Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
 141/184 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan értelmes a csaj, ahogy a kérdező leírja, akkor de, simán hozzá fog menni:D
2021. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/184 A kérdező kommentje:

Azért ez vicces hogy én vagyok a szarfszú és nem kellenék semmilyen értelmes nőnek szerintetek amikor csak igazságosabban szeretnék osztozni.

Nagyon gavallérok vagytok ha másnak a pénzéről van szó. A válóperen a saját kontójukra már nem ilyen nagyvonalúak a nők. Akkor az utolsó forint is kell ami törvény szerint jár, mindegy mennyire igazságos a valóságban.

2021. okt. 7. 20:47
 143/184 anonim ***** válasza:
100%

#142 Nálunk a férjem járt jobban a válással és nem dőltem kardomba. Elfogadtam, hogy a házasság alatt szerzett vagyon az fele-fele, pedig én beleforgattam az örökségemet.

De itt nem erről van szó. Itt arról van szó, hogy ha a nő keres 200-at, te 400-at, de abból fizeted a hiteledet, akkor mindketten beadtok 100-at vagy 150-et a közösbe, neki sosem lesz pénze arra, hogy saját lakásra gyűjtsön. Ostoba lesz, ha gyereket vállal veled, ugyanis a gyerekkel mehet az utcára, vagy lemondhat róla, de arra a legtöbb nő képtelen.

2021. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/184 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem. Ederetileg te egyáltalán nem igazságosan akartál osztozni, csak azóta szépíted, mióta felhívtuk rá a figyelmed, hogy amit te szeretnél, az éppúgy nem igazságos:D
2021. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/184 A kérdező kommentje:

143, de arról nem én tehetek hogy ennyit keres. Felőlem lehet milliomos is és egy kanyit nem kérek tőle. Én csak annyit szeretnék h hagyjanak nyugodtan gyűjtögetni.

Ha 200at keres amúgy sem gyűjtene össze soha lakásra és soha nem tudna egy magas törlesztőt fizetni. Amíg együtt vagyunk, addig én saját erőmből teremtek neki lakhatást. Ezt nem veszed figyelembe?

2021. okt. 7. 20:57
 146/184 A kérdező kommentje:
144 De de. 🙂 Igazságosan akartam osztozni, mert az hogy elveszik azt amit magamnak teremtek az igazságtalan.
2021. okt. 7. 20:59
 147/184 anonim ***** válasza:
100%
#145 De valakivel közösen gyűjthetne lakásra. Olyannal,aki méltányolja is, ha gyereket vállal vele. Neked nem való házasság, ennyi a sztori. Legalábbis vagyonközösség nem, az pedig a házasság lényege. Ha buta, mint a tök, akkor aláír neked valamit, aztán ha megcsalod és ezen felháborodik, akkor sem lesz hova mennie. Nem is értem, miért akarod őt elvenni?
2021. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/184 anonim ***** válasza:
100%

#144: Csakhogy te azt a közs pénzből fizeted. Értsd már meg. Úgy akarsz házasodni, hogy nem közös lakást akarsz? Szerinte ki megy ebbe bele? Ki az a hülye aki 10-20 évig úgy fizet hitelt, hogy semmilye sem lesz? Mert hiába magyarázod itt, az a házastársi közös vagyonból lesz fizetve. Mit szólnál, ha a leendő nejed is elkezdene magának gyűjtögetni saját lakásra? Ez is kerüljön bele abba a szerződésbe. Ne csak te tudd kimenteni a pénzed a közösből, hanem a nejed is. te még mindig nem érted, mi ezzel a gond.

AZ a gond, hogy a csaj minden pénze közös, te meg a sajátodból félreteszel magadnak hitelt fizetni.

SZóval, ha a te hiteled 100 ezer / hó, akkor kerüljön bele az a szerződésbe, hogy a feleség is ennyit félretesz magának, ami az ő különvagyona marad.

2021. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/184 A kérdező kommentje:

147, Nekem nem fontos a házasság. Ő akarja h elvegyem. A nőknek fontos ez általában.

Amúgy a megcsalás mióta jogosít fel bármire? Tudtommal nem erkölcsi alapon osztogatják a tulajdonjogot.

Nők olyan kifacsart világban tudnak gondolkodni.

Ha tegyük fel egy bunkó gyökér vagyok és csak úgy a semmiből megcsalom az asszonyt, akkor jogos kéne legyen hogy egyébként hosszú évek munkáját lenyúlja tőlem?

2021. okt. 7. 21:14
 150/184 A kérdező kommentje:
Csaljon meg ő is akkor inkább aztán mindenkinek járjon az amiért megdolgozott.
2021. okt. 7. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!