Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit szólnátok, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok, ha a párotok kitalálná, hogy mostantól nem főz?

Figyelt kérdés
Azt mondja elege van a főzésből, iratkozz be valahova menüre (amúgy megtehetnéd, idő és pénz is van rá). Mindketten dolgoztok, ő korán hazaér, ő megy a gyerekekért, takarít, mos, te későn érsz haza, mosogatsz a főzés után, foglalkozol a gyerekekkel, amíg ő edzeni jár 2 naponta, mindig te fürdetsz és te altatsz, addíg a párod pihen. Hétvégén főzne, de hétköznap nem szeretne.
2017. jún. 11. 20:09
 61/93 anonim ***** válasza:
70%
A fene tudja, nekem nincs kedvem 2-3 napig ugyanazt enni. Akkor már inkább rendelek friss, változatos kaját, vagy max hetente 1-2 alkalommal összedobok egy gyors, max negyedórás kaját vacsira (főzeléket, csirkemellet salátával, rizzsel, gorenget, omlettet, ilyenkor nyáron lecsót stb), hétvégén meg főzök annyit, amennyit frissen jóízűen megeszünk. Utálom a félkész meg készen lefagyasztott kajákat.
2017. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
100%

Három napig mi sem ennénk ugyan azt. Kétszer igen, de azt is inkább úgy, hogy felváltva, tehát 1-es kaja 2-es kaja 1-es kaja 2-es kaja :D

Fagyasztani sem jó mindent mondjuk, az tény.

2017. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim ***** válasza:
68%

Egyetem alatt én is dolgoztam és szerettem főzni, mert kikapcsolódásnak éreztem a rengeteg agyi tevékenység mellett egy pici fizikait. A környezetváltozás is hatott rám lelkileg, hiszen nem a koli szobában bújtam a könyvet és nem is a munkahelyemen robotoltam. Egy semleges helyen kapcsoltam ki, a folyosó végén lévő közös konyhában...

Amint közös lakásba kerültünk a párommal és dolgozni kezdtem, ez már alapvetően megváltozott bennem. Szeretem azzal tölteni az estémet, amivel én akarom és kész. A főzés nem tartozik ezen tevékenységek közé. Ezt a párom megérti és ezzel azt is mondom, hogy a téma zárható, másnak nincsen semmi köze hozzá.

Én azt gondolom, hogy abban a korszakban élünk, amikor már 1000 forintból tök jó menüt lehet venni bármelyik sarkon, avagy rendelni. Mindennap változatosan lehet enni ezerféle diéta, avagy nézet szerint. Konkrét iparág épült erre a nagyobb városok környékén és ez nem véletlen. Mi is rendeljük az ételt a párommal és igen. Lehet, hogy kényelmesek vagyunk, de merőben más változatosabbnál változatosabb ételeket enni egy kattintásért cserébe és más órákat állni a konyhában azért, hogy harmadik nap is ugyanazt együk.

Én is felnőttem két mérnök szülővel úgy, hogy hétköznap esténként sosem láttam meleg kaját. A mi lányunk is fel fog nőni ugyanígy.

Teszem hozzá az is más volt, amikor itthon ültem a karon ülő kisgyerekemmel, avagy 4 órában dolgoztam mellette és miatta főztem az egész családunkra is, valamint teljesen más most, hogy 7-re megyek dolgozni, a párom viszi a gyereket a suliba. Hazafelé én megyek érte fél 5-re, hazamegyünk, összelogisztikázzuk minden évben, hogy a gyerek is tudjon edzésre, szakkörre járni, a párom is eltudjon menni focizni heti kétszer és én is eltudjak menni úszni. Emellett be kell vásárolni, mosni, teregetni kell, én heti 3 alkalommal felporszívózok (macskánk van, szőröz) és inkább ugrunk le a strandra még gyorsan amikor 5-kor hazaérünk, minthogy nekiálljak helyette főzni.

Őszintén szólva én MINDEN családi programot a takarítás, főzés elé helyezek és ez lehet sokak szemében gáz, de én inkább azokat az embereket sajnálom, akiknek fontosabb a vacsora főzés, minthogy a gyerekükkel lemenjenek biciklizni egyet.

2017. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó én megértem amit írsz, meg tök jogos, ti dolgotok is, de azért ne skatulyázzuk már be az embereket.

Utálom folyton azt olvasni, hogy az a nő aki manapság főz, az tuti nem foglalkozik a gyerekével-férjével nincs ideje magára stb stb.

