Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/184 anonim ***** válasza:
98%

"Sosem volt elvárás részemről, hogy tolja bele a teljes fizetését a közösbe."


Ugye tudod, hogy szerződés nélkül alapvetően minden vagyon közös? Tehát nem kell "tolnia" bele, elég ha megkeresi, és máris közös a pénz.

2021. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/184 anonim ***** válasza:
100%

"Nézzünk egy példát! Judit öt éve él együtt a párjával, aki az ő lakásába költözött, de hozzájárult annak felújításához, és beköltözése óta együtt fizetik a hiteltörlesztést is. Született egy kislányuk, akivel az édesanya két évig otthon maradt, ezalatt a párja volt a családfenntartó. Miután visszament dolgozni, a kolléganői figyelmeztették, hogy nem ártana tisztázni a vagyoni viszonyaikat, nehogy elbukja a lakását, ha véget érne a kapcsolatuk. Bár erről szó sincs, éppen nagyobb lakást szeretnének vásárolni közösen. Juditnak nincs miért aggódnia, bátran belevághatnak, hiszen az élettársi viszony megkezdése előtt vásárolta a lakást, így az mindörökre a különvagyona marad, semennyi év után nem válik közössé az élettársi kapcsolat fennállása alatt.


Amennyiben eladják, és ketten együtt új ingatlant vesznek, az adásvételi szerződésben érdemes rögzíteni, hogy az új tulajdonba hány százalékban vitte bele a különvagyonát. Ha valaha mégis szétköltöznének a közösen fizetett hitel miatt csak megfelelő számításokkal lenne meghatározható, hogy mennyit kellene fizetnie a párjának, hogy a lakást elhagyja. Abban viszont igaza van a kolléganőknek, hogy érdemes erről még időben megegyezniük, pl. egy kettejük közötti élettársi vagyonjogi szerződés megfogalmazásával."


Magyarul: nem lesz a külön ingatlan közös, DE megállapíthatnak egy költséget, amire te igényt tarthatsz az adott ingatlan megszerzése kapcsán. Így lehet az, hogy annak is igaza van, aki szerint a házasság előtt szerzett vagyon különvagyon és annak is, aki szerint ennek ellenére igényt tarthat a pár másik tagja arra, hogy megadott összeget hajtson be a volt párján, akinek a tulajdona megszerzéséhez valamilyen formában hozzájárult. Tehát nem tulajdoni hányad keletkezik az adott lakásban, hanem adósság (amit terhelhetnek persze a lakásra is, de itt összegekről van szó továbbra is).


[link]

2021. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/184 anonim ***** válasza:
14%
Ezt már buktad és tudod miért? Mert már eletkozossegben vagytok. Ha megtudja hogy van onerőd lakasra és nem akarod vele megosztani, elhagy es mar perelhet az onerodre is. Inkabb szakits vele, az a legtisztabb.
2021. okt. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/184 anonim ***** válasza:
91%

"A nőknek nagyon könnyű. Elmegy szülni és bármi lesz neki meg van oldva az élete. "


Jó nagy tévedésben vagy.

2021. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/184 anonim ***** válasza:
20%

40!

Nem. A tesómnak simán megvan ennyi, fullstack programozo es a bme-n diplomázott. Imadja a munkáját. Az ő szájából sose hallom, ezt hogy "küszķöni" "nehezen kupogatni". Te nem tartasz itt. Semmi baj.

De akkor is hagyjad ezt a lányt! Neked a pénz kedvesebb, mint ez a lány. Ami érhető valahol, hisz te nem annyira eleresztve anyagilag és kevés pénzért dolgozol.

2021. okt. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/184 anonim ***** válasza:
95%
#45 ha ilyen egyszerű egy lakás árát előrántani, akkor nem gondolod, hogy a lánynak is illene beszállnia hasonló nagyságrendű pénzösszeggel?
2021. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/184 A kérdező kommentje:
45 Mondom nézd meg a medián bért. 330 ezer bruttó. 🙂 Én is ismerek olyat aki milliókat keres. Gratulálok neki. Én nem élek tőle jobban.
2021. okt. 7. 16:25
 48/184 anonim ***** válasza:
76%

46!

Én nem mondtam, h a lánynak nem kéne beszállni.

2021. okt. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/184 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ha ilyen szar embernek nézed a barátnődet, cuccolj haza anyádékhoz és vedd meg azt a nyomorult lakást. És erre még elvettél az életéből 7 évet, gratulálok pasztmek...
2021. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/184 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek megvan a havi 6-700ezer nettó, ők nem remegnek így azért az önerőért. Szemmel láthatóan te ennek a közelében sem vagy. Nagyon sajnálom ezt"

25-30 millió forint, az ennyi nettó mellett is sok év megtakarítása. Épeszű ember nem nyeli be könnyen, ha csak úgy elvész.

2021. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!