Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/184 anonim ***** válasza:
100%

106: Házasságtól kezdve vagyonközösség van, erről szól a házasság.

Tehát ha a te HITELRE veszel egy házat, és a hitelt a közös vagyonból fizetgeted, akkor bizony az nem csak a te pénzedből van ám.


Mondjuk tegyük fel, hogy mindketten keresünk 400-400 ezer forintot.

Megélünk havi 300 ezerből, meg neked még 100 ezer a hiteled, azaz marad 400 ezer forint a közösben. Aminek nyilván igényled a felét, mert ugye "közös". Neked 5 év múlva lesz egy lakásod, mikor lejár a hitel, nekem meg egy nagy lószar, miközben egyébként a havi 100 ezres hiteledet közösen fizetgettük?

2021. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/184 anonim ***** válasza:
92%

Ha akarod tudni, nő vagyok, és több, mint dupláját keresem, mint a párom. És 600-nál több a nettóm, de nem kell elhinni, nem különösebben érdekel.


Akkor is azt kellene felfogni, hogy a másiknak egy közös teherviselés (gyerek) miatt esik ki a jövedelme, a karrierje, mindene. És cserébe válás esetén kb. szart sem akarsz ezért az áldozatvállalásért adni.

2021. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/184 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az ltpken már nagyobb összeg volt, utána tettük össze a maradékot, és szerintem eleinte ahhoz is többet járult hozzá. Az egy más kérdés, hogy most én járulok hozzá többel a kasszához, de ez sem őt, sem engem nem frusztrál. De a lényeg, hogy közös tervek voltak.


Azt mondd már meg légyszi, hogy mit akarsz te egy nőtől, akivel nem értesz egyet pénzügyek terén és csak azon jár az agyad, hogy zárd el tőle a leendő lakás tulajdonjogát? Miért tervezel közös jövőt azzal, akivel ennyire nem akarsz semmit közösen?

2021. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/184 A kérdező kommentje:

111, Le lett írva többször hogy lehet szerződést kötni és abban tetszőlegesen megállapodni, tehát nem kötelező a vagyon közösséget teljes egészében vállalni, de nincs kedvem korrepetálást tartani már leírt dolgokból. Vedd a fáradságot és olvass vissza.


112, Tőlem kereshetsz annyit is mint Mészáros Lőrinc, mert nem téged akarlak elvenni tehát irreleváns.

2021. okt. 7. 19:42
 115/184 anonim ***** válasza:
92%

Köszönöm szépen, elolvastam a kommenteket.

És igen, többek között én is leírtam neked, hogy ha ennyire nem felel meg, ami a házasság lényege, akkor írni kell házassági szerrződést, abban ugyan is úgy egyeztek meg, ahogy akartok.

Csak próbáltam rávilágítani arra, hogy miért is nem olyan marha igazságtalan, ha a nőnek is jár valami a válás után, mint azt a férfiak nagy része hiszi. Mert ők addig látnak el, hogy "ÉN KERESTEM MEG, AZ ENYÉM". Azt, hogy a másiknak miatta mennyi jövedelme esett ki, azt pont le sem szarják, csak megy a vinnyogás, hogy a nők milyen szemetek.

2021. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/184 A kérdező kommentje:

113, Nem akarom feltétlenül elzárni, csak nem szeretnék vakon belemenni és utána úgy pofára esni mint a példák amiket az elején említettem. Nincs bajom azzal, ha fele-fele osztozunk, de akkor legyen a hozzájárulás is fele-fele.

Felőlem legyen beleszámolva a terhesség alatt kieső jövedelem fele is a részébe. Ennyit megadok. De nehogy már akkora balek legyek hogy gürcölök egy életen át hogy aztán pofára ejtsenek mint egy haveromat a nője. Minta házasság volt eddig, semmi jele nem volt aztán bumm, félrebszások.

Szerencsétlen pasi meg csak kapkodta a levegőt amikor a veszekedés után jött a válóper és a két kezével felépített háznak röhögve vitte a felét az asszony 0 teljesítményre gyerek nélkül.

2021. okt. 7. 19:49
 117/184 A kérdező kommentje:
115, Igen... akkor mi is a baj azzal, ha hozzájárulok még a kieső jövedelméhez is? Erre már nem érkezett válasz csak ugyannak a mantrának a felmondása.
2021. okt. 7. 19:50
 118/184 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel így semmi baj. Le kell papírozni az ellentételezést is.

Ahhoz meg nyilván kell egy értelmes ügyvéd, hogy a másik fél se szívja meg.

Mert ugye eredetileg neked semmi ötleted se volt azon kívül, hogy fizeted te a hitelt és legyen tiéd a ház. Mi hívtuk fel a figyelmedet arra, hogy ez nem ennyire egyszerű....

2021. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/184 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább tartozzak akkor neked a kieső bevételed bizonyos százalékával és sokkal jobban jártam."


Ha a barátnőd nem teljesen ostoba, akkor nem lesz ilyen gondod, mert nem megy hozzád és nem fog főleg szülni.

2021. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/184 anonim ***** válasza:
100%

"és a két kezével felépített háznak röhögve vitte a felét az asszony 0 teljesítményre gyerek nélkül."


Ilyen nincs. Valaki nagyon nagyot hazudik. Vagy a haver, vagy te.

2021. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!