Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit szólnátok, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok, ha a párotok kitalálná, hogy mostantól nem főz?

Figyelt kérdés
Azt mondja elege van a főzésből, iratkozz be valahova menüre (amúgy megtehetnéd, idő és pénz is van rá). Mindketten dolgoztok, ő korán hazaér, ő megy a gyerekekért, takarít, mos, te későn érsz haza, mosogatsz a főzés után, foglalkozol a gyerekekkel, amíg ő edzeni jár 2 naponta, mindig te fürdetsz és te altatsz, addíg a párod pihen. Hétvégén főzne, de hétköznap nem szeretne.
2017. jún. 11. 20:09
 71/93 anonim ***** válasza:
31%

Hát nem egy családi kirándulás, ja. De sajnos az életben meg kell csinálni mindenfélét. A takarítás sem az, meg vasalás sem, meg semmi. Csak akkor azzal az erővel lehetne takarítónő, kertész, szakács, vagy étterem rendelés nap szinten. Csak ha valakinek nem a top10-es a fizuja akkor meg pisloghat hó végén hogy hova lett a pénz.

Sok dolog van amit nem jó szántunkból teszünk, de együtt megoldjuk. Én ismerek olyan anyukát akiről tudom hogy már a kicsi is segítget otthon, és tökre élvezi :) adogatja anyukán a tiszta ruhát a szárítóról, vagy a zöldségeket a konyhában stb... nem egy családi kirándulás de igyekeznek jól eltölteni az időt.

2017. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
60%

Húha...Mit kapok én most ezért.

Szakácsnő akartam lenni, de az Élet más irányba vitt.

Imádok főzni, a 7 éves lányom kicsi korától kezdve körülöttem sertepertél, simán elmondja hogy készül pl. a húsleves.

Azon gondolkodtam, kössem fel magam most a cseresznyefára amiért épp vacsorát csinálok?Párom este 3/4 10 körül ér haza, tudom, hogy jól fog esni neki a gyümölcsleves, petrezselymes krumpli, rántott hús (lehet nevetni a husin), salátával.

Lételemem a konyha, a főzés, 16 éve főzök.Nem a gyerektől veszem el az időt, hisz számtalan étel van, ami főlött nem kell állni.(most amúgyis az apjánál van, aki szintúgy főz, elég jól)

Nem dolgozom 3 hete, de míg dolgoztam, akkor is főztem este, bár tény, hogy az időigényesebb kajákat pihenőnapokra hagytam.Most itthon vagyok 0-24-ben.

A konyha, belül a ház az én "feladatom", a hatalmas udvar a páromé.

Anyagilag megtehetnénk ezt a rendelősdi dolgot, de baromi jó érzés azt látni, hogy szeretik amit én készítek.

Nekem mindegy, hogy főz valaki vagy sem, mindenki azt csinál amit akar.

Csak azt nem tudom, hogy aki nem hajlandó főzni, vele mi lett volna 100 éve?A család éhen halt volna?

Nekem nem fáradtság a főzés, hanem öröm.

És nem 100 éves vagyok, csak 32.És se nem elhízott, se nem igénytelen, sőt, azt sem hiszik el rólam, hogy már szültem.

Kérdező, ha nektek ez így jó, ti dolgotok.

Aki meg a kajarendelést írta, nem minden munkahelyen van erre lehetőség, és bármilyen hihetetlen, de nem mindenki a fővárosban él.

2017. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
72%

"Nekem nem fáradtság a főzés, hanem öröm."

Itt a lényeg. NEKED öröm, de másnak lehet nyűg. Ugye milyen fura, hogy nem csak egyféle ember létezik?

A másik meg hagyjuk már mi lett volna 100 éve. Ki a frászt érdekel? Most most van. Akkor már miért nem azt nézzük, hogy mi lett volna 10 000 éve? Simán éhen halnánk mert megnézném, hány férfi tudna ma mamutra vadászni. Ugyan ilyen baromság ez a bezzeg régenezés is.

2017. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
27%

Annyira jellemző ez erre az oldalra. Le mertem írni hogy a főzés nem cselédség, meg mindent meg lehet osztani, erre jött a női osztag és le lettem pontozva nullára. Ezen mit lehet, úgy őszintén? Főleg hogy még sértő sem voltam :D

Nem baj legalább aki leírta hogy a konyha közelébe nem megy mert ő bizony nő, és ez bizony a 21 század azt jól felpontozták, mert az dicsőség :D

Utolsó hamarosan te is be állsz a sorba majd meglátod. :D Kíváncsi lennék ilyenkor mi játszódkik le a fejekben, de komolyan.

Én mosogatni utálok, de ha valai azt mondja nekem hogy ő meg szeret akkor az nem vált ki belőlem semmi ilyesmit...

2017. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
24%
20:16 Honnan tudod, hogy a nők pontoztak le? Kicsit nevetséges, amiket írkálsz
2017. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
67%

Hát nem tudom...most ha én nőként leírom a tényt hogy szívesen főzök, amiből persze a párom is eszik (aki férfi) az miért váltana ki dühöt egy férfiből?