Mindenkinek arra van ideje amire szán. Rengeteg anyuka feleség van aki megoldja-főleg ha ő személy szerint szeret is a konyhában "alkotni" valamit-

Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja de ne kezdjünk már általánosításba. Szerintem a "házias" anyucik-nők sem kezdik ledegradálni a főzni nem akaró/nem tudó nőtársaikat, hogy akkor ő biztos még a tea vizet is odégeti meg de hülye, mert nem főz a családjára.

2017. jún. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim ***** válasza:
71%

"Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja de ne kezdjünk már általánosításba. Szerintem a "házias" anyucik-nők sem kezdik ledegradálni a főzni nem akaró/nem tudó nőtársaikat, hogy akkor ő biztos még a tea vizet is odégeti meg de hülye, mert nem főz a családjára."


Olvass már vissza csak ennél a kérdésnél a hozzászólások között.:-)

2017. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
31%
Bocs, most én magamból indulok ki :)
2017. jún. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
31%

De ez most akkor oda-vissza él. Lásd előbbi hozzászóló aki simán beírta ide hogy aki főz az tuti nem megy le bicózni a gyerekével.

Egyik "tábornak" sem jó érzés olvasni a másik vádaskodásait, csak ennyit akartam kihozni az egészből.

2017. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
75%

"De ez most akkor oda-vissza él. Lásd előbbi hozzászóló aki simán beírta ide hogy aki főz az tuti nem megy le bicózni a gyerekével.

Egyik "tábornak" sem jó érzés olvasni a másik vádaskodásait, csak ennyit akartam kihozni az egészből."


No igen.:-) A különbség annyi, hogy mivel logikusan nem lehet az ember egyszerre 2 helyen, van abban ráció, hogy a mindennapi vacsorafőzés a családi programok terhére kivitelezhető - ugyanakkor színtiszta hülyeség, hogy ez egy kötelező tevékenység, a "jó asszony és családanya" ismérve, és aki nem teszi, hanem él a modern kor adta lehetőségekkel, az lusta, szánalmas, stb.:-)

2017. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim ***** válasza:
25%

Én sehol nem írtam, hogy szánalmas, ellenben a 22 éves lányt lep.csázták csak azért mert leírta amit. Meg mást lepoontoztak aki idetévedt és leírta, hogy főz :)


" különbség annyi, hogy mivel logikusan nem lehet az ember egyszerre 2 helyen, van abban ráció, hogy a mindennapi vacsorafőzés a családi programok terhére kivitelezhető - ugyanakkor színtiszta hülyeség, hogy ez egy kötelező tevékenység, a "jó asszony és családanya" ismérve,"


Nos nem kell 2 helyen lenni sehol, még véletlenül sem. Ugyanis ha egy nő adott minutumban nem tud ott lenni, akkor ott van helyette a férfi. Épp ezt magyarázom, hogy nincs olyan "jóaszony és családanya". Mai világban minden közös jó esetben gyereknevelés, házimunka, és a főzés is csak egy ezek közül -ha egy családban szokás főzni-. De ezt meg nem úgy kell elképzelni hogy a nő főz, férfi meg tesped. Nő el lehet a konyhában, közben a férfinek nem törik le a keze ha megemel egy porszívót, vagy portalanít, bedob egy mosást stb. De ha úgy van akkor fordítva (férfi is szerethet főzni).

Meg nem is kell naponta főzni, ha 2 embernek ez így megfelel. Más véleménye meg nem számít ilyenkor.


Csak azért írtam le mindezt mert más topikban is szembesültem már ezzel a "nő főz"= igénytelen házirabszolga dologgal, és dühít.

Dühít az hogy annyira elképzelhetetlen hogy a házias nő mellett is lehet egy normális segítőkész férfi, aki nem mindent a nőre tol rá, hanem kiveszi a részét a mindennapokból, innentől kezdve meg tök mindegy hogy ki főz :) Nem ezen a ponton kéne leragadni.

2017. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:
100%

"Nő el lehet a konyhában, közben a férfinek nem törik le a keze ha megemel egy porszívót, vagy portalanít, bedob egy mosást stb. De ha úgy van akkor fordítva (férfi is szerethet főzni). "


Ez mind oké (nálunk is alap, hogy a házimunkát is megosztjuk, nemcsak az ágyat), csak épp ez sem családi kirándulás vagy biciklizés.:-)


"Meg nem is kell naponta főzni, ha 2 embernek ez így megfelel. Más véleménye meg nem számít ilyenkor. "


Teljesen egyetértek.

2017. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!