Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság előtt szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtt szeretnék szerződést kötni, hogyan vegyem őt is rá?

Figyelt kérdés

Én jóval többet keresek,mint ő és a jövőben nagyobb összeggel is gyarapodhat a vagyonom, ezért tartanám célszerűnek, nem is beszélve egy esetleges válásról. Egy régebbi beszélgetésünkkor szóba került a dolog, úgy általánosságban, de nem támogatja az ilyet.


A másik ok pedig az, hogy sokszor ésszerűtlenül költekezik, barátnőkkel shoppingol, meg vesz olyan holmikat, amire nincs is szüksége.


Én:32/F

Ő:24/N


2014. jún. 6. 11:10
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/140 anonim ***** válasza:
29%
ki van ez optimalizalva ugy hogy mindketto rab@sszon :)
2014. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/140 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen értelemben jogos a kérésed, hogy egy esetleges válás esetén ne vigye el a vagyonodat, csak mint mondtam, baromi nehéz ezt pénzre váltani, mennyit tesz ő is hozzá a házassághoz, szerintem a fixált összeg ennyiből jobb, mindenki tudja, hányadán áll és kész.

Azt, hogy hogyan "vedd rá", te tudod, de ha ő nem támogatja ezt és észérvekkel sem meggyőzhető, akkor kb. sehogy és szakítás lesz a vége, de akkor nem egyezik az értékrendetek, jobban is jártok.

2014. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/140 anonim ***** válasza:
73%
El sem vetted, s máris a válás következményeit akarod megelőzni? Jó dolog az előrelátó viselkedés, de ennyire azért nem... Meg aztán, ha a lány gyereket szül neked, kiesik a munkából és mégis elváltok, egy fillért nem kap, holmikor dolgozott látástól vakulásig, csak éppen fizetés nélkül. Ez nem éppen igazságos. Ennyi erővel ő is mondhatná, hogy szerződésbe foglalt órabérért vezeti a háztartást, főz, mossa az alsóid és csinosítja ki magát, gyerekszülésért meg rögtön tízmillió üti a markát. Na, most nem?
2014. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/140 anonim ***** válasza:
82%

"Tudtommal az csak azt szabályozza, hogy a házasságkötés előtt kinek mennyi vagyona volt."


Rosszul tudod. Lehet persze állapotrögzítő szerződést is írni (erről beszélsz te), de bármilyen vagyonjogi rendszer is választható a házassá teljes idejére. Vagy akár vegyesen is többféle.

Pl. lehet teljes vagyonelkülönítés is akár.

Ld. Ptk.

2014. jún. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/140 anonim ***** válasza:
18%

Én soha nem írnék és soha nem íratnék alá mással sem házassági szerződést.

Helyette olyannal kötöm össze az életemet, akiről tudom, hogy egy esetleges válás esetén nem az lenne a célja, hogy kiforgasson mindenből.

Nálunk én keresek többet, ezt azonban úgy értem el, hogy a férjem támogatott, amikor tanultam, amikor gyesen voltam és három évig minimális pénzt kaptam, ő többet dolgozott... nem mindig én kerestem többet, hogyan kérhetném, hogy az enyém legyen több, ha osztozunk?

2014. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/140 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj, hogy az egészből az jön le, hogy mi lesz VELED, mi lesz a TE vagyonoddal, hogy fog TÉGED kiforgatni mindenedből, amennyit TE kerestél, annyi járjon neked, stb... a házasság nem arról szól, hogy vagy te és van ő, és neked vannak érdekeid, és neki vannak érdekei, és te is keresel, meg ő is... a házasság az egységről kell szóljon... ott MI kéne legyen... ezért van annyi válás (és sajnos ha összeházasodtok, akkor emiatt a hozzáállás miatt ti is az elváltak számát fogjátok gyarapítani), mert nem egységben gondolkodnak, hanem két külön emberben. És akkor a vitákban mindkét fél a SAJÁT érdekeit hangoztatja, a gyerek ha gond van vele a TE gyereked lesz (és nem a mi gyerekünk), a pénz, ha költik akkor a TE pénzed lesz, és nem a közös pénzetek... értem én, hogy a média és a mostani társadalom az egyén szabadságát és önmegvalósítását és boldogulását hirdeti és élteti, csak akkor nem kell csodálkozni a válásokon. Ahol egyik fél sem tud alkalmazkodni és egységben gondolkodni és szerződéseket írogatnak, amiben - mint egy vállalat, vagy egy állami szervezet esetében - szabályozzák az életüket, a kapcsolatukat, az nem házasság... az egy üzleti kapcsolat... ahol a felek sokszor még csak nem is egyenrangúak, hiszen a kevesebbet kereső, kiszolgáltatottabb fél mindig úgy fogja érezni, hogy kevesebbet is ér. A házasságban egyenlőknek kéne lennetek. És nem azt kéne majd bármelyikőtöknek matekolni, hogy mi az a pont, ahol érzelmileg és anyagilag megéri majd vagy nem megéri még együtt maradni... szóval én is azt mondom: ne házasodj.
2014. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/140 anonim ***** válasza:
100%

136-osnak teljesen igaza van. Nagyjából én is ezt fejtettem ki korábban.


