Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/184 A kérdező kommentje:
23 Köszönöm a hasznos választ.
2021. okt. 7. 16:01
 32/184 anonim ***** válasza:
75%

"Ha házasodtok, az az alapértelmezett, hogy minden fele-fele lesz annak, amit a házasság alatt megkerestetek (tehát ami nem örökség vagy ajándék például). De az életközösség nem a házasság időpontjától lesz érvényes, hanem mióta együtt vagytok, vagyis egészen odáig visszamenőleg MINDEN feleződik."

#7-es vagyok, nekem ügyvéd mondta néhány hónapja, hogy a házasság előtt szerzett vagyon, az különvagyon és kész, viszont ha eladod házasként, akkor fele-fele részesültök belőle. Akkor mégsem?

2021. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/184 anonim ***** válasza:
100%

29: csak amit kifizetett a lakásból önerőként a házasság előtt, az az ő tulajdona.

A házasság alatt fizetett törlesztőből keletkezett ingatlantulajdonrész már 50-50.

2021. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/184 anonim ***** válasza:
16%

így is egy csomót küszködtem mire összespóroltam egy kis pénzt


a kis kuporgatott pénzemből


Te valami nagyon rossz munkát végezhetsz, kevés pénzért, ha ennyire küzködsz az életben😔 Én nagyon sajnállak ezért.

Ne házasodj meg! A nő majd keres magának olyat férjet, akinek könnyebb az élete.

2021. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/184 A kérdező kommentje:
34, Hát nagyon nem. Magyar viszonylatban örülhetnek hogy tudok félretenni valamennyit havonta. Sok embernek erre sincs lehetősége.
2021. okt. 7. 16:07
 36/184 anonim ***** válasza:
98%

" Tehát ha megveszed a lakást és utána házasodtok össze, akkor válás esetén asszonyka mehet, amerre lát, semmi köze nem lesz a te lakásodhoz."


Azért ez nem ilyen egyszerű, mert a törlesztést a közös vagyonból fizetik.

És ha szerződést írsz, akkor a feleség joggal veti fel, hogy ha te havi 1-2 százezret kiveszel a közös vagyonból a saját lakásodra, akkor ő minek tolja bele az egész fizetését a közösbe. Érted ugye?


Nem kötelező házasodni. Fontold meg.

2021. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/184 anonim ***** válasza:
30%

32

A házasság előtt szerzett az igen, de ha együtt vagytok, a kapcsolatotok jogilag onnantól számít, nem a házasságtól.

2021. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/184 A kérdező kommentje:

36 Sosem volt elvárás részemről, hogy tolja bele a teljes fizetését a közösbe. Nem szólok bele mire költ, de általában elszórakozza a pénzét vagy ruhákat vesz belőle vagy kütyüket.

Annyi h próbálom nagyjából egyensúlyba tartani ki mennyit költ. Ha elmegy bevásárolni ebédet és dolgozom, akkor megkérdezem mennyit költött és átutalom neki a felét, ha én megyek el tőle nem szoktam kérni, esetleg azt mondom hogy a kövi a tied, de mostmár sokszor magától odaadja a felét ha épp nem költötte el az összes pénzét valami hülyeségre.

2021. okt. 7. 16:13
 39/184 anonim ***** válasza:
10%

35!

Akinek megvan a havi 6-700ezer nettó, ők nem remegnek így azért az önerőért. Szemmel láthatóan te ennek a közelében sem vagy. Nagyon sajnálom ezt 😔

Nem baj! Hagyad ezt a lányt! Majd keress valamit, akinek jobban megy a szekér és hajlandó vele megosztani a pénzét.

2021. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/184 A kérdező kommentje:
39 Nézd már meg a medián bért ma itthon. Te Ausztriába képzeled magad.
2021. okt. 7. 16:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!