Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/184 anonim ***** válasza:
100%

98!

Igen, ez az elvárás, neki is kell egy lakás.

2021. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/184 anonim ***** válasza:
100%

7 éve jártok, házasságon gondolkodtok, de ezek szerint egyszer nem sikerült még leülnötök megbeszélni, hogy mégis ki hogy képzeli az életét.

Minek akartok egyáltalán házasodni?:D


Az a probléma, hogy a férfiak nagy részének az a meggyőződése, hogy amit ő keresett meg a házasság alatt, az csak és kizárólag az övé kellene, hogy legyen. Valahogy azt elfelejtik figyelembe venni, hogy a nő lesz terhes, ő szüli meg a gyereket, és az esetek nagyon nagy részében ő is marad vele otthon. És az idő alatt bizony csak pár hónapig van értelmes keresete, a többi egy kalap fos, ami semmire nem elég.

Tehát amíg a te gyerekedet is neveli, nem tud dolgozni, nem tud pénzt keresni, nem tud pénzt félretenni. Miért lenne jogos, hogy azért, mert a KÖZÖS gyereketek miatt otthon van, a saját fizetésed csak a tiéd legyen?


Mondok egy példát. A párom keres nettó 400 ezret, én keresek nettó 600 körül. Szülök egy gyereket, fél évig kapom a csed-et, ami kalkulátor szerint 357 ezer forint, majd fél évig 175 ezret, aztán pedig 3 éves koráig kb. 26 ezret.

Magyarán szólva összesen 2140000+1050000+624000=3810000 Ft 3 év alatt (és a terhességi alatti táppénzt még hozzá sem vettem).

Miközben a kedves férjem keres több, mint 14 milliót.

Emellett a kedves férfi azért elvárná, hogy a közös költésegeket felezzük, miközben ő szépen gyűjtögeti a pénzét.

Pedig egyébként ha nem épp a közös gyerekkel szopnék otthon, akkor 3 év alatt, akkor több, mint 21 millió forintot kerestem volna.


Ez hol lenne igazságos?:D

2021. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/184 anonim ***** válasza:
100%
#102: Sokan ezt nem értik meg, csak lehúzzák a nőket, és meg vannak győzödve, hogy a nő élősködik rajta mert gyes alatt venni merészel egy pulóvert vagy rúzst.
2021. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/184 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy ezt ennyire nehéz felfogni.

És ha szépítek is rajta, hogy mondjuk amíg én otthon b.om a rezet a gyerekkel, addig mindent ő fizet, én meg félrerakhatom a "sajátom", akkor is nevetséges az arány. Tegyük fel, hogy ő keres 400 ezer nettót és összesen havi 200 ezerből élünk.

Félrerakhatok 3 év alatt nem egész 4 milliót, míg ő több, mint 7 milliót. Pedig ugye én kerestem jobban, amíg nem a gyerekkel ücsörögtem otthon...

2021. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/184 A kérdező kommentje:

104, Akkor a kieső pár milliód miatt menjen szét fele-fele az ingatlan. 🙂 Nyilván.

Inkább tartozzak akkor neked a kieső bevételed bizonyos százalékával és sokkal jobban jártam.

2021. okt. 7. 19:26
 106/184 anonim ***** válasza:
100%

102: a gyed két évig jár, de ettől még minden szavaddal egyetértek. Nálunk szerencsére a férjem normális, de masszívan benne van ez hogy csed után itthonról kezdtem. Ilyen sz.rf.szúaknak meg tudod ki szülne.


Amúgy az én férjem (akkoriban még csak barátom) a párkapcsolatunk első hónapjaiban elmondta, hogy ltp-ket fizet és lakást akar venni. Akkoriban egyetemista voltam, nulla keresettel. Két év múlva már együtt pakoltuk az önerőt, és 50-50% lett, hasonló fizuval. A gyerek előtt egy évig és most utána pedig már én keresek jobban. Eszembe nem jut b.szni a fillért a vécé papíron vagy a gyerek pelenkáján. Egyikünk számlájáról megy a hitel, a másikunkéról hitelt kiegészítő ltp és rezsi, vásárol akinek eszébe jut, stb. Van az a pont, ahol válás ide vagy oda, már beleőrülnénk a nagy igazságoskodásba.

2021. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/184 anonim ***** válasza:
*itthonról kezdtem dolgozni
2021. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/184 A kérdező kommentje:
106, Ha együtt rakjátok össze az ingatlanra valót akkor nyilván igazságos fele-fele osztozni, de mit szolnál, ha te gyűjtted volna egyedül össze? Akkor is ilyen boldogan mondanál le 10 milliókról vagy átmennél szarfszúba? 😃
2021. okt. 7. 19:30
 109/184 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább tartozzak akkor neked a kieső bevételed bizonyos százalékával és sokkal jobban jártam."


Hajrá. Én kerestem 21 millió helyett 4-et, akkor a különbséget odaadod?

2021. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/184 A kérdező kommentje:
109, Kevés nő keres közel 600 ezret nettóba. Megint nem a valóság talaján álltok. Minden bnőm rosszabbul keresett eddig mint én. És nyilván nem adom meg az egész kieső bevételed, hiszen neked ugyanúgy áldozat vállalás kell legyen a gyerek, miért csak nekem lenne az? Megadom a felét. 😃
2021. okt. 7. 19:36
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!