Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/184 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértelek, főleg, ha a barátnőd tényleg elszórja a pénzt.

Ülj le vele, mondd el neki, hogy ha komolyra szeretné fordítani ezt a kapcsolatot, akkor ő is kezdjen el tenni érte, mert neked az nem pálya, hogy egyedül fizeted az önerőt is meg a hitelt is, de a lakás meg a kettőtök nevén van. Ha nem akarja, akkor szerződés. De ha arról van szó, hogy hogy te akkor sem akarsz közöset, ha fizetne ő is, akkor kerek-perec meg kell mondani, hogy dönthessen, akarja a kapcsolatot így vagy sem.

A külön kassza hosszútávon nem tudom hogy tud működni, ha gyerek lesz, hogy fogjátok megoldani? A gyes 22000 ft...

Az ő szemszögéből én ebbe nem mennék bele, nincs biztonság egy ilyen kapcsolatban. Ha nem tervezel vele komolyan, ne húzd tovább az idejét.

2021. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/184 anonim ***** válasza:
91%

"Ha valami közbe jön és fizet bele, azt nyilván írnám és megadom neki."


De nem értedhogy nem tudod neki visszaadni? Közös vagyon van. Ez csak annyit jelent, hogy a bal zsebedből a jobba teszed a pénzt.

És joggal merül fel a feleségben, hogy ennyi erővel közös lakás hitelét is törleszthetnétek.


Nem kéne neked házasodni, se együttélni senkivel. Vedd meg a lakást, fizesd ki a törlesztést, aztán majd 50 évesen házasodj.

2021. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/184 A kérdező kommentje:

71 Ha gyerek van és gyesen van akkor nyilván eltartom ahogy tudom, de akkor is én fizetek mindent, miért kéne osztozkodnom?


72 Leírták h lehet szerződést kötni.

2021. okt. 7. 17:14
 74/184 anonim ***** válasza:
92%

#71 vagyok

Ne osztozkodj, ha nem akarsz, de akkor beszéld ezt meg a barátnőddel, hogy tudja, mire számítson. Ezt a beszélgetést már akkor meg kellett volna ejteni, amikor elkezdtél gyűjteni az önerőre. Nem 7 év után simliskedni meg a gyakorin kérdezősködni. Ez így nagyon nem igazságos a részedről.

2021. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/184 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, aki szül, annak tönkremegy a karrierje. Ahhoz, hogy működjön, fél ev gyes neki, fel ev gyes neked, egy év után bölcsibe mehet napi 9-10 órára, de mar most szólok, hogy a munkaidőtök harmadát táppénzen kell tölteni vele így is, plusz nyári 10 hetes szünet, ő még táborba se mehet 7 éves koráig, minden munkakihagyás fele is téged illet. Hogy fogsz így dolgozni? Simán kirúgnak és felvesznek más pasit helyetted, miből fogsz törleszteni?
2021. okt. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/184 anonim ***** válasza:
18%
#74 mi nem igazságos? az élettársadnak egy fillérrel sem tartozol a megtakarításaidból.
2021. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/184 A kérdező kommentje:
75, Anyukám ebben szerintem segítene.
2021. okt. 7. 17:28
 78/184 anonim ***** válasza:
93%

"de akkor is én fizetek mindent, miért kéne osztozkodnom?"


Azért, mert e TE gyerekedet neveli. Maradj otthon te, ő meg gyűjtögeti magának a lóvét. Megfelel?

2021. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/184 anonim ***** válasza:
27%
#78 Adnál az exednek váláskor húsz millát, mert a te gyereked neveli? Mert gyakorlatilag ezt várod.
2021. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/184 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, úgy gondoltad hogy majd a nejed meg az anyád neveli fel a gyerekeidet? Nem vagy tisztában azzal, hogy havi egy hetet, de gyakran kettőt is, hiányzik a gyerek. Ebből mennyit szansz anyadnak, neki is max 28-30 nap szabija van. Miből gondolod, hogy minden szabadsagat nektek akarja bealdozni?
2021. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!