Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság előtt szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtt szeretnék szerződést kötni, hogyan vegyem őt is rá?

Figyelt kérdés

Én jóval többet keresek,mint ő és a jövőben nagyobb összeggel is gyarapodhat a vagyonom, ezért tartanám célszerűnek, nem is beszélve egy esetleges válásról. Egy régebbi beszélgetésünkkor szóba került a dolog, úgy általánosságban, de nem támogatja az ilyet.


A másik ok pedig az, hogy sokszor ésszerűtlenül költekezik, barátnőkkel shoppingol, meg vesz olyan holmikat, amire nincs is szüksége.


Én:32/F

Ő:24/N


2014. jún. 6. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/140 anonim ***** válasza:
92%
biztos hogy el akarod venni?
2014. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/140 anonim ***** válasza:
96%
Házasság beszélgetéskor, mond el, hogy te csak házassági szerződéssel akarod elvenni. Ne megkérés után hanem már bőven előtte is mond. Vagy ne kérd meg a kezét és ne vedd el, élettársként úgyis csak kereset arányosan jár neki váláskor.
2014. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/140 anonim ***** válasza:
75%
Igazából ezt vele kellene megbeszélni, még a kérés előtt. Bizonyára nem fog tetszeni, de nem a pénz miatt, hanem hogy már eleve s*ggel állsz a dologhoz, és az esetleges válásról beszélsz úgy, hogy még el sem vetted! :)
2014. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/140 anonim ***** válasza:
53%

Na szerinted vajon miert nem tamogatja?? Ebreszto, a veszcsengoknek mar szolni kene, a shoppingolasok miatt meg atcsapni uvolto szirenaba!


El ne vedd szerzodes nelkul!

2014. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/140 H_Vivien ***** válasza:
71%

Valahol érthető a kérdésed, valahol pedig nem. Én is sokáig így gondoltam (34/N), van vagyonom és úgy voltam vele, ha esetleg férjhez megyek, szerződést fogok írni, mert nem hagyom azt, amit kemény munka árán megszereztem. Ennek ellenére, évek óta együtt vagyok a párommal, most várjuk az első babánkat, igaz esküvő még nem volt, mert a kisfiunk "közbeszólt", de Vele eszem ágában sincs szerződést írni. Ő sem küzd anyagi gondokkal, ezt mondjuk hozzá kell tenni, sőt... Ő van jobb anyagi helyzetben, ha úgy vesszük, mert Neki több a keresete, bár közös kasszán vagyunk, úgyhogy minden közös.

Én azt mondom, ha így állsz hozzá, hogy válás lesz a vége... Hogy is mondjam, ne vedd el, így egyszerűbb lesz a dolgod. Nyilván nem támogatja, hiszen ez sértő is lehet a számára. Ha mindenképp el akarod venni és mindenképp szerződést akarsz íratni, akkor tegyél bele egy passzust, amelyben kitérsz arra, hogy egy esetleges válás esetén Ő mit kap Tőled. Talán így könnyebben belemegy a szerződés aláírásába. Bár nem tudom, hogy a házasságban, hogy gondolkodsz. Ott is külön kasszán lennétek? Te pénzed, Ő pénze?

2014. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/140 anonim ***** válasza:
60%

"az esetleges válásról beszélsz úgy, hogy még el sem vetted!"


na pont ez a rossz hozzaallas.

akkor eletbiztositast se kosson valaki 30 evesen aki eltart egy csaladot, mivel 'minek gondol o meg a halalra'?


vagy biztositast se kossunk egy uj hazra, mert 'hat meg csak most epult, gondolod osszedol?'

2014. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/140 anonim ***** válasza:
28%

Én nem igazán értem, mi értelme van a házassági szerződésnek. Tudtommal az csak azt szabályozza, hogy a házasságkötés előtt kinek mennyi vagyona volt. De ez általában nem szokott vitás kérdés lenni váláskor, mivel ami házasságkötés előtt kizárólag a tiéd volt, az nem válik közössé attól, hogy összeházasodtok.

Amíg házasok vagytok, addig meg mindenképpen vagyonközösség van, amit ez idő alatt hozol össze, az sajnos mindenképp feleződni fog, ha váltok. (Kivéve ha örökölsz valamit, de gondolom ezt te is tudod.)

Szóval így én nem látom értelmét a házassági szerződésnek, felesleges.

2014. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/140 H_Vivien ***** válasza:
43%
2/5 rosszul tudod. Ha azonos a bejelentett lakcímük, tehát egy háztartásban élnek, élettársi viszonyban legalább 5 éve, akkor egy esetleges pernél ugyanúgy mindennek a fele Őt illeti. Ezzel jobb tisztában lenni. Én sem tudtam, amikor vásároltam a lakásom akkor világosított fel az ügyvéd, hogy ezzel legyek tisztában.
2014. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/140 anonim ***** válasza:
77%

Ha nekem ezelőtt 10 évvel ilyennel áll elő a férjem,ma nem vagyunk férj-feleség.

Akkoriban én épphogy minimálbért kaptam,ő annak kb négyszeresét,és volt félretett pénze.Eszünkbe nem jutott szerződést írni.Az első két évben ez így is maradt,majd én mégkevesebbet kaptam,gyed nagyon kevés volt,az is elment arra,hogy befejezzem az egyetemet,amit előtte muszéj volt félbehagynom.De befejeztem mire a fiunk oviba ment.ezzel egyidőben a férjem munkahelye megszűnt,én viszont nagyon jó állást kaptam,azóta is többet keresek mint ő.

Mit kezdenénk egy olyan szerzőséssel,amiben az van,hogy fizuarányosan osztozkodunk válás esetén? És hogy számolod ki?

Az egész egy baromság.

Aki házasság előtt ilyenen gondolkodik,az nem szereti a másikat,nem bizik benne...

Házasság előtt váláson gondolkodni...

2014. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/140 anonim ***** válasza:
20%
Te tudod rosszul mert nem igaz ez, utolsó. Ilyen csak mesékben van, magyar törvénybe nincs.
2014. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!