Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/184 anonim ***** válasza:
87%

#76

Nem azt tartom igazságtalannak, hogy nem adja neki a megtakarításának felét. Olvasd el mégegyszer a hozzászólásomat.

2021. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/184 anonim ***** válasza:
100%
#81 az van, hogy hiába együtt éltek, nem tartozol a másiknak elszámolással, mire költöd vagy nem költöd, gyűlik a pénzt. összegyűlt x milliód és kész, költöd, amire akarod.
2021. okt. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/184 anonim ***** válasza:
100%
(élettársként)
2021. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/184 anonim ***** válasza:
100%
82: lakótársak esetében így van, párkapcsolatban általában vannak közös célok és tervek, ott tartozom a másiknak némi odaböfögéssel. Persze látok már példát mindenre, kérdés hogy mindkét fél tisztában van-e ezzel. A kérdező párkapcsolatában házasságról ábrándozni vicc , hiszen a kérdező már most a sajátját kuporgatja, miközben lesújtó véleménnyel van a párja pénzügyi tudatosságáról. Nem fog működni, kar is belemenni, ez a kérdés is teljesen felesleges.
2021. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/184 anonim ***** válasza:

84 jó, ezt elismerem.

de nekünk például éveken át csak úgy gyűlögetett a pénz mindkettőnknek külön, nem gondoltunk mögé, mit akarunk vagy nem akarunk belőle

2021. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/184 A kérdező kommentje:
80 Miért érzem úgy hogy csak az indokokat keresitek hogy belém kössetek? Persze... Havi két hetet hiányzik a gyerek. Én gyerekként évente voltam 1-2 hetet beteg.
2021. okt. 7. 17:46
 87/184 anonim ***** válasza:
100%

#82

Akkor leírom máshogy, hátha így érthetőbb lesz, mire gondolok.

Hiányolom a következő beszélgetést:

- Figyelj nyuszi, üljünk le, meg szeretnék veled beszélni valamit. Úgy számoltam, hogy a fizumból x összeget félre tudok tenni minden hónapban, önerőre gyűjtök, mert lakást szeretnék. A hitelt is egyedül szeretném fizetni, és azt szeretném, ha ez a ház/ lakás kizárólag az enyém lenne. Ha neked ez így jó, akkor jó, ha akarsz mellette saját lakásra gyűjteni, akkor tedd azt, ha nem, nem. De ennek legyél a tudatában, és így dönts arról, hogy akarod a kapcsolatot vagy nem, vállalsz velem gyereket vagy nem.


Ez a beszélgetés pedig nem történt meg, mert akkor ez a kérdés sem születik meg.

2021. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/184 anonim ***** válasza:
100%

#85: De erről tudtatok és nem a másik háta mögött ment sunyiban.

És nem anyád, barátnőd akartad rávenni, hogy áldozzák be az életüket, karrierjüket míg te keresed MAGADNAK a pénzt és lakásra valót.


Kérdező, anyádat tájékoztattad arról, hogy ingyen bébi szitternek fogod nézni és tartalékolja minden szabiját? A barátnődet is világosítsd fel, hogy adja fel a karrierjét egyedül, a közös gyerekek miatt, és cserében nem kap semmit. Csak hogy legyen ideje normális férfit keresni.

2021. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/184 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy bírom, mikor egyesek férfiak elvárjákl, hogy feleség, szülők haptákban álljanak mögötte, vegyenek le a válláról minden terhet, majd előadják, hogy az a pénz csak az övék, senkinek semmi köze hozzá..
2021. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/184 anonim ***** válasza:
73%

69!

nettó 400? Na most tuti kamuzol, ha úgy lenne nem remegnél így önerőd miatt. Annyiból azért már újra lehet kezdeni az élelet, ha úgy alakul. Ennyi pénzből azért már nem "küszködik" meg "kuporgat" az ember.

2021. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!