Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
 151/184 anonim ***** válasza:
100%
A végén az lesz ebből, hogy te fogod őt lenyúlni.
2021. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/184 A kérdező kommentje:
148, Ha el tud rakni 100ezret/ho a fizetéséből akkor rakjon. Miért zavarna ez engem?
2021. okt. 7. 21:19
 153/184 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor tegyen el ő is annyit saját vagyonnak, amennyi neked a hiteled.

És mikor gyerek lesz és ő otthon ül vele, nem tud doldgozni, akkor te teszed el helyette a havi 100 ezret?

2021. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/184 anonim ***** válasza:
100%

"147, Nekem nem fontos a házasság. Ő akarja h elvegyem. A nőknek fontos ez általában."


Nálunk speciel a páromnak is pont ugyanolyan fontos volt.

Ha te nem akarsz házasodni, miért nem mondod meg neki és kész? A házasság nem kötelező dolog.

2021. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/184 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, nagyon gáz vagy kérdező. Mármint házassági, gyermekvállalási szempontból.

Az egyetlen igazságos módja ennek, hogy a közös vagyonból te fizetsz 100 törlesztőt, ő félretesz százat, a maradékból éltek, tehát értékarányosan raktok a közösbe. Amíg gyesen van a gyerekkel, te fizeted helyette. A házasság vagyonközösség abból a célból, hogy utódokat hozzatok létre és neveljetek fel. Persze, a mai világban a házasság oka és célja más is lehet, de gondolom, ő is erre vágyik.

Ne játszd az ártatlan kis nyomorultat, hogy jaj, én nem is akarok házasodni, ő akar. De közben lenézed. Ne vedd el. Hagyd, hogy találjon hozzá illő párt, te meg keress nőt, akinek eleve van lakása, költözz be hozzá és gyűjtögess sajátra.

2021. okt. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/184 anonim ***** válasza:
100%

"Ha el tud rakni 100ezret/ho a fizetéséből"

Miért nem érted meg, hogy a fizetése KÖZÖS lenne, ahogy a tiéd is? :D

Rakhatjátok jobbra-balra, belevarrhatjátok a párnahuzatba, tökmindegy, akkor is közös.


Miért akarnál olyan szerződést kötni, amiről ennyire nem tudsz semmit és nem érted a működését?

2021. okt. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/184 A kérdező kommentje:

Hiába írod le nekem 100szor, attól hogy elveszek valakit nem lesz a közös az a pénz amit keresek. Leszarom nagy ívben a törvénykezést, ha lehet máshogy megállapodni akkor úgy fogok.

Úgyis a két ember megállapodása a mérvadó és nem az általános törvény.

2021. okt. 8. 14:55
 158/184 anonim ***** válasza:
100%

"attól hogy elveszek valakit nem lesz a közös az a pénz amit keresek"

Ha kötsz szerződést, akkor igen. De te úgy képzeled el, hogy esküvő oszt utána mindenki gyűjtögeti a saját kis pénzecskéjét. Ez alapvetően nem így működik.

2021. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/184 A kérdező kommentje:
Kötni fogok, szerintem ez egyértelmű. Ha van valami kikötése például hogy ő is szertne gyűjteni amellett hogy én fizetem a törlesztőt, akkor azt belevesszük, ha nincs akkor nem vesszük bele. Ennyire egyszerű.
2021. okt. 8. 15:34
 160/184 anonim ***** válasza:
100%
Megint megkérdezem, minek akarsz házasodni? Ezt továbbra sem értem. Persze no prob, ha belemegy, akkor ő baja, de azért én ezt a kérdést megmutatnám neki a válaszokkal együtt.
2021. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!