Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz hogy a mai világban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz hogy a mai világban férfiként tilos házasság alatt ingatlant venni?

Figyelt kérdés

Mindenképpen még egyedül kell összerakni és azt már nem veheti el bemondásra egy nő sem.

Nekem legalábbis minden férfi ismerősöm ezt mondja.


2023. júl. 3. 13:57
 31/98 anonim ***** válasza:
89%
Aha, és ez mégis hányszor történik meg? Amúgy meg max a gyerekek miatt ítélnék oda a használati jogot a nőnek. Erre meg mit mondjak? Nagyszerű ember lehet, aki a saját gyerekeit utcára rakná...
2023. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
90%

Imádom ezeket az életszerűtlen horrorsztorikat, amiket a hímsovik mesélnek egymásnak a tábortűznél.

Az van, hogy a magyar jogrend (ezer hibája mellett) teljesen jól védi ilyen esetekben a magántulajdont. De ha a default jogállással nem éreznéd magad biztonságban, semmi nem akadályoz benne, hogy szerződésbe foglald a tulajdoni viszonyokat pl ingatlanvásárláskor házasságon belül is.

Másik örök kedvenc az általad is említett Geczi Nő Elszakítja az Apát Drága Gyermekétől. Bocsi, de a gyakorlatban SEMMI intézményi akadálya nincs a váltott felügyeletnek, csak hát valamiért nem szoktak vele élni az apák. Mennyivel egyszerűbb ugye anyánál hagyni a porontyot és ajvékolni, hogy alig látjuk.

Tudod, kiket nem véd a magyar jogrendszer btw? Évi több ezer nőt, aki menekülne a bántalmazó kapcsolatából, hoába tesznek feljelentést, kérnek táboltartást, bármit. Asszem legutóbb 3 napja verte agyon egy apák gyöngye vascsővel az exét és ölte meg a gyereket is.

2023. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem legalábbis minden férfi ismerősöm ezt mondja."

Érdekes merítésed lehet, nekem egyetlen férfi ismerősöm sem vallja ezt. A jó hír, hogy még házasodnod sem kötelező, nemhogy közösen ingatlant venni...

2023. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
81%

Biztosan minden férfi fejéhez pisztolyt tartanak, hogy feleségül vegyenek valakit. A házasság élet- és vagyonközösség! Hogy írhatnak alá bármit ezek a derék férfiak, ha nem tudják, milyen következményekkel jár? :D

Én azt veszem észre, hogy nőként gyereket vállalni sokkal nagyobb kockázat, mint férfiként házasodni.

2023. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
86%
Bizony, szerintem a nőket is kerüld en bloc, manapság már szemmelveréssel is ki tudjuk lopni a farzsebedből a hitelkártyát 🙄
2023. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok már ezt a lakáshasználati jogot, ez kb. csak a mesékben létezik, nem a gyakorlatban. Az én anyámnak már 25 éve is ki kellett fizetnie a ház felét váláskor apámnak.


Egyébként, ahogy itt többen írták, a pasik adják elő úgy a dolgokat, hogy ki lettek semmizve. Vagy nem igaz, vagy a saját hülyeségük miatt van az egész.


A férjem családjában is volt egy ilyen eset, mondjuk ott kb. fele-fele arányban tettek bele a házba, aztán mikor elváltak, a nő mondta a pasinak, hogy ad neki 5 milliót a 20-at érő házból. A hülye meg mondta, hogy oké, mindenki kérte a családból, hogy ne hagyja már hülyére venni magát, de nem foglalkozott a dologgal, belement, aztán persze megbánta és azóta azt mondja, ki lett semmizve. Nevetséges.


Egyébként, minden fele-fele házasság után, ez ilyen egyszerű. És már csak azért sem szoktak lakáshasználati díjat megítélni, mert az ingatlanok javarészét hitellel veszik, amit a feleség úgysem tud egyedül fizetni a gyerekek eltartása mellett.

2023. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
8%
A válaszokból (mindkét nem), csak az jön le, hogy a házasság maga az őrület, és semmire sem jó. De ez nem újdonság.
2023. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 A kérdező kommentje:

Mindennő házasságot akar. Nekem 2 hosszabb kapcsolatom is úgy végződött h erőltette a csaj h házasodjunk én meg nemet mondtam.

Igaziból azért mert egyikre sem bíztam volna az életemet.

Amíg csak jó dolgok vannak és max azt kell eldönteni h hova menjünk vagy mit főzzünk addig oké volt, de néha olyan sértődött hisztit levágtak és olyan meredek érzelmi zsarolások voltak h engem teljesen elbizonytalanított a kilátásokban.

Bele se merek gondolni h ha érdek is fűzte volna ehhez a viselkedéshez őket akkor mire lettek volna képesek.

2023. júl. 3. 15:11
 39/98 anonim ***** válasza:
95%
Az én apám is úgy adja elő, hogy nagy kegyesen "meghagyta" nekünk a lakást, közben úgy áll a a dolog, hogy csődbe juttatta a közös tulajdonban levő céget, el kellett adni a közös tulajdonban levő autókat, telkeket és a hétvégi házunkat. Mindezt azért, mert törvénytelen ügyletekbe keveredett. Persze ezekről hatalmas a kussolás, de a mellét azért veri, hogy oly' nagylelkűen nem semmizte ki teljesen a gyerekeit. Na ennyit a szegény, szerencsétlen elvált férfiakról.
2023. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
0%

39.


Tehát apád hülye = az összes férfi hülye? Kicsit ostobaságnak tűnik.

2023. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!