Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ítélik el a nők az...

Miért ítélik el a nők az ilyen fickót?

Figyelt kérdés

Mi bajuk van a nőknek az olyan fickóval, akinek már van gyermeke? Mi az az előítélet, ami alapján egyből ignorálják?

Ne jöjjön senki azzal, hogy nincs ilyen, mert tapasztalom, tehát létezik a jelenség.

Az zavarja őket, hogy rajtuk kívül mást is szeret az ember, vagy mi van?

Irigykednek, hogy rajtuk kívül mást is szeretek? Hát persze, hogy szeretem a saját gyerekemet. Én is elfogadom - adott esetben - ha az adott nő pl szereti a szüleit. Mit kell ezen ennyire fennakadni?

Várom a véleményeket mindkét nemtől.



júl. 6. 00:26
 31/96 anonim ***** válasza:
87%

Akinek nincs gyereke miért kellene olyannal összejönni, akinek van?


Olyat kell keresni, akinek szintén van!


Sokan nem akarnak gyereket, nekik eleve taszító az, akinek van!


Fogd fel, hogy lentebb csúsztál a piacon azzal, hogy van gyereked, mert előnye nem sok van ellenben sok hátránnyal, nyűggel jár.

júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem akarok saját gyereket sem. Így szerintem logikus, hogy a másét sem fogom akarna.
júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
85%

Attól, mert nem vagy X nőnek való, még nem ítél el. Nem csak "dugunk" meg "utálom" van és semmi más.


Másrészt annyi butaságot összehordtál. Az exed igenis az életed része, ha közös gyereketek van. NEM, nem tűnt el a semmibe, csak mert ti már nem vagytok egy pár. Igenis van beleszólása az életedbe, a gyereken keresztül.


Nekem nem fér bele ez a dolog, hogy ott egy gyerek, aki olyan, amilyen (nem mondom, hogy biztos idegesítő a gyereked, de mindenkinek vannak háklijai, rossz szokásai, rossz pillanatai, stb.). Ha a "barátja" vagyok, akkor nem nevelem. Csak passzívan tűröm a te nevelésednek az eredményét, még ha full nem is értek egyet mindennel.

Ez nagyon nehéz ám. Mert egy gyerek felnevelése nagyon összetett és nagyon egyéni dolog. Nézz szét a Gyerek témakörben. Hatalmas viták tudnak lenni abból, hogy mit eszik a gyerek, hova mehet, hány éves kortól lehet otthon hagyni, kap-e okostelefont, kap-e zsebpénzt, hogy öltözhet és mit tehet a testével, mit tanulhat, bármi.

Tudnál úgy együttélni valakivel, hogy úgy neveli a gyerekét, ami szerinted nem jó és mondjuk ártalmas? Itt most nem valami szélsőségesre kell gondolni, hogy mondjuk heroinozik a 12 éves.

De mondjuk Tiktokot néz 6 évesen. 3 évesen colát iszik. 10 évesen sminkel, festi a haját. Jár/nem jár templomba.

És akkor a viselkedési szabályokról ne is beszéljünk. Milyen hangnemben beszélhet veletek? Aludhatnak-e ott a barátai? Mennyire kap meg mindent, amit kimond? Mennyit követeltek tőle tanulás témában?


Erre nem lehet azt mondani, hogy jajj, ne csinálj semmit, ne foglalkozz vele.

júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 A kérdező kommentje:

#33 Ne haragudj, de ez szerintem hülyeség. Én az anyával vagyok párkapcsban és pont. Ő az akihez kapcsolódom és nem a gyerekéhez. Egy percig sem tűrném, hogy nevelje a gyerekemet, arra ott van az övé. Barátkozni barátkozhat vele, de ne akarjon második anyukája lenni. Ne hülyítsük már szegény gyereket, hogy ennyi plusz helyre kelljen megfelelnie.

Mi az anyával vagyunk egy pár, ezt kell jól csinálnunk, hogy helyes mintát kapjonak a gyerekek. Nem kell ezt ennél jobban túlgondolni. Szerintem.

(Az ex, a lezárt múlt. Mi közöm hozzá ezek után? A gyengék romantikáznak itt a kibékülős szexen és társaikon. Ugyan már! Véget ért a közös út és kész. Ne akarjunk már bűntudatot ébreszteni egy döglött kapcsolat miatt.)

júl. 7. 02:10
 35/96 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, ha te minden választ nettó hülyeségnek titulálsz, akkor vajon miért nem akar egy nemgyerekes veled lenni?

Akkor most te válaszold meg a saját kérdésedet, hogy szerinted miért!


