarat, hát tudja meg hogy tévedett

2014. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/140 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ha nem menne bele, nem érdemes házasodni.


Minden olyan ember, akinek tiszta szándékai vannak, gondolkodás nélkül aláír egy ilyen szerződést (pl. a vagyon kereseti arányban oszlik, kivéve a gyes-gyed idejét, ahol a nő mindenkori keresetét veszik arányosnak, nem a juttatást).


Erősen elgondolkodnék az adott hölgy (de akár férfi) tisztességén, ha vonakodna ilyesmit aláírni - ez egyszerűen csak annyit mutat, hogy a pénzre fáj a foga.

2014. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/140 anonim ***** válasza:
75%
Hát mi a fenének adtál neki eddig pénzt? Még jó, hogy azt hiszi, lehúzhat téged öcsém. Ha minden kiadást megfeleznétek és nem lenne shopingolás (de utálom ezt a szót!) a te pénzedből, akkor tudná, hogy 1. nem tud aranyásni, 2. nem akarod megvenni a házi munkáját és a méhét. Én pontosan az utóbbi érv miatt nem fogadok semmilyen anyagi támogatást egy férfitól sem.
2014. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/140 anonim ***** válasza:
72%

*Helyesbítés, gyorsan írtam:

Az azonban jó kérdés, hogy téged ha szerződést köttök, akkor nem fog zavarni a barátnőd költekezése? Nem fogtok összeveszni azon, hogy szerinted feleslegesen vásárolgat? Mert ha nem, és nem te pénzeled, a szájadat meg befogod cserébe, akkor még üdítő is lehet az a szerződés, komolyan!



Amúgy pedig értelmes nő nem pazarol, a házassági szerződést pedig nem tartja mumusnak, szóval ha nem tudod megbeszélni vele, az gáz.

És az értelmes nő még azt is beleírja a szerződésbe, hogy mit szabad és mit nem, és ha nem, akkor annak mi az ára... Pl. aki megcsalja a másikat az mondjuk 1 millát fizet a másiknak váláskor, vagy ha az egyik elhanyagolja és nem szereti a másikat és még a házastársi kötelességének sem tesz eleget, akkor az meg teljes vagyonával fizet! :)

2014. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!