De ja tök nevetséges vagyok. Megyek is és lepontozom a fenébe azokat a férfiakat akik szoktak ajándékot venni a barátnőjüknek..micsoda prosztóság már....

2017. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
94%

63-as vagyok.

Én egy szóval sem írtam azt, hogy lenézendő az, aki főz, avagy a gyerekétől veszi el az időt. Ez már a mondataim kiforgatása. Én azt mondtam, hogy jobban szeretek a családommal lenni ahelyett, hogy a konyhában álljak esténként, munka után. Nem tudom ebből hogyan következik az, hogy lenézendő, ha bárki máshogy gondolja, avagy szívesen főz, mert neki ez kellemes időtöltés. Nem vagyunk egyformák, valaki a csoki fagyit szereti, valaki a citromot. Valaki strandoldni imád és gyűlöli a telet, valaki síelni szeret és úgyérzi szét aszalódik nyáron a napon. Én csak azt mondom, hogy legyen mindenkinek szíve joga, valamint a családjának szíve joga eldönteni, hogy ki hogyan szeretné ilyen szempontból alakítani az életét és tök fölösleges ezen itt vitatkozni, mert a feketéből és a fehérből sosem lesz citromsárga.


"Csak azt nem tudom, hogy aki nem hajlandó főzni, vele mi lett volna 100 éve? A család éhen halt volna?"

Első körben azt gondolom, hogy hatalmas különbség van aközött, hogy nem hajlandó és aközött, hogy hétköznap esténként nem szeretne. Én pl. nagyon szívesen főzök a családom számára hétvégén bármit. Hétköznap rendeljük a meleg ebédet, nem gondolom, hogy ez olyan ördögtől való lenne. Én Pest megyei vagyok ugyan, de nem fővárosi, a cégünk környékén 4-5 cég közül lehet választani. Magyarország déli részén található kisvárosban is lehet választani legalább 3 közül ezt biztosan tudom, mivel ott is éltem elég sokáig, de menüzős hely is rengeteg van (akár házhoz szállítással is), ahova be lehet ülni, 5 perc múlva előtted van a leves, majd amint letetted a kanalat jön a második. Nem kell szeretni és ezt választani az otthoni főzés helyett nyilván, de szerintem Magyarországon ez ma már a legeldugottabb falvakat leszámítva nem gond.

A kérdésedre válaszolva valószínű sokkal szívesebben éltem volna minden tekintetben 100 évvel ezelőtt, amikor a nők dolga igenis kimerült a háztartásban és a gyerekek nevelésében. Nem, nem halt volna éhen a családom, ahogy a jelen korban sem haltak éhen, amíg itthon voltam a gyerekkel és főállású anya voltam, valamint hétvégén sem!

2017. jún. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
18%

Akkor a 36%-os pontozásom örömére leírom amit gondolok, pedig nem akartam, azt hiszem normálisan válaszoltam.

A nők szégyene az a fajta lustaság amit itt egyesek a főzésről regélnek.És pont.

Hogy egy nő nem szeretne ily módon is örömet szerezni a családjának, ez nagyon nagy szégyen.

Érdekes, aki írta a dugást a főzés helyett...Köszönöm, nekünk még így is tökéletes a nemi életünk, hogy szégyenszemre főzni merek.

Biztos, hogy nők pontozgatnak le, mert egyetlen férfinek nincs ellenére a házi koszt, sőt!

2017. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
77%

"A nők szégyene az a fajta lustaság amit itt egyesek a főzésről regélnek."

Miért? Miért a nőké? A férfiaknak talán nincs keze, hogy megfogja a fakanalat? Vagy szerinted egy nőnek nem esik jól, ha egy finom vacsira ér haza?

Én leszarom ki főz, meg ki nem. Nekem ettől a kötelesség dologtól durran el az agyam. NEM kötelessége egy nőnek főzni. Legalábbis semmivel sem jobban, mint egy férfinak. Ha szereti csinálni szuper, akkor csinálja. De ha nem, akkor ez van, akkor rendel vagy éhen hal, az ő döntése.

Ja és továbbra sem értem miért is a nő a lusta, ha egy párkapcsolatban lévő két dolgozó ember közül egyik sem főz. Mert neki lyuk van a lába közt? Ez miben befolyásolja a főzési folyamatot?

2017. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
72%

"Hogy egy nő nem szeretne ily módon is örömet szerezni a családjának, ez nagyon nagy szégyen. "


Dehogynem, csak épp nem minden áldott este.:D Elhiszem, hogy van, akinek öröm mindennap komplett menüsort főzni, nekem nem az. Szívesen főzök hétvégén, szeretek új dolgokat kipróbálni, az utazásaimból mindig hozok pár, ott kóstolt kaja receptjét, helyi fűszereket, eljárásokat, tartós alapanyagot, amit itthon nem kapni. Naponta viszont számomra keserves robot lenne, és miután van rá megoldás, nem is csinálom. Eszemben sincs szégyellni magam azért, mert olyan végzettségem és munkám van, hogy bőven belefér a keretbe normális kaja rendelése, vagy étteremben vacsorázás.


"És pont"...pont, pont, vesszőcske.:D

2017. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!