Az egódból visszavehetnél, és elgondolkodhatnál azon, ha többen ugyanazt a problémát írjuk, akkor nem lehülyeségezni kéne azt, hanem elfogadni a valós tényt, és nem ágálni ellene. Tudom, nehéz elfogadni a valóságot, de jobban tennéd, ha nem harcolnál foggal-körömmel ellene.


(Egy szituáció: te éppen nem vagy jelen, a gyereked olyan dolgot próbálna csinálni, ami nem helyén való. Az új párod, aki nem a gyereked anyja, akkor szó nélkül hagyja, ne szóljon rá? És ha bármi baleset történik közben? Akkor ki a felelős? Jön majd a vádaskodásod, hogy miért nem figyeltél rá...stb...na látod, ezért lesz az új párod is felelős a gyerekért, mivel nem lehetsz a gyerek mellett 0-24-ben, sőt mi van, ha az új párodnak nem tetszik, ahogy te nevelni próbálod a gyerekedet, hogy pl. túl megengedő vagy, nincs a gyerek rossz tettének következménye...akkor ezt szó nélkül tűrje, hogy te elcseszel egy gyereknevelést?...)

júl. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nyilván nem jó nőkbe futottál bele ha ezt tapasztaltad.
júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 vagyok, van két gyerekem, csak a válasz háttere miatt írom.

Ha most elválnék, és új kapcsolat merülne fel, nem lenne gond a gyerek, hiszen nekem is van. Ráadásul ebben a korban aki akart valaha gyereket, és normális fazon, annak jó eséllyel van is, aki meg nem akart soha, azzal nekem kétgyermekes nőként egyértelműen nincs dolgom. Ami red flag lenne az az, ha úgy látnám, hogy nem vagy jó apa (a sajátjaidnak, nem az enyémeknek), olyan embert nem ültetnék a gyerekeim nyakára, aki a sajátjaival se tud normális lenni.

Viszont ha nem lenne gyerekem, hát... Nem azt mondom, hogy soha nem jönnék össze gyerekes pasival, de valami oltári nagy szerelemnek kellene lennie hozzá. Mert ha nem lenne gyerekem még, egyértelműen azt szeretném megélni, hogy a közös gyerek mindkettőnknek az első, hasonló izgalommal várjuk, közösen válunk szülővé, családdá. Ha az egyik félnek van korábbi kapcsolatból gyereke, ez már soha nem lesz ugyanolyan.

júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
82%
Tudod mit, Kérdező? Lehet nem is a gyereked a baj a párkeresésedben. Inkább az zavarhatja a nőket, hogy annyi eszed van, mint egy kiszuperált nejlonzacskónak.
júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 A kérdező kommentje:

Annyi választ írtatok már, hogy nekem már követni sem egyszerű feladat (főleg egy ilyen este után). Köszönöm szépen mindegyiket!


#35 A legutóbbi beírásomkor volt már bennem vagy öt sör. Buli volt nálunk és elég rendesen "eláztam". És mire jöttem rá magammal kapcsolatban? Ennyi pia után az egóm a magasba száll. Ne tudd meg, hogy miket műveltem este tíztől kettőig. (Volt benne még meztelen fürdőzés is a Tiszában, ilyet se szeretnék többet elkövetni.:-)


#37 Értem amiket írtál, annyi megjegyzésem lenne, hogy nagy általánosságban az ilyen helyzetbe kerülő férfiak nem nagyon tudnak beleszólni a gyerekei neveltetésébe, mert a nőknek szokták megítélni őket. Kéthetente hétvégéken nem túl sok mindent tehet a férfi a neveltetéssel kapcsolatban. Szóval olyan ez, hogy van is gyerekem, de inkább nincs. Csak követője tudok lenni az eseményeknek. Most akkor milyen apa is tudok lenni valójában?


Érdekes, hogy a mai anyukák nem nagyon vágynak olyan szitura pl, hogy: "az én gyerekem, meg a te gyereked, verik a mi gyerekünket". ;-)

júl. 7. 12:29
 40/96 anonim ***** válasza:
82%

#39

Kifogást gyártani azt tudsz, de ha azt az egy kommentet leszamítva is az egód a magasban volt, és szinte mindegyik választ hülyeségnek találtad.

Vedelj kevesebbet, ha nem bírod a piát. Milyen példát tudsz mutatni a gyerekednek, hogy neveled, ha még azt az egyszerű szót se ismered, hogy mérték.

Nem érdekel, hogy mennyi piát ittál tegnap este, egyéni szociális probléma.


Na,várom a kérdésemre a választ:

"vajon miért nem akar egy nemgyerekes veled lenni?"


A tetteidért pedig vállald a felelősséget!

júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!