Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudok lakást venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok lakást venni magamnak házasság közben?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk a bnőmmel 7 éve és nagyon mondja már h ideje lenne hivatalossá tenni, de én félek ettől egy kicsit.

Gyűjtögettem magamnak a pénzt és meglenne talán egy önerőre.

Tudnék venni 30-35 millió körül magamnak egy lakást és törlesztőjét is tudnám állni egyedül, de nem akarom hogy ebből barátnőm bármit is kapjon.

Nem azért mert annyira irigy vagyok, hanem azért mert egyszerűen tömegesen látom a példákat válásokra és kisemmizett férfiakra akik 40-50 évesen kell újra kezdjék az egzisztencia felépítését és nem tudnak hova menni csak albérletbe. Egyszerűen félek.

Konkrét példa amit tudok, hogy lakás használati jogát odaítélte a bíróság a nőnek és a gyereknek és az ezért járó kárpótlás meg a gyerektartás összege kb azonos lett volna. Tehát abban egyeztek meg hogy mivel csak oda-vissza utalgatnák a pénzt ezért a pasinak nem kell gyerektartás fizetnie, de mehet albérletbe 40 felett!

Szeretnék magamnak megtartani amit én szerzek meg. Nem akarok kiszolgáltatott lenni egy nőnek sem.

Lehetséges ez?


2021. okt. 7. 15:29
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/184 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl édesanyám ajándékozott 20 milliót, amit ő örökölt a nagymamámtól. Szóval mondhatni, könnyen jött pénz volt. Ennek ellenére elmentem vele ügyvédhez és átbeszéltük, mert már volt párom, írtunk is szerződést az ajándékozásról stb.


Én is szoftverfejlesztésben dolgozom, a második (közös) otthonunkra gyűjtünk a párommal épp.


Attól, hogy jól keresek és attól, hogy örököltem, nem kell pénzügyileg egy seggnek lennem. A közös ingatlannal kapcsolatban is igénybe fogunk venni jogi segítséget, mert sok kérdést felvet még annak ellenére is, hogy azt mindketten egyértelműen közösnek szánjuk és egy percig nem szeretnénk többet kérni belőle, mint a fele. De például öröklés szempontjából nagyon nem mindegy, mi a helyzet. Be ia b*szna például, ha lenne valami a párommal és az anyósommal kellene osztozni egy ingatlanon.

2021. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/184 anonim ***** válasza:
85%

"Mert már eletkozossegben vagytok. Ha megtudja hogy van onerőd lakasra és nem akarod vele megosztani, elhagy es mar perelhet az onerodre is."

Jelenleg biztosan nem. Élettársként önálló vagyonszerzők vagytok, és kész. Ha van x millád, az a tied, az élettársad nem perelhet érte.

2021. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/184 anonim ***** válasza:
3%

58!

A kérdezőnek nincs 30 millája 🤣🤣🤣

2021. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/184 anonim ***** válasza:
100%
#59 Nyilván nem. De gondolj bele, mit javasolnál, ha a fiad lenne a kérdező helyében. Nyilván ugyanúgy arra törekednél, hogy elkerülje a kiszolgáltatottságot, ne legyen kihasználva vagy tönkretéve, ugyanúgy, mint ha lányod lenne.
2021. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/184 anonim ***** válasza:
100%
#29: Ilyenkor az van, hogy amit a házasság alatt befizettetek, annak a fele jár neked.
2021. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/184 anonim ***** válasza:
100%
66: a fiam ne vegyen el eltartott lányát, de ne is kuporgasson meg spekuláljon, ha a menyem meg a gyedből vegetál. Ugyanis tőlünk sem ezt látná.
2021. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/184 anonim ***** válasza:
66%
56: már vannak ilyen robotcsajok, csak fizesd is ki.
2021. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/184 anonim ***** válasza:
100%
Az jön le, hogy éppen elég sz.rul keresel ahhoz, hogy ha bármi kis dolog adódik, a feleséged pénze is belemenjen a hiteledbe. Főleg, ha gyerek is lesz, akármi, mert csak kicentizve tudod fizetni a hitelt.
2021. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/184 A kérdező kommentje:

69 Miért mindenkit az érdekel hogy mennyit keresek pontosan? 400 nettó körül keresek. Kb 100 körül lenne a hitel törlesztője.

Ha valami közbe jön és fizet bele, azt nyilván írnám és megadom neki.

Rosszul is érezném magam, ha nem.

2021. okt. 7. 16:57
 70/184 anonim ***** válasza:
0%

Miért akarja hivatalossá tenni? Mi értelme van a hivatalossá tételnek?

Jézust se fogadták el hivatalosan mint egységtanítót, még is mennyi mindent elért három év alatt.

2021. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!