3 okot tudok rá, hogy miért gondolkozz el, érdemes-e beleugrani a házasságba:


1. van olyan tulajdonsága ami téged nagyon zavar(pénz szórás)

2. nem bízol meg benne - attól tartasz, hogy ha esetlegesen szakítanátok, igényt tartana a pénzedre

3. nem tudsz vele egységben gondolkozni, nem osztanád meg vele a vagyonodat


Egy párkapcsolat és/vagy házasság attól működőképes, hogy türelemmel, elfogadással fordultok a másik felé, és hajlandók vagytok kompromisszumokra. Ha van olyan tulajdonsága a másiknak ami neked nem tetszik, akkor tedd fel magadnak a kérdést, hogy hogy tudnál ezen változtatni. Elfogadod olyannak amilyen? Egyátalán el fogod tudni fogadni így? Ha nem, akkor megpróbálsz neki segíteni a fejlődésben az adott területen?

És szereted annyira hogy megoszd vele mindenedet?


Nem azért házasodunk normális esetben, hogy boldogok legyünk, hanem hogy a másikat boldoggá tegyük! Te szeretnéd hogy ő boldog legyen? Mindent megadnál ezért?

Vagy különben téged mi motivál a házasságra?

2014. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/140 anonim ***** válasza:
100%

""És az értelmes nő még azt is beleírja a szerződésbe, hogy mit szabad és mit nem, és ha nem, akkor annak mi az ára... Pl. aki megcsalja a másikat az mondjuk 1 millát fizet a másiknak váláskor, vagy ha az egyik elhanyagolja és nem szereti a másikat és még a házastársi kötelességének sem tesz eleget, akkor az meg teljes vagyonával fizet! :)"


Ilyen nem lehet beleríni. Hogy bizonyítanád, hogy ő hanyagolt el téged nem te magadat?"


Még nem gondoltam részletesen át, hogy hogy bizonyítani és egyáltalán hogy megírni. De valahogy mindenképp írásba kell foglalni.

Magának a házasságnak az lenne a lényege, hogy szeretem és örökre szeretni fogom a másikat úgy ahogy van, és ő engem viszont, és nem lépegetünk félre, satöbbi.

Csakhogy ezt manapság ezt mindenki elfelejti, ígérget fűt-fát, azt hiszik az emberek, hogy csak szép versike, amire a pap vagy anyakönyvvezető előtt igent mondtak, és eszük ágában sincs automatikusan betartani, hanem tömegével szegik meg az ígéretet és válnak el. Mindenfajta következmény (büntetés) nélkül. Szerződés nélkül is sokan a házasság anyagi oldalát nézik, szerződéssel még inkább csak az anyagiakat biztosítják be maguknak. Érzelmekről, szeretetről, hűségről pedig sehol sincs szó.

Hát akkor minek a házasság?

2014. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/140 anonim ***** válasza:
100%

"ezt a gyes miatti hatranyt is nyugodtan el lehet felejteni.


egy oka van annak hogy a no marad otthon tobbnyire gyesen nem a ferfi: az hogy mar addig is o keresett kevesebbet.


ahhoz meg semmi koze a gyesnek, mivel elotte volt."


Te se találj soha egy normális nőt aki szeret! Nem érdemled meg, csak valami ócskát, akiért fizetned kell...!

Ennek semmi köze a keresethez. A szülés utáni lábadozás, és a hosszú hónapokon át tartó szoptatás az, ami miatt ez van. Az apa nem tudja szoptatni a csecsemőt.. Mondjuk behordani az anya munkahelyére a gyereket be tudja vinni az apa, hogy megszoptassa. De mutass nekem egy olyan munkahelyet, ahol jó szemmel nézik, meg van olyan helyiség a munkahelyen, ahol az anya szoptathat, és az apa megvárhatja...



Egyébként pedig az, hogy a nőnek kevesebb a fizetése, az is innen indul ki! Diploma után alig találtam állást nőként, mert mindenütt attól féltek, hogy biztos elmegyek szülni. (Ez pedig nem igaz.) Utána kb 40 éves korig azért nem vesznek fel szívesen nőket, mert vagy kisgyerekük van (aki miatt amjd biztos sokat hiányzoznak), vagy még nincs, és biztos lelépnek szülni...


Szóval manapság örül egy nő ha munkát kap és nem a fizetése nagyságán agyal, mert ahhoz nagyon sok nyalás vagy jó protekció kell, hogy férfiakkal azonos összeget keressen azonos (VAGY TÖBB) munkavégzés után...


Ébresztő, ez a magyar valóság!

2014. jún. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/140 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Egy kérdés!

Ha elváltok, akkor te hogyan fogod visszaadni a nőnek a rád pazarolt idejét és szeretetét? Vagy hogyan fogod kárpótolni, amiért húztad az idejét?

Erre is van szerződésed?

2014. jún. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!