Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/184 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos mar 7 eve egyutt vagy vele es ha elveszed, akkor egy ev mulva mar 8 evnek fog szamitodni az eletkozosseg. Tudom mert most valtam, nem az eskuvo datumat kwllett veirni hanem hogy mikortol eltunk egyutt.
2021. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/184 anonim ***** válasza:
98%

"És beleírhatok olyasmit ami nem is az enyém csak szeretném megvenni?"

Nem. Viszont házassági vagyonjogi szerződés bármikor köthető, szóval ha a megtakarításaidból veszel egy ingatlant házasként, de nem akarod, hogy közös vagyonnak minősüljön és válásnál a fele elszálljon, azt is le tudjátok papírozni.

2021. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/184 anonim ***** válasza:
100%
Jajj... egy ügyvédhez lusta vagy elmenni, de kecót akarsz venni,? Hogyan?!
2021. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/184 anonim ***** válasza:
95%

10.-re.


De valami időtartam csak van? Az durva lenne, ha 2 hét után a csaj kérné a kocsimat.

2021. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/184 anonim ***** válasza:
44%

"(Mondjuk a magánvéleményem, hogy együtt élni se szeretnék olyannal akitől tartanom kell hogy kiforgat a vagyonomból, nem hogy még házasodni... Gondold át jobban, hogy akarod-e egyáltalán.)"

Az a baj, hogy 20 évre előre semmit nem lehet tudni. Sem magadról, sem a másikról.

2021. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/184 anonim ***** válasza:
77%

#9 "Mert akihez hozzámész azzal elvileg örökre tervezel, vagy nem?"

Bárki, akiben minimális józanság van, az kalkulál azzal, hogy a házasságok több, mint fele válással végződik, és nem ringatja magát rózsaszín álmokba, hogy az övé biztosan örökké tart. Akár férfi, akár nő.

2021. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/184 anonim ***** válasza:
19%
Irónia nélkül, jó ez az oldal, ma azt is megtanultam, nehogy beköltöztessen az ember maga mellé valami nőt, mert már akkor megszívhatja keményen.
2021. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/184 A kérdező kommentje:

9 Ember tervez, isten végez. Nézz már szét mennyi válás van. Komolyan rakjam fel az életem egy fej vagy írásra és ha nem jön be, akkor lehúzhatom magam és mindent amiért addig dolgoztam?

Nem tudom vele mi lenne.... Nem tudok két lakást venni, így is egy csomót küszködtem mire összespóroltam egy kis pénzt.

A nőknek nagyon könnyű. Elmegy szülni és bármi lesz neki meg van oldva az élete. Ha megveszem a kis kuporgatott pénzemből akkor neki már mindig lesz lakás a segge alatt.

Olyat is ismerek aki a közös lakásban él az új kanijával és vígan elvannak a két fizetésből, nyomorult és ex férje meg fizeti így is a gyerektartást és az albérletet és két állásban dolgozik.

Nagyon szomorú férfi sorsok vannak, nem akarok egyszerűen idejutni. Fosok tőle igen.

2021. okt. 7. 15:53
 19/184 anonim ***** válasza:
2%

17.-re.


+1!


Én is így vagyok, nem hozok haza kóbor macskát.

2021. okt. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/184 anonim ***** válasza:
100%

Házassági szerződést kell kötni. De akkor úgy, hogy a hitel is a tiéd, ugyanis a házasság alatt felvett hitelben a házastárs automatikusan adóstárssá válik.


Ezentúl ebben az esetben teljes külön kassza működik.

2021. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!