Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság előtt szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtt szeretnék szerződést kötni, hogyan vegyem őt is rá?

Figyelt kérdés

Én jóval többet keresek,mint ő és a jövőben nagyobb összeggel is gyarapodhat a vagyonom, ezért tartanám célszerűnek, nem is beszélve egy esetleges válásról. Egy régebbi beszélgetésünkkor szóba került a dolog, úgy általánosságban, de nem támogatja az ilyet.


A másik ok pedig az, hogy sokszor ésszerűtlenül költekezik, barátnőkkel shoppingol, meg vesz olyan holmikat, amire nincs is szüksége.


Én:32/F

Ő:24/N


2014. jún. 6. 11:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/140 anonim ***** válasza:
82%

Ismerek olyan párt, ahol papír nélkül, de már 10 éve élnek együtt.

A kaja-rezsi-stb. költségekre van egy közös kassza, abba raknak többé-kevésbé 50-50 %-ot, és a keresetük többi részével mindketten azt tesznek, amit akarnak. Persze mindkettőjüknek van előző házasságból született örököse, ezért mindketten gyakorlatilag oda gyűjtenek, a gyermekeiket támogatják. Ami házban laknak, azt 50-50 %-ban vették meg, a kocsit szintén felesben.

Ez náluk jól működik.

2014. jún. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/140 anonim ***** válasza:
88%
Azért a házassági szerződés ne legyen már valami büntető könyv.
2014. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/140 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó magyarban ilyent nem lehet az csak Amerikában van.



"Ugye azt sem felejted ki majd a szerződésből, hogy magadra mosol, főzöl, takarítasz. Ha netán mégsem, akkor mennyi lesz a háztartási alkalmazotti bér?"


Házimunka miért lenne egyik fél dolga, természetesen közös munka a házimunka, hisz ketten használják a lakást.

2014. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/140 anonim ***** válasza:
66%

"A halált összehasonlitani a válással elég fura dolog.....nyilván a halál bekövetkezik ha akarod ha nem,ezért nem jó a hasonlat"


Persze, hogy bekövetkezik 80 évesen ágyban párnák között de nem hirtelen,véletlenül 30-40 évesen. Szóval nagyon is helytálló hasonlat.


Arra értettem hogy abban van logika ha sirhelyet előre "megveszed" mert elöbb utobb ugy is kell még a házassági szerződének csak akkor van jelentősége ha a felek elválnak,de lehet hogy együtt öregednek meg és akkor teljesen felesleges.

2014. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/140 anonim ***** válasza:
84%

"És az értelmes nő még azt is beleírja a szerződésbe, hogy mit szabad és mit nem, és ha nem, akkor annak mi az ára... Pl. aki megcsalja a másikat az mondjuk 1 millát fizet a másiknak váláskor, vagy ha az egyik elhanyagolja és nem szereti a másikat és még a házastársi kötelességének sem tesz eleget, akkor az meg teljes vagyonával fizet! :)"



Ilyen nem lehet beleríni. Hogy bizonyítanád, hogy ő hanyagolt el téged nem te magadat?

2014. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/140 anonim ***** válasza:
88%
Az még lehetséges, hogy belemegy egy férfi az 50-50% házimunkába, de hogy nem megy 1,5 évig gyesre, az is tuti. Márpedig 3 évig otthon maradni egy gyerekkel óriási hátrány egy nőnek, ha arra gondol, hogy apuci bármikor bemondhatja az unalmast, és akkor neki kell elsősorban eltartani a gyereket. Pontosan azok szoktak a legügyesebben kibújni a gyerektartás alól, akik előtte majd' meghaltak azért, hogy szüljenek nekik.
2014. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/140 anonim ***** válasza:
86%

A házasság előtt szerzett különvagyon valamint a házasság alatt örökölt vagy ajándékba kapott (akár a házastársak által egymásnak adott) vagyon sosem lesz közös, akárhány évig tart a házasság.

Ami közös, az a közösen szerzett vagyon és a különvagyon által termelt haszon (pl. kiadja valaki a házasság előtt szerzett lakását, akkor az a bevétel közös).

Az, hogy ki mennyit keres a felek közül, nem számít, minden bevétel közös a házasság alatt. Váláskor erre nem lehet hivatkozni. Ugyanígy a kiadások is közösek, nem számít, hogy az egyik fél minden pénzét kocsmára költi a másik meg félreteszi. Ezt jelenti a vagyonközösség.

2014. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/140 anonim ***** válasza:
14%

Ha nekem a barátom ilyennel jönne, hogy kössünk házassági szerzödést, akkor nem mennék hozzá.

Persze ha a barátnöd a Te pénzedet szórja, akkor ott kéne elbeszélgetni vele. Eleve miért adtál neki annyit? Vagy a saját keresetét szórja?

Èn nem költöm a pasim pénzét, de ha valamire szükségem van és nem tudom megvenni, akkor azt megveszi nekem. Legutóbb karácsonyra kaptam töle egy nagyobb értéket (1 millió Ft ).

Amúgy szerintem ne házasodjatok össze, mondom ezt ismeretlenül.

2014. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/140 anonim ***** válasza:
69%
38-as: Mesélj, mire volt szükséged, ami 1 millába kerül?
2014. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/140 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

Nekem a házassági szerződéssel alapon nincs bajom.

De a kérdező stílusa kicsapta a biztosítékot.

2014. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!