Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/184 anonim ***** válasza:
94%
#18 Ebben az esetben ne házasodj vagy ne vállalj gyereket. Az is megoldás, ha tiéd a lakás és küzdesz a gyerekért, és akkor te neveled. Tudok ilyet is,megtörténhet. Az már nem tetszene, mi?
2021. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/184 anonim ***** válasza:
92%
18: büdös gyökér troll vagy. A nőnek aztán marha könnyű, csak megszül és bottal ütheti a "kani" nyomát, aki tíz fillért sajnál az elhagyott gyerekétől... :-)
2021. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/184 anonim ***** válasza:
100%

Hú, úgy látom nagyon nem megy...


Szóval:

Ha házasodtok, az az alapértelmezett, hogy minden fele-fele lesz annak, amit a házasság alatt megkerestetek (tehát ami nem örökség vagy ajándék például). De az életközösség nem a házasság időpontjától lesz érvényes, hanem mióta együtt vagytok, vagyis egészen odáig visszamenőleg MINDEN feleződik.


Kivéve, ha írtok vagyonszerződést. Ezzel is ugyanaz a helyzet, visszamenőleg is érvényes és onnantól folyamatosan. Ebbe majdnem azt írtok, amit akartok, ha van jogi alapja. Például írhatjátok azt, hogy az a te tulajdonod, ami a te neveden van. Nálunk például így volt, ha közös ingatlant akartunk, az közös néven volt, ha közös vagyont akartunk, az is. De ha bármit vettünk a saját nevünkre, az a miénk volt automatikusan és a saját számlánkra utalt fizetéssel is ugyanez volt a helyzet. Gyakorlatilag lemondtunk előre arról, hogy igényt tartsunk bármiben való részesedésünkre, ami nem köthető a mi nevünkhöz (tulajdonunkhoz, számlánkhoz, cégünkhöz). De lehet más verziót is kitalálni, például tételesen belefoglalni, hogy az a ház a tiéd lesz és erről úgymond ő lemond a későbbiekben. Nekem párom adott a vásárolt lakásomba, de az adott összeget papíroztuk le, amivel tarzozom, ha válunk, nem pedig tulajdoni részként jelenik majd meg az az összeg. Így maradhatok 1/1 tulajdonos, legfeljebb adósságom keletkezik, ha válunk. Keress egy ügyvédet, majd ő tájékoztat megfelelően.


Az élettársi kapcsolatról pedig annyit, hogy minden különvagyon ugyan, DE a másik igényt formálhat arra, hogy megállapítsanak a te vagyonodban részesedést neki. Például ha lenne egy gyereketek amit ő nevel és gyesen van, akkor minden, amit te megkeresel ezidő alatt, részben (félig) őt is megilleti, ha ezt kéri a bíróságon, hiszen azzal, hogy otthon maradt a gyerekkel, hozzájárult ahhoz, hogy te el tudj menni dolgozni és elő tudd teremteni a pénzt. És ha például te félreteszel a saját fizetésedből házra, miközben ő etet téged a sajátnából, emiatt annyival kevesebbet kell költened ilyesmire (és annál többet tudsz félretenni) pontosan ugyanez a helyzet. És ez már jelenleg is aktuális, tehát ha most szétmentek és szól, hogy ez így nem kóser, hogy neki semmi nem jár, pedig a háztartást ő vezette és esetleg még a kaja is az ő zsebéből ment, a megtakarításod már nem csak a te megtakarításod lesz.


Épp ezért érdemes vagyonszerződést kötni akkor is mihamarabb, ha csak együtt éldegéltek, mert érhet meglepetés, ha szétmentek. Sokan hiszik azt, hogy az élettársuk nem kap semmit, de ez ebben a formában nem igaz. Ha igényli, kaphat bizony.



Egyébként ekkora pénzösszegekkel tényleg elmennék ügyvédhez, nem tróger fórumokon, jogilag ostoba emberek által osztogatott nonszensz tanácsokat olvasgatnék. Kb az eddigi hozzászólások 80%-a egy nevetséges fszság.


Én voltam ebben benne, nagyon sok ilyen eset volt a baráti - rokoni körben, beleértve a szüleimet is és kértem jogi tájékoztatást a házasságom előtt. Javaslom neked is, ha valamivel nem éri meg spórolni, az ez.

2021. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/184 anonim ***** válasza:
77%

#14

Az élettársi kapcsolat önmagában nem jogosít arra, hogy a másik tulajdonát elvidd. Nincs időkorlát.

Pl. halálozás esetén van olyan, hogy ha legalább x évig együtt éltek, akkor kap özvegyi nyugdíjat az élettárs is.

2021. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/184 A kérdező kommentje:
20, Ez nekem nem lenne probléma. Néztem kalkulátorokokat és tudnám egyedül fizetni.
2021. okt. 7. 15:57
 26/184 anonim ***** válasza:
86%
Ne házasodj meg! Sok embernek nem való ez, úgy látszik neked sem.
2021. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/184 anonim ***** válasza:
97%

"A nőknek nagyon könnyű. Elmegy szülni és bármi lesz neki meg van oldva az élete."


Tényleg nem kellene házasságon gondolkoznod...

2021. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/184 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze vagyonszerződésnél a későbbi hitelek is azé, aki felvette. Nincs közösködés ebben sem.
2021. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/184 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy ez megfordult az én fejemben is már. Nálunk a férjem vett lakást, rá fél évre ismerkedtünk meg, ott élünk, 2 év múlva házasodtunk.

Ennek 7 éve. Havi 70 000 a törlesztő, ő 15000el keres többet nálam, tehát bevételünk kb azonos, ha hozzáadom a cafeteriám, ami neki nincs, akkor tényleg szinte ugyanott vagyunk.

Ilyenkor váláskor mi van? Mármint közös kasszán vagyunk és nyilván az én zsebemből is megy a törlesztő. Nem válunk hálisten, de néha elgondolkodom, hogy ilyenkor mi van.

2021. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/184 anonim ***** válasza:
17%

Van ismerősöm aki a pasiaiból él. Soha nem kötött házasságot eggyel sem, mégis szépen letudja húzni a pasikat. Saját bevallása szerint jogilag nézve, ha házasság nélkül kap egy gyűrűt az 100%-ban az övé. Ha házasság után kap annak értékében csak 50% az övé.


Azért bírom amikor a hapsik itt összecsinálják magukat, hogy jajj esküvő, viszik az életem! Kis naívok arra nem gondolnak, hogy egyáltalán utána nézzenek a jogaiknak, mert esküvő nélkül is lazán lehet egy pasit kopasztani.

2021